Sędziowski Rynsztok v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Sędziowski Rynsztok v 2.0

Post autor: Shino »

ty mnie pytasz czemu ludzie sie o to pytaja?

ich o to zapytaj. to pytanie na samym forum we juz padlo z 8 razy od poczatku booka. A ilosci tego zapytania na turniejach nie licze juz.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jeśli wpisywać wszystkie rzeczy o które pytają gracze od 8+ zapytań to przynajmniej połowa booka by była w uściśleniach.

Chyba o to chodzi żeby ludzi naprowadzać na zasady i zmuszać do zastanowienia się nad nimi choć trochę prawda?
Zresztą, pojawi się w uściśleniach to ktoś powie, że źle je interpretuje ktoś kto mu je przeczyta i tyla...
Nic nowego...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Post autor: felek »

Szybkie pytanie czy jak mam na bohaterze magiczną broń i np great weapon to wybieram na poczatku fazy walki czy zawsze magiczna tylko ?

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Zawsze używasz Magicznej, chyba że Bretońcem jesteś, albo masz w opisie broni określone inne korzystanie ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Post autor: felek »

Ktoś może podesłać Wirtualny Line of Sight bo w uściśleniach nie ma go

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

z poprzednich wersji uscislen
0.4 Wirtualny line of sight
Tabela rozmiarów:
0: Swarms - modele tego rozmiaru nigdy nie blokują Line of Sight ani nie dają ochrony (Cover)
1: Infantry, War Beasts, War Machines, Unique bez zasady Large Target
2: Cavalry, Monstrous Infantry/Cavalry/Beasts, Chariots
3: Monsters, wszystkie modele z zasadą Large Target

Modele "widzą" w swojej przedniej dwiartce. Linia wzroku (Line of Sight) jest zablokowana, kiedy są na niej modele o rozmiarze większym lub równym rozmiarowi zarówno oddziału patrzącego, jak i widzianego.
Górka ma rozmiar 2 za każdy poziom (czyli 3-poziomowe wzgórze ma rozmiar 6); oddziały stojące na górce dodają poziom, na którym stoją, do swojego rozmiaru. Domki i obeliski zawsze całkowicie blokują linię wzroku.
Modele z zasadą harcowników (Skirmishers) nigdy nie blokują linii widzenia, zaś same są widziane / dają osłonę (Cover) zgodnie ze swoim rozmiarem - zależnym od typu jednostki. Zasada ta nie obowiązuje, kiedy harcownicy ścieśniają się do walki - wtedy blokują linię widzenia normalnie.

Osłona (Cover) od strzelania (twarda lub miękka, zgodnie z Podręcznikiem WFB) przysługuje:
 Jeśli większa częśd oddziału (lub, w wypadku modeli pojedynczych – modelu), do którego strzelamy, znajduje się za terenem / w terenie dającym osłonę (np. las) względem oddziału/modelu strzelającego
 Jeśli większa częśd oddziału (lub, w wypadku modeli pojedynczych – modelu), do którego strzelamy, jest przesłonięta przez inny oddział, cel ma twardą osłonę. Nie przysługuje ona jednak, jeśli rozmiar jednostki blokującej linię strzału jest o 2+ rozmiary mniejszy od strzelającego, lub gdy jest o 2 rozmiary mniejszy od celu

 Strzelanie z broni stosujących wzorniki (template) a linia wzroku:
a) Maszyna nie korzystająca ze strzelania BSowego: w fazie strzelania gracz musi wskazad, jaki będący w LOS oddział jest celem maszyny i obrócid maszynę w tym kierunku. Modele ze wskazanego oddziału nie blokują LOS do innych modeli z tego oddziału ( tak, aby możliwe było ułożenie wzornika centralnie nad oddziałem).
b) Niedozwolone jest kładzenie wzorników tak, by dotykały jakiekolwiek modele nie będące w LOS (chyba, że stosujemy zasadę indirect fire) – za wyjątkiem wzornika katapult, wg FAQa GW tylko środek wzornika katapulty musi byd w zasięgu LOS.
c) Niedozwolone jest strzelanie z dział tak, by najbardziej prawdopodobnym wynikiem strzału było trafienie modeli nie będących w LOS lub z innych powodów nie będących legalnym celem.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Czy dozwolone są konga aby wypchnąć maga do pierwszego szeregu i tym samym sprawiając, że ów heros przebędzie powiedzmy 35"? Tzn. Mam zasięg do ostatniego modelu w unicie w kresce powiedzmy 30 chłopa bez CG z przednim modelem daleko od maga i chcę się tam dołączyć.
Gdzie umiejscawiam herosa?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Można zrobić coś takiego, pod warunkiem że:
-Kreska do której wchodzi zrobiła legalnego reforma, tzn reformując się żadnen model nie przekroczył Movementx2. Potem możesz jesze wykonać unitem zwykły ruch, o ile zdasz swift.
-Mag marszem dotknie unitu.
Strzelam że masz na myśli elfy. Kreska może mieć max ok 10" w każdą stronę, czyli 20" długości. 5" do przodu. Max mag może zrobić 10". Jak dotknie ostatniego modelu w unicie, to trzeba go postawić na legalnej pozycji. Czyli na samym froncie(chyba że będzie jakiś command, wtedy za nimi). Maga możesz wypchnąć na ok 35" (jeśli w docelowym unicie nie masz commandu, jeśli command jest to te kilka cali mniej)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Jest w uscisleniach sekcja ruch.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

alo alo

czy wzorem zdarzenia z 2011 roku moglibyście wpisać do uściśleń oficjalne dopuszczenie do gry w VC Morghastów z End of Times.
Zapis tam wprost mówi o wystawianiu w ramach armii Vampire Counts.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... rrorgheist

W White Dwarfiee jak Terrorgeist wyszedł i Banshee/Wraith jeszcze za 7 edycji to było wpisane i po sprawie nikt nie miał z tym problemów jakoś.
To oficjalna publikacja nie bardziej niż Chaos Dwarfy

Undead Legion to zupełnie inna bajka. Chodzi mi tylko o Morghasty.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Osobiście uważam, że nie ma na to miejsca w uściśleniach.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

skoro jest napisane jakie armie sa dopuszczone na 1 stronie to równie dobrze można wpisać oddział
po co każdego organizatora turnieju gracze mają pytać czy wolno im tym zagrać
część graczy nie kupuje figurek jeśli nimi nie mogą zagrać przecież, a to jest oficjalna publikacja

chyba, że macie stanowisko takie, że skoro jest oficjalną publikacją to można tym grać w armii VC i tyle to nie ma tematu
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jasne :) mimo wszystko to nadal jakaś legitymizacja, dzieki za ruszenie tematu

ciekawe co wyjdzie z kolejną książką End of Times do Chaosu, zaraz się okaże, że takich sytuacji będzie więcej bo oddziały będzie GW dopuszczać nie tylko w ramach Chaosu z tej kampanii tylko w poszczególnych księgach osobno.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

panterq pisze:Osobiście uważam, że nie ma na to miejsca w uściśleniach.

Osobiście na podstawie konstelacji gwiezdnych czy osobiście z jakąś merytoryczną i wartościową argumentacją?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Moje zdanie jest takie, że kwestia dopuszczenia tych jednostek powinna leżeć wyłącznie w gestii organizatora turnieju, i nie widzę potrzeby żeby akurat LS wypowiadało się w tej kwestii.

EDIT:
Żeby nie było - uściślimy co trzeba jeśli chodzi o te jednostki.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Dziękuję.
Choć nie zmienia to faktu, że US poświęcają już 2/3 strony na tabelkę dopuszczonych armii.
W tym Dogs of War, które znalazły się tam w praktyce dla 1 gracza.

Więc odmawianie oficjalnemu oddziałowi miejsca w uściśleniach jest cokolwiek naciągane.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Wiesz, idąc tą drogą - dlaczego nie ma w uściśleniach listy dopuszczonych do gry bohaterów specjalnych, których zasady pojawiły się w dodatkach?
Jestem po prostu zdania że LS powinno zajmować się wyłącznie mechaniką gry, a nie tym, co jest dopuszczone, a co nie.
Misha wskazał pewną niekonsekwencje w obecnych uściśleniach, jestem za tym żeby ją usunąć.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Rozumiem, że gen generałów krasnoludów?
Wszelkie zmiany są niewskazane, bo kiedyś było lepiej? :P
A argument o spec herosach to już naprawdę byś odpuścił - od kilku lat można by na nich spokojnie grać, gdyby nie banda maruderów, którzy mają jakiś absurdalny i kompletnie nie poparty w faktach problem.

Poważnie - uściślenia od zawsze regulowały pewne rzeczy związane z zasadami, jak Open/Limited.
To, że Ty widzisz to inaczej to wizja czysto osobista i nie wynikająca z tradycji.
A np. Limited było regulowane po to, żeby wreszcie grać na w miarę spójnych zasadach.
I żeby wiedzieli co ich czeka na większości turniejów w kraju.

Tak szczerze też to uważam, że takie argumenty są głównie wymówką do niedopuszczenia danych zasad. Szukasz argumentacji, niby ona merytoryczna, ale i Ty i ja wiemy jaki będzie efekt uboczny.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Oj, chyba nie do końca trafiłeś. Przecież właśnie postuluję zerwanie z tradycją, zakładając że można tak nazwać obecność pewnych rzeczy w uściśleniach.
Masz za to rację w tym, że to co napisałem to moja wizja, i niekoniecznie tak się to skończy.
W dodatku osobiście mam absolutnie obojętnych stosunek do np. Morghastów, w zasadzie nawet cieszyłbym się widząc je po drugiej stronie stołu - bo to niezły cel dla dział.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

misha pisze:alo alo

czy wzorem zdarzenia z 2011 roku moglibyście wpisać do uściśleń oficjalne dopuszczenie do gry w VC Morghastów z End of Times.
Zapis tam wprost mówi o wystawianiu w ramach armii Vampire Counts.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... rrorgheist

W White Dwarfiee jak Terrorgeist wyszedł i Banshee/Wraith jeszcze za 7 edycji to było wpisane i po sprawie nikt nie miał z tym problemów jakoś.
To oficjalna publikacja nie bardziej niż Chaos Dwarfy

Undead Legion to zupełnie inna bajka. Chodzi mi tylko o Morghasty.
battle scrolle tez sa oficjalne, a nie sa dopuszczone czesto.

Z morghastami moze byc podobnie. Szczegolnie jesli mamy sie posilkowac etc.

Choc zgadzam sie, ze wartoby z tego zrobic pelna liste publikacji zasad, z ktorych organizatorzy moga wybierac (tak aby latwiej bylo je znalezc ludziom nie grajacym na codzien w ludki).

ODPOWIEDZ