Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: ALTPL »

kretx pisze:Hej, również mam pytanie które wyszło z wczorajszej gry ALTPL. Jak porusza się single model. Czy po reformie może się ruszyć, czy takie modele w ogóle muszą wykonywać zwroty?
Model samych Reform nie może wykonywać, tylko Pivots (ale różnią się one tylko tym, że przy Reform'ie można zmienić formacje oddziału, a przy Pivot'cie tlyko go obrócić wokół własnej osi). Co do Pivot'ów to pojedynczy model może ich wykonać dowolną liczbę, nawet podczas marszu.
"Units consisting of a single model can always perform any number of Pivots during an Advance Move." oraz
"Units consisting of a single model can always perform any number of Pivots during a March Move."[/quote]

Czy oznacza to zatem, że samotny bohater może obrócić się i ruszyć o swój pełny M do tyłu ?

Mam jeszcze kilka pytań :
- Czy fear jest triggerowany kilka razy w danym combacie czy tylko raz ( per Combat ) ?
- Czy jednostki które są w kontakcie z podstawką z bohaterem, który jest w trakcie pojedynku atakują go normalnie ( z ASave i ewentualnymi Wardami ) ?
- Czy dana postać może mieć kilka instacji Breath Weapon na sobie ( powiedzmy, że chciałbym rzucić czar dający Breath Weapon z Horrorów-Championów na tę samą postać ) i czy w trakcie combatu/shootingu używam obydwu instacji czy muszę wybrać jeden z tych ataków i go wykonać ?
- Co się dzieje w następującej sytuacji : zaszarżowałem Unit jednostką [ nazwijmy ją A ] mającą Impact Hity ( na przykład rydwanem ) od tyłu (kontakt z dwoma modelami ), szarżowałem też od tyłu na oddział piechotą [ jednostka B] ( kontakt z dwoma modelami ) , szarża nastąpiła również z przodu. Weszły impact Hity, zginęły trzy model, więc zdjąłem je z ostatniego szeregu. Jednostka B przestała być w kontakcie z jakimikolwiek modelami wrogiego oddziału.
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak. Zarówno bohater jak i dowolny pojedyńczy model może wykonać pivot a potem ruszyć się o swój pełnych ruch a nawet maszerować.

1. Fear zdajesz raz. Musisz testować fear kiedy stykasz się z jednym lub większą ilością modeli z tą zasadą. Czyli raz za wszystkich.
2. Nie atakują. Kiedy jesteś w pojedynku tylko i wyłącznie przeciwnik z którym jesteś w pojedynku może Cię atakować.
3. Możesz mieć kilka breath weaponów ale używasz tylko jednego w danej turze.
4. W takim przypadku dosuwasz ich do przeciwnika. Chyba że ta jednostka z tyłu miałaby przeciwnika na swoim tyle/bolu. wtedy przestaje walczyć z tą jednostką.
Obrazek

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Ad.2 Czyli modele R&F / inne jednostki będące w kontakcie z podstawkami wroga atakują w wielkie nic ?
Thank You for the Daemon!

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Modele R&F będące w styku z herosem mogą zawsze bić po oddziale w którym on siedzi, nawet jeżeli stykają się tylko z herosem (który może być w "challange"). Str 56 rulebooka "Swirling Melee."
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

Okoń pisze:W rulebooku przy zasadzie Unstable jest opisana kolejność.

Najpierw stosujesz połowienie ze stubborna, a dopiero potem zmniejszenie woundów z hold your ground.
Ok dzięki, właśnie nie wiedziałem czy ta kolejność czy inna ;)
ID: 2477

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Mam pytanko o działanie frenzy :
Szarżuję altar of slaughter. Szarża wchodzi. Czy Altar dostaje frenzy? Jeżeli tak, to czy frenzy działa również na profile pojedynczych profili w tym rydwanie czy to działa tylko na wszystkie inne moje demony gniewu, które biorą udział w tym samym combacie?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Działa na wszystkie części Altar of Slaughter, czyli dostaniesz w sumie 4 ataki (1 crusher, 2 slaughterers, 1 doombringer).
Obrazek

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za model armaty? Bo go nie kojarzę i nie potrafię go znaleźć. Bardzo dziękuję z góry za poświęcony czas :)

Obrazek

Jeśli zdjęcie powyżej nie działa, to link do zdjęcia znajduje się tutaj:

http://imgur.com/67IPmkQ
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Fubuki
Nie ten dział ale i tak odpowiem, to Siege Gun z Maraudera:
Obrazek
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Oh, to przepraszam bardzo i równie mocno dziękuję za pomoc:)
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

1. Czy ze stand&shot tracąc 25% oddziału wykonuje test paniki ?
2. Canon/Katapulta/Bolec mogą ładować w model w oddziale który ma inny troop type np w kawalerzystę w oddziale piechoty ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

tak i tak

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

mozesz przydzielic 1 hita w herosa, sam decydujesz ktorego :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Czy zdolność Lightning Relexes (+1 do hita) może obniżyć efekt Parry do 3+ ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Parry zrównuje WS na korzyść atakowanego, dopiero potem liczysz +1 do hita. Czyli np. elfy trafiają krasie z tarczami na 3 zamiast na 2

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Dziękuję za odpowiedź.
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

To jeszcze mam jedno pytanko : w jaki sposób mogę zaatakować unitem który ma Random Movement (3d6) ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Po szarżach wykonujesz random movement. Ustalasz kierunek tego ruchu, potem rzucasz 3D6 i jeśli starcza żeby być w B2B, to liczy się jak szarża. Tyle, że nie ma na to reakcji.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Taka sytuacja:
ppaaappss
xxxmmm
xxxmmm
xxxmmm

p - puste
a- Abominacja
s - Swarmy
x - oddział ogrów
m - Tuskary

Abomka i swarmy walczą z ogrami i tuskarami w takiej konfiguracji. Swarmy zadają 1 ranę tuskarom. Tuskary zadają 3 rany swarmom. Abominacja wbija ogrom 9 ran, a w odpowiedzi zostaje zabita, przez co ogry wychodzą z walki.
Jak teraz liczyć wynik combatu między tuskarami, a swarmami? Czy rany zadane klocowi ogrów przez abomkę liczą się do wyniku? Podobnie, co z ranami wbitymi w abomkę? Rozumiem, że odział x również liczy dla siebie wynik combatu (tzn. jeśli go przegra to ucieka)?
Pomóżcie. Jak to byście policzyli? [-o<

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Jest sobie furmanka w oddziale Palgue Monksów. Czy strzelając z organek mogę wszystkie strzały posłać w furmankę i zdjąć ją praktycznie w pierwszej turze?
Obrazek

ODPOWIEDZ