Nowe Kraśki 8ed

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Nowe Kraśki 8ed

Post autor: Shino »

Dydu pisze:Czyli, jeżeli szarża jest z ponad 12" to nikt nie dostaje, tak?

I od razu, czy możan ją położyć w taki sposób, żeby oberwała inna jednoistka nie deklarująca szarży na żyrka?
1) tak.

2) tu nie wiem. zakladam, ze trzeba maksymalizowac cel, w ktory sie strzela (czyli oddzial szarzujacy).

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

w wypadku granatow oznacza to, ze przeciwnik jest w zasiegu bornii mozna polozyc na nim templatke i ja zescatterowac (przed ruszeniem oddizalu wroga).
Czyli, jeżeli szarża jest z ponad 12" to nikt nie dostaje, tak?
Tak
Albo jestem głupi albo te dwie odpowiedzi sie wzajemnie wykluczają ;) to moge położyć template jesli szarzujacy jest poza zasięgiem granatu czy nie?
w wypadku lezki kladziemy ja przed oddzialem i to co obejmiemy to jest objete s&s.
Moge położyć ja pod kątem czy musze na wprost?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

przeciwnik jest liczony jakny byl w maksymalnym zasiegu broni. wiec w zasiegu granatu.

a 12" jest wieksze nie 8.3, wiec lezka nic nie zrobi, bo nie kladzie sie jej w jakims zasiegu tylko w btb z modelem.

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Ok nie zalapalem ze te 12" było odnośnie łezki. A co z jej ułożeniem?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ej ja chyba też jestem głupi może mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ? Co robię z tą łezką? :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Robiąc S&S Gyrosem przykladasz łezkę btb do Gyrosa jakbyś strzelał. Szarża z 12'+ sprawia ze nic nie dotykasz i nie trafiasz. Nieuczciwe skoro granaty możemy a steam gun już nie. W końcu steamgun mógłby byc odpalony gdy wróg jest już przy nas, wszelka broń krótkiego zasięgu tez rozpatrujemy "wirtualnie" wiec nie wiem czemu tej tez nie możemy
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Skaveny od dawna mogą robić s&s templatkami. Ich spytajcie "jak to robić" :P

Arik
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Arik »

Tak sobie czytam te Wasze rozważania i nie wiem jak doszliście do wniosku, że można ten granat ustawić na szarżującym celu, który jest powyżej maksymalnego zasięgu broni. Fakt, w RB jest napisane, że zakłada się, że broni strzeleckiej używa się zakładając, że przeciwnik podchodzi. Ale to template, tak jak steam gun Żyrka, powinny być traktowane tak samo. A je rozpatruje się na obecnej pozycji celu, czyli w momencie robienia S&S przed jakimkolwiek ruchem. Jeśli granat zescatteruje na bok, na jednostkę obok faktycznego celu to też założycie, że się w magiczny sposób dostała w zasięg rażenia ? Bez sensu mi się to wydaje.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

bzdurne jakieś te tłumaczenia są :) ale i ta gra mądra nie jest jeśli chodzi o zasady....Moim zdaniem z zianiem żyrka powinno być tak że jak ktoś do szarżuje to kładę templejt... end of story...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Tylko w Rule Booku jest zapis o tym, że przy S&S, szarżującego traktuje się tak, jakby był na zasięgu broni, jeśli jest poza nim. Oznacza to, że jeśli Templatka ma 8", a ja mam oddział dużo dalej, to nie przykłada się Templatki gdy można to zrobić na całym oddziale, ale w momencie, gdy jednostka jest 8" od Żyrosa. Wynika stąd, że albo zahaczy się 1 model (na styk), albo żadnego (na tej samej zasadzie, co bronią 24" zasięgu nie można strzelić w 1 turze bez ruchu, choć 24" pomiędzy są) :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

bez wątpienia oba S&S (granaty i zianie żyrka) powinny być uściślone bo na razie będzie się chyba grało w zależności od humoru sędziego :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

moge wiedzieć skąd te 12" ?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mniej więcej odpowiada to długości łezki.

_____________________________
chodzi mi o to, że skoro można robić S&S to powinno to mieć jakiś sens chyba ? nie ?
bo jeśli uznamy że S&S łezką jest przykładany to w większości przypadków będzie to bezsensowna reakcja bo niczego nie zahaczy.

moim zdaniem tak jak uznajemy że granat przykładamy nad oddziałem, powiedzmy że środek granatu musi być w pierwszym szeregu tak aby "nominalnie" granat został rzucony tak jakby w momencie gdy przeciwnik wchodzi w maksymalny zasięg.
bo można przyjąć że chodzi o zasięg przyłożenia środka granatu.

jeżeli tak to w przypadku łezki wchodzenie w zasięg powinno oznaczać dostawienie się do żyrka bo to bardziej początek łezki można uznać za jej zasięg a nie jej koniec.


nie wiem jak skaveny robią S&S bo niezbyt często spotyka się to coś na stole ale jeśli dobrze pamiętam to ma zasięg artyleryjska + łezka więc maks 22cale więc nie ma tu ryzyka strzelenia do czegoś do czego łezka nie ma szans dolecieć :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Łezka 12"?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

w takim razie nie wiem skąd to 12 ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Łezka ma 8"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Mam plan. Dopiszcie że są slow to fire i tyle :)

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

W oparciu o jaki zapis wnioskujecie, że ze steam guna można zrobić S&S? To że nie ma zakazu, nie utożsamia się z tym, że można. Wcześniej template nie mogło robić s&S, wiec dlaczego myślicie , że może teraz.

Quick to Fire ma jedynie Brimstone Gun

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

Wcześniej template nie mogło robić s&S

czy to nie odpowiedź?
czy gyro wali templatem? tak
czy teraz templaty moga robic s&s? tak
wiec jak wnioskujesz, że gyro waląc templatem nie?

ps. wydaje mi sie ze jednak zasady rb s&s jasno mówią o naszym żyro (niestety)
oddział wchodzi w maksymalny zasięg, idzie s&s.
tylko jak to działa? rzuca się na bs -1? czy normalnie jak strzał templatką.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Shino pisze:w wypadku lezki kladziemy ja przed oddzialem i to co obejmiemy to jest objete s&s.
Hmm... A na pewno można strzelać z "łezki" w S&S? Coś takiego znalazłem na jednym z forów:
"Page 17 indicates that a unit may only stand and shoot if it has "...missile weapons." Page 89 defines "missile weapon" as being a a weapon with a range characteristic that is "...a number of some kind."" (nie potwierdzałem tego z podręcznikiem, więc jak ktoś ma pod ręką to niech sprawdzi pls)

PS. To by się wpasowywało w rozważania chłopaków z LS czy wszystko co jest w "shooting phase" to jest "shooting" ;)

ODPOWIEDZ