Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: valve »

To ogólnie bound spelle nie maja racji bytu.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Mają.
Mogą to być czary, do których normalnie nie masz dostępu, na jednostce/bohaterze który nie jest blisko maga (poza zasięgiem), nie musisz wystawiać czarodzieja dla tego czaru (na przykład fireball). Jakieś zastosowanie mają, nie w każdej armii/rozpie oczywiście.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Luczi pisze:.. 2 czy mając halabarde mogę mieć podbity armor tarczą? ...
Możesz ale tylko przeciwko atakom zasięgowym. W cc używasz halabardy.

Right?
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Czy jeśli jednostka kawalerii jest celem czaru albo czegokoliwek, to konie też są poddane jego efektom? Np 3 z magii śmierci zabiera im 1 siły?

Czy jesli balista testje się na inicjatywę, to ginie czy testuje się baliściarz?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

ad 1) Przykładowy debuff z magii działa zarówno na jeźdźców jak i na wierzchowce.

ad 2) Balista jako war machine automatycznie oblewa testy na inicjatywę.
Obrazek

Awatar użytkownika
cieniu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk - Morena

Post autor: cieniu »

Pytanie do 8mej edycji.

Bohater z heroic killing blow uderza w MI i rzuca 4 x 6. Czy spadaja 4 modele?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Zakładając że są to rzuty na woundowanie to tak, spadają 4 modele.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Witam, jako niedoświadczony kapral skavenów mam pytanie do weteranów wszelakich ras:
1) co oznacza na turnieju że jednostka jest proxy? Czy konwersje są proxy (np łucznicy bretonii z kapeluszami imperium jako łucznicy imperium jest proxy czy nie)?
2) czy filery w oddziałach są traktowane jako... (no właśnie co) czy to tylko ozdoba?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

1) to co napisałeś to konwersje. proxy to np. bretońscy łucznicy jako witch elves albo rydwan tomb kings jako abominacja. Niby podstawka taka sama ale model zupełnie nie ten.
2) filer w ramach rozsądku są bardzo mile widziane. Ale w momencie gdy unit składa się z samych filerów ktoś może krzywo na to spojrzeć :P

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Wieelkie dzięki :D , i kolejne pytania żółtodzioba:
1) czy wybór opcji wyposażenia musi odzwierciedlać dana figurka? dla przykładu wybieram oddział klanbraci bez tarcz ale mam w jednostce wszystkie modele z tarczą - (czy chodzi tylko o rozpiskę i późniejsze modyfikatory)
2) czy waszym zdaniem bohaterowie/lordowie imienni z narzuconymi magicznymi przedmiotami są korzystniejszą opcją wyboru - czy lepiej brać "bezimiennych" i doposażać wedle uznania, szukając "wolnych punktów"?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

1) Nikt się nie przyczepi tak długo jak wszystko jest jasne. Pamiętaj aby przed bitwą dokładnie powiedzieć przeciwnikowi, który oddział ma tarcze a który nie. Najlepiej to jakoś zaznaczyć, żeby w środku bitsy oddział z tarczami nie zamienił się cudownie miejscami z tymi bez bo tak akurat jest dla Ciebie korzystniej ;)
2) To już musisz pytać w dziale konkretnej armii bo każdy special to co innego. Jedni są bardzo mocni, inni wręcz tragiczni.

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Witam! Szeregi do steadfasta liczymy po zdjęciu strat po walce czy na początku fazy walki?

Dziękuję.
He. BM.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Luczi pisze:Witam! Szeregi do steadfasta liczymy po zdjęciu strat po walce czy na początku fazy walki?

Dziękuję.
Po zdjęciu strat.
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

8 edycja

czy zwój odpowiedzi, raniący na 5+ za każdą kostkę może być użyty, gdy przeciwnik rzucił miscasta? Na zwoju pisze, że może go użyć zamiast podjąć próbę rozproszenia czaru, więc wychodzi że nie?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

kszyhu pisze:8 edycja

czy zwój odpowiedzi, raniący na 5+ za każdą kostkę może być użyty, gdy przeciwnik rzucił miscasta? Na zwoju pisze, że może go użyć zamiast podjąć próbę rozproszenia czaru, więc wychodzi że nie?
Nie może być użyty jeżeli przeciwnik rzucił czar z IFką. Zwoju możesz użyć zamiast próby rozproszenia zaklęcia, a takowej w tym wypadku nie masz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Można go użyć tylko, jeśli możesz rozproszyć czar - miscast i nieudane rzucenie czaru odpadają.
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, pytanie o regrowth z lore of life 8 edycja: miałem 3 pegazy (kawaleria lataczy), jeden zginął i jeden ma ranę, rzucam na wskrzeszenie 1+1 czyli dwa. Leczę się z atrybutu, więc mam dwa pełne pegazy i teraz mogę wskrzesić tego trzeciego? Pytam, bo nie jestem pewien czy model kawaleryjski z dwoma życiami liczy się jako 4 czy jako 2 puknty w rzucie na ilość wskrzeszonych a modele wielozyciowe wskrzeszają się do wartości początkowej.
I wogóle mogę zleczyć się z atrybutu przed wskrzeszeniem, czy muszę po, czy też mogę wybrać czy przed czy po?

I przy okazji, każdy kto lata na pegazie jest latającą kawalerią, a co za tym idzie fastem? Nawet lord na pegazie?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Atrybut jest po czarze.
Rzucasz czar i masz dwa woundy do rozdysponowania.
Jednym woundem leczysz, jednym wskrzeszasz trzeciego na jednej ranie, atrybutem leczysz trzeciego do fulla.
Nie możesz zrobić tak że masz ostatniego pegaza na 2 ranach to wskrzesisz czarem drugiego a atrybutem trzeciego.

Edit okoń ma rację, zapomniałem o tym
Ostatnio zmieniony 4 lut 2016, o 17:32 przez Stan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Regrowthem w sytuacji którą opisałeś uleczysz pegazowi 1 wounda (liczbę połowi się dla monstrous cavalry). Następnie atrybutem nic nie zrobisz (chyba że masz inny target do podleczenia).

W 8 edycji lord latający na pegazie nie ma zasady flying cavalry. Natomiast pegazy będące unitem ją mają.
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

aha, to czym jest lord na pegazie? Piechociażem?

ODPOWIEDZ