9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: ALTPL »

Dziękuję za odpowiedź. W sumie jest to logiczne.
Thank You for the Daemon!

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Jeśli kociołek krwi z de daje blogoslawienstwo lethel strike to czy wlocznicy maja przerzuty na wszystkie typy jednostek czy tylko na te typy ktore maja lethela dzięki wloczniom?(kawaleria kawaleria potworów, charioty)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tylko na kawę, dużą kawę i czarioty od przodu.
Obrazek

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Dzięki

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Czołem, chciałbym się upewnić odnośnie wardów, gdy dosiadam potwora. Jeśli mam bohatera z ward save na 5+, to czy mogę korzystać z tej ochrony gdy dosiadam np. smoka? Czy mogę wtedy tylko korzystać z ochron smoka?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tylko ochrona smoka. Chyba że masz item, który działa na wearer's model a nie tylko na wearer.

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Dzięki za odpowiedź. Podczas ostatniej gry nasunęła się jeszcze jedna wątpliwość. Czy by wypłacać supporting attack z 2-giego ranka trzeba mieć full ranks? Dotyczy to np light troopd którym nigdy się nie liczy full rank.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Supporting    
Attacks  Models in the 2nd rank perform one Supporting Attack across models in the first rank. Supporting Attacks can only be made against enemies in the front.
Nie. By wypłacać supportingi nie musisz spełniać żadnych warunków. Każdy może to robić ale oczywiście są ograniczenia w ilości ataków na model (cytat jest o zwykłym supporcie, są jeszcze inne jak cavalry suport czy monstrous support)
Obrazek

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Ciara pisze:
Supporting    
Attacks  Models in the 2nd rank perform one Supporting Attack across models in the first rank. Supporting Attacks can only be made against enemies in the front.
Nie. By wypłacać supportingi nie musisz spełniać żadnych warunków. Każdy może to robić ale oczywiście są ograniczenia w ilości ataków na model (cytat jest o zwykłym supporcie, są jeszcze inne jak cavalry suport czy monstrous support)
Dzięki za szybką odp.

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Pytanko: czy Shapeshifter z dwurakiem bije z inicjatywą 0 (zasada dwuraka) czy 2 (+2I od Shapeshiftera) ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Zero. Modyfikację z broni dodajesz na samym końcu

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Shapeshifter ma akurat lightning reflexes, więc bije ze swoją inicjatywą

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

#-o No tak, czyli dostaje +2 do tego co ma wpisane w statystykach

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

wind_sower pisze:#-o No tak, czyli dostaje +2 do tego co ma wpisane w statystykach
Obrazek
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

To jeszcze jedno pytanko. Czy w Magic phase mojego oponenta mogę próbować rozproszyć jakiś jego czar Remains in Play?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak. Ale to działa dość specyficznie. Możesz go rozproszyć jeśli przeciwnik rzucił tego ripa w jednej z poprzednich faz magii i jeśli nie rzucił żadnego zaklęcia. Tutaj odsyłam do zasady "Guessing game" w rulebooku.
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Pytanie, czy jakiekolwiek efekty wpływaja na special atacki (Thunderstompy)? (re-role woundow z czarów dla przykładu)?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

chyba tylko te ktore wplywaja na charakterystyke np S przy TS
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Żadne zasady specjalnie nie wpływają na specjalne ataki.
Wyjątkiem jest sytuacja gdy sam specjalny atak ma wymienioną zasadę specjalną.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Jemu chodziło o efekty, tylko macicie człowiekowi w głowie. Więc na stopy nie mają wpływu zasady specjalne czyli wymienione z nazwy np flaming albo piercing, ale mają efekty czarów np +1 to wound, które nie są zasadami specjalnymi.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Zablokowany