Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Okoń »

Monstrous cavalry z zasadą fly, ale bez fast cavalry. Tak samo jak imperialny hero na pegazie lub dark elficki. :)
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

A co się dzieje gdy reformatując oddział po wygranej walce mając unit 5 na 5 z ful komandem chcę się ustawić z przodu, bo dostałem szrże w bok? Nie mogę tego zrobić, bo odłączyłem 3 zwykłe modele z walki, żeby komando do niej się włączyło? Czyli muszę zrobić ranki po 8 modeli?

dzięki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

kszyhu pisze:A co się dzieje gdy reformatując oddział po wygranej walce mając unit 5 na 5 z ful komandem chcę się ustawić z przodu, bo dostałem szrże w bok? Nie mogę tego zrobić, bo odłączyłem 3 zwykłe modele z walki, żeby komando do niej się włączyło? Czyli muszę zrobić ranki po 8 modeli?

dzięki
Nie musisz robić ranków po 8 modeli - możesz odwrócić się w formacji 5x5.
Obrazek

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Czy jest gdzieś jakieś ograniczenie ile można wyciągnąć + do casta
Czy da radę połączyć 4 lev change z +1 do casta i dodać jeszcze przedmiot za 50 pkt z kolejnym +1 ??

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

I wtedy masz 4+, zgadza się. Nie ma limitu.

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Co przerzucam jak ma hatred? to hit czy to wound czy wszystko?
He. BM.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Trafienia czy to hit

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Witam! Pytanie o magię (..) Dwarfów. Mają bazowo +2 do dispella mogą mieć dodatkowe +2 ze sztandaru. Czy to się tyczy także ich fazy magii? Pytam z myślą o czary RIP.
Dzięki i Pozdrawiam!!!!
He. BM.

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Witam
Czy efekt magicznego itemu/sztandaru kończy się przy zabiciu modelu czy trwa do końca walki?
Przykład bsb ma razor banner i zostaje zabity w pojedynku. Jednostka ma przebicie pancerza do końca tury czy efekt wygasa?

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Luczi pisze:Witam! Pytanie o magię (..) Dwarfów. Mają bazowo +2 do dispella mogą mieć dodatkowe +2 ze sztandaru. Czy to się tyczy także ich fazy magii? Pytam z myślą o czary RIP.
Dzięki i Pozdrawiam!!!!
Czy my gramy w tę samą grę? :) Dwarfy mają tylko +1 do dispela bo z bazy mają Wizard Apprentice do dispelowania.
Jeśli mówimy o bannerze z Rule booka,Aether Icon​(40 pts), to on daje Wizard Master do dispelowania tylko na ten unit.

Podsumowując - masz +1 do dispela na armię, jak weźmiesz sztandar, to TYLKO ten oddział ma +2
TAK - tyczy się to także Twojej fazy magii, bo czynność jaką wykonujesz to dispel.
valve pisze:Witam
Czy efekt magicznego itemu/sztandaru kończy się przy zabiciu modelu czy trwa do końca walki?
Przykład bsb ma razor banner i zostaje zabity w pojedynku. Jednostka ma przebicie pancerza do końca tury czy efekt wygasa?
Póki sztandar istnieje - ataki wykonuje się wg inicjatywy. Jeżeli zabójca BSB miał wyższą inicjatywę niż oddział, to oddział nie skorzysta.
Jeśli miał mniejszą lub taką samą, sztandar działa.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nic podobnego, Aether Icon liczy się jako Wizard Master na potrzeby dispelowania i kropka. Nie ma zapisu o tym, że tylko do czarów na ten oddział.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Racja! Nie wiem, czy było tak wcześniej, albo coś mi się popierniczyło.

Czyli póki oddział niesie ten sztandar, Armia ma +2 do dispel :)

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

8 edycja
czy łucznicy w pięciu szeregach strzelają w large targety tak jakby wszyscy widzieli, czy 3 ranka wzwyż strzela tylko w połowie?

dzięki

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

7ed - strzelaliby wszyscy :)
8ed - strzela połowa modeli ponad 2gim szeregiem (W Twoim przypadku 3-5 szeregi /2, zaokrąglając do góry). - warunek - nie ruszyli się w tej turze.
9ed - w cokolwiek strzelaliby wszyscy :) (Warunki: to łuk, nie ruszyli się w tej turze)

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Slayerzy oddając deathblow mają pojedynczy atak czy tyle ile w charakterystyce? Dzieki !
He. BM.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Pojedynczy atak.
Obrazek

Awatar użytkownika
cieniu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk - Morena

Post autor: cieniu »

8ed. Czy zasięg magicznego banneru znajdującego się w unicie (np. stubborn 12" u dwarfów) liczy się od unitu czy od modelu trzymającego banner?

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Od modelu ( chyba, że w zasadach bannera napisane jest coś w stylu: " 12" from unit with banner")

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

8edycja
Czy pojedynczy model, jak bretoński lord na kuniu może pivotować przed szarżą?
dzięki

klawo
Plankton
Posty: 1

Post autor: klawo »

Cześć,

Bardzo początkujące pytania - pewnie już gdzieś było ale jest tyle tematów, że ciężko wyszukać.

1) Czy jak przeciwnik szarżuje i wykonuje atak to ja na ten atak odpowiadam atakiem czy czekam do mojej rundy?
Jeżeli robię kontratak dalej w jego turze to:
Czy jeżeli podczas ataku zabije mi 3 jednostki (z 10) to ja odpowiadam 7 atakami czy 10cioma?
Czy rzut na bravery robię po jego ataku czy po mojej odpowiedzi?

2) Mam warriors of chaos i w warsrcollu mam do wyboru: dwie bronie, halabardę oraz tarczę.
Czy wszystkie jednostki muszą mieć tę samą broń czy mogę podzielić, że np. 2 ma tarcze, 4 halabrdę i 4 dwie bronie.
Czy może wszystkimi wykonuje 3 ataki z każdej broni po razie??

3) Mark of Chaos.
Chaos Warriors oraz Chaos Knights mogą mieć przypisany mark of chaos.
Czy potrzebuje specjalną jednostkę (maga? bohatera?) który im przypisze odpowiedni Mark?
Czy obydwa regimenty mogą mieć Mark of Chaos czy tylko jeden?
Jak to ogólnie działa....

4) Alliagance
Czy żeby używać specjalnej zdolności z alliagance np. Godsworn champions of ruins muszę mieć wszystkie potrzebne jednostki w jednym regimencie?
Czy jak mam 10 Chaos Warriors to automatycznie są przypisane do "Godsworn champions of ruins" - czy potrzebuje mieć osobno od 3 do 8 jednostek?

Dzięki !

ODPOWIEDZ