9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Peroox
Mudżahedin
Posty: 204

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Peroox »

Pewnie gdzieś już było. Ostrzał z moździerza oddziału z war platform w środku.

....xooox
xxxxoooxxx
xxxxoooxxx
xxxxoooxxx
xxxxoooxxx

x- piechota , o - war platform

Trafienie pełne czyli 6x6.
Ile modeli oddziału będzie trafionych skoro war platform może być trafiony tylko jednym hitem ?
For Sigmar and the Empire!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

O ile pamiętam jest to opisane w rulebooku.

Na potrzeby area attackow war platforma liczy się jak pojedyncze modele które zastępuje. Z tym że war platforma dostaje jednego hita(big hita jeśli ma inny troop type niż oddział) a reszta oddziału łapie hity zamiast war platformy. Z tym że ilość hitów nie może przekroczyć ilości modeli w oddziale.
Obrazek

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Mam takie pytanie o penetrating, jeżeli trafię w oddział to czy na zranienie rzucam tyloma kostkami ile jest szeregów ( jeden mocniejszy hit + X słabszych ) czy rzucam mocniejszego hita i jeżeli ten mnie nie zrani to nie rzucam resztą kostek na zranienie?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Rzucasz normalnie wszystkie hity. Działo lub bolec nie potrzebuje zabijać po kolei każdego żeby leciało dalej tylko zawsze wypłaca taką samą ilość trafień ograniczoną ilością szeregów przeciwnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Nie moge znaleźć informacji odnosnie hordy w przypadku dolaczenia war platform. W 8 ed potrzeba bylo bodaj 7 modeli i wowczas oddzial bij jak horda, czy w 9th age cos sie zmienilo?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Żeby być w hordzie potrzebujesz 10 modeli na szereg. War platforma nie ma tu nic do rzeczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

alez oczywiscie ze War Platforma wypycha szeregi i liczy sie jako tyle modeli, ile powierzchni zajmuje. takze jak masz platforme na podstawce 60x100 mm, to ona w oddziale piechoty 20 mm liczy sie jako 15 modeli i w takiej sytuacji potrzeba tylko 7 modeli w szeregu, zeby uzyskac formacje hordy.

str. 77 brb Matching Bases
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Hmmm jak dla mnie z tego zapisu wynika wlasnie ze liczy się do formacji hordy jako jeden model... :/

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

For calculating the number of models in the unit's ranks (such as for Full Ranks, Horde
Formation, Area Attack, Penetrating, and so on), the large base counts as the number of models it replaces.
Jak dla mnie liczy się za tyle ile zastępuje :D

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

EDIT

Miałem na myśli ten zapis:

"(...) These models are considered to be in the front rank of the unit, but are ignored when counting the number of models in each rank when establishing the number of Full Ranks and if a unit is in Horde Formation. They form a file of one model."

Twój zapis dotyczy matching bases, a war platform jest mismatching (np w przypadku DE i piechoty), jak dobrze rozumiem...

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Ale dlaczego jest mismatching w przypadku DE Ołtarza i piechoty?
If a model with Front Rank has the same base size as the R&F models in its unit, or if it does not have the same base
size as the unit it is in, but its base is the same size as two or more (whole number) of the R&F models' bases (such
as a 40x40mm base in a 20x20mm unit), this is called a Matching base.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

No jest mismatching bo nie jest wielokrotnościa, bylby gdyby piechota DE miala podstawki 25x25 wowczas chariot czyli 50x100 by zastępowal dokladnie konkretną ilość modeli i bylby matching base, tak to rozumiem... jezeli błędnie, to jaki jest przykład mismatching base?

Edit:

Ok, kociol ma wymiary 60x100 wiec jest matching, teraz sie zgadza, dzieki!!! :)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Lakson pisze:Dwa o szarżę postaci z oddziału:

1) Dystans szarży mierzę od miejsca, w którym stoi moja postać czy od najbliższej krawędzi oddziału?
2) Czy po wyszarżowaniu z oddziału postać traci bonusy z czarów, które były rzucone na oddział?

1. Od miejsca w którym stoi
2. Nie traci

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy:
1 - itemik Charm of [...] współpracuje ze smokiem?
2 - jeżeli wrzucam 3 z divinacji na cannona i w przerzucie wypada 1 to rozpatruję niewypał armaty?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

1 tak
2 tak
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Gates of the Netherworld
Whenever the caster successfully casts Evocation of Souls, after resolving the effect of the Spell, choose a Friendly unit with an Evoked value and within 12" of the caster. This unit, or single Character inside the unit, Raises 1 Wound. No unit can be chosen by this special rule more than twice per Magic Phase.

If the target has at least one model with an Evoked value:
The target unit, or a single Character inside the target unit, Raises a number of Wounds as stated in its profile under Evoked. Characters and models with Towering Presence cannot Raise more than 2 Wounds from this spell in a single Magic Phase.
Ile ran może uleczyć smok w VC w trakcie jednej fazy magii?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Mam takie pytanie : Czy Briar Maiden z championem znają zarówno czar Attribute druidyzmu jak i Trait ?
Thank You for the Daemon!

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

JarekK pisze:
Gates of the Netherworld
Whenever the caster successfully casts Evocation of Souls, after resolving the effect of the Spell, choose a Friendly unit with an Evoked value and within 12" of the caster. This unit, or single Character inside the unit, Raises 1 Wound. No unit can be chosen by this special rule more than twice per Magic Phase.

If the target has at least one model with an Evoked value:
The target unit, or a single Character inside the target unit, Raises a number of Wounds as stated in its profile under Evoked. Characters and models with Towering Presence cannot Raise more than 2 Wounds from this spell in a single Magic Phase.
Ile ran może uleczyć smok w VC w trakcie jednej fazy magii?
W sumie 4 z tego co wynika z zacytowanych tekstów. Co prawda widziałem że leczy 5 na którymś turnieju ale może to był wałek.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

ALTPL pisze:Mam takie pytanie : Czy Briar Maiden z championem znają zarówno czar Attribute druidyzmu jak i Trait ?
tak

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

I kolejne pytanko, tym razem Wild Huntsman na jelonku : czy jest to jakiś błąd AB że daje mu Extra Attack czy po prostu AB liczy Frenzy i Dev. Charge jako dodatkowe ataki ?

edit. I czy tym spellem z druidyzmu który przywraca/wskrzesza mogę wskrzesić unit, który został wybity do cna, czy muszę mieć przynajmniej jeden model ?
Thank You for the Daemon!

Zablokowany