Doomwheel i zzzapy

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Doomwheel i zzzapy

Post autor: kanister »

:twisted: 8)

:mrgreen:

:twisted: bije się z 8) . :mrgreen: to doomwheel, nie jest w kombacie. Najbliższy oddział to :twisted: . Zzzapy strzelaja do niego, mimo że jest w kombacie? Jeśli tak, to czy :twisted: jest trafiany automatycznie czy też losuje się czy zzzap uderzy :twisted: czy 8) ?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Wie ktoś?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

w podreczniku do skavenów przy Doomwheelu napisane jest ze jak strzela to regardles of "los i terrain"
w podreczniku glownym napisane jest ze nie mozna strzelac do swoich.

zasada armybooka jak widac nei wyklucza zasady roolbookowiej. imo nie moze
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

strzela do najblizszego modelu (FoF)
jezeli są równe dystanse to wybierasz

Wszystko jest jasno opisane

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Morrok pisze:strzela do najblizszego modelu (FoF)
jezeli są równe dystanse to wybierasz
Dokładnie.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Morrok pisze:strzela do najblizszego modelu (FoF)
jezeli są równe dystanse to wybierasz
Rozumiem, że omija to zwykłe restrykcje nie możności wykonywania ataków strzeleckich w combat? Wiem, że kwestia wydaje się oczywisty dla wielu, wolę się jednak upewnić, niż potem wykłócać.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

"even in combat"

strzela w combacie i do combtu

nie masz wpływu na strzał w co wykonujesz- najbliższy to najbliszy

tak samo było ze starym DW, ale strzelał w to coma największego save'a ;)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Morrok pisze:"even in combat"
"Even in combat" - odnosi się w AB do tego, że Doomwheel będąc w walce wciąż może strzelać, a nie, że może strzelać do combatu. Pewna różnica jest. Tak jak ze spellami - różnica między zapisem o możliwości rzucania czarów w walkę, a tegoż brakiem.

Niemniej rozumiem, że pewne dopowiedzenia są wymagane, by po prostu nie komplikować sprawy i czepiać się nie będę. Chciałem tylko zauważyć, że odniesienie się do tego kawałka opisu działania "Zzaap" raczej nie pasuje.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Właśnie o to mi chodziło- ze nie ma zapisku co do strzelania w coś w kombacie, bo to jednak sprzeczne trochę z zasadą niepozwalającą strzelać do kombatu jest. Dzięki za odpowiedź.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

nom, tylko że ty nie deklarujesz strzału, kółko strzela samo i trafia coś co jest najbliżej, a że to coś jest w kombacie.... trudno. klopą też nie można strzelać w CC, ale jak ci zniesie to obrywają. Zarówno przy zniesieniu z klopy jak i wystrzale wheela nie masz wpływu na to co oberwie ( próby powstrzymania się od strzału nie liczę bo to co innego zadeklarowanie strzału w konkretny cel).

wszystko IMO ofc.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

kur*a panowie, czytać RB jak już chcecie sie o takie rzeczy czepiać

Nie można deklarowac strzałów do combatu

Co nie oznacza, ze do niego nie mozna strzelac czyms na co wplywu sie nie ma (zzzapy, "przypadkowe" kule armatnie czy zniesione template'y)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Morrok pisze:kur*a panowie, czytać RB jak już chcecie sie o takie rzeczy czepiać

Nie można deklarowac strzałów do combatu

Co nie oznacza, ze do niego nie mozna strzelac czyms na co wplywu sie nie ma (zzzapy, "przypadkowe" kule armatnie czy zniesione template'y)
Spokojnie... przecież nikt się nie narzucał z raw-owaniem i nikt nie naciskał na opcję przeciwną tej, którą wskazał Arbiter Elegancji... Nie trzeba się unosić, czy wskazywać nam (a przynajmniej mi) pogrubioną czcionką, o co chodzi. Ślepy czy nierozumny nie jestem.

To, że Arbiter Elegancji zaznaczył nam wszystkim (Tobie też - bo czyż nie mogłeś, tego wskazać w swoim wcześniejszym poście, w troszkę spokojniejszy sposób) różnicę między "deklarowaniem" a "brakiem kontroli", tylko że my ujawniliśmy ten chwilowy brak niewiedzy, a Ty nie, nie obliguje Cię do obrzucania wszystkich swoimi gniewnymi słowami.

Problem jest rozstrzygnięty i po sprawie.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Jack Skwarrow
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: Jack Skwarrow »

Co sie dzieje jak doomwheel strzeli do oddzialu niewolnikow w combacie? Czy jesli niewolnicy sa blizszym celem niz oddzial, z ktorym sa w combacie to czy dalej losujemy i na 4+ dostaje wrog czy obrywaja tylko niewolnicy?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Już się nie losuje jak strzelasz do slavów - po prostu bijesz w to co jest bliżej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ