Random movment i szarża

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
tomke
Warzywo
Posty: 14

Random movment i szarża

Post autor: tomke »

Cześć,

w ostatniej bitwie pojawiła się taka kwestia. Dwie hordy walczyły ze sobą. Steam Tank był w przedniej strefie walczącej jednostki. Po obróceniu i dorzucie wyszło na to, że uderzył w bok walczącej jednoski.
Obrazek
Po jakimś czasie ustaliliśmy, że ustawimy go corner to corner do walki na przód.
Obrazek
Po chwili jednak wyszła taka sama sytuacja jednak baz możliwości ustawienie ST do walki na przód.
Obrazek

Co w takiej sytuacji?
Czytałem wątek poświęcony tej kwestii na forum sędziów ETC i ustalili, że w pierwszym przypadku postąpiliśmy słusznie jednak nie rozpatrzyli drugiego (wątek jest za stary aby go wznawiać). Jedyne co to odrzucili wersję gdzie ST zatrzymuje się 1" od przeciwnika i jest nieudana szarża.
Będę wdzięczny za pomoc.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

siemano

jakbyś mógł na przyszłość zadawać w pytanie w dużym temacie jak Pytania Ogóle / Początkującego / O magię to by było miło :) szkoda tworzyć bałagan z ilością osobnych tematów

w kwestii odpowiedzi
w RB powinno być napisane, że jeśli szarża nie jest możliwa do dostawienia w odpowiedniej strefie to jest niemożliwa - nie można jej deklarować

w przypadku ruchu Random Movement to czy jest szarża określisz dopiero po określeniu kierunku i rzucie na zasięg, jak nie ma możliwości dostawienia do strefy to ruch nie jest szarżą, więc logicznie i zgodnie z zasadami jest zastosowanie zasady 1" apart

złamać zasadę 1" możesz tylko w szarży, więc skoro szarży nie ma to powinieneś się zatrzymać, nie wiem jakiej argumentacji ktoś tam na zachodzie użył, ja bym rozegrał jak wyżej i tyle :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ