9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: esgaroth »

Pytanie o Volley Fire, LOSa i interferujące jednostki

Łucznik strzela do oddziału goblinów (small do smalla), miedzy nimi jest mamut (towering) który stoi tak że zasłania temu łucznikowi większość goblinów.

Czy łucznik strzela ma hardzie czy bez modyfikatoryw bo ma volley fire? Czy volley fire olewa to że łucznik nie ma losa do większości jednostki? Czy tak samo dotyczy sie oddziału zasłonietego w wiekszości przez górkę a volley fire olewa tego hard covera?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ci co nie widzą to w ogóle nie strzelają.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

A ci co widzą na hardzie (zasłania largetarget/górka/impas/domek) ale mają volleya?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ci co widzą ignorują covery ale tylko wynikające z innych modeli na drodze. Inne covery normalnie się liczą.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

czyli ignorują covera i mogą strzelać nawet jak nie mają losa? (łucznik strzelający volleyem przez large target)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, o 11:57 przez esgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nie, jak nie widzą, to nie mogą strzelać.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

aha ok, dobra już pozbierałem to do kupy, dzięki :)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Bohater na kucyku w piechocie:

strzelam z balisty - mogę go targetować dużą siłą?
strzelam z organek (volleygun) - zawsze musi dostać jednego hita?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tak
Nie, przydziela strzelający.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

ale może jednego przydzielić zawsze?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

może, ale nie musi

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Nie strzelasz w herosa tylko w cały oddział ma to znaczenie gdy heros na kucu będzie poza zasięgiem balisty ale oddział w którym się znajduje już tak.

Jeśli model ma inny troop type to możesz mu przydzielac hity.
Przydzielanie hitów leży po stronie strzelajacego więc może zacząć od herosa, lecz jak napisał Stan, nie musi tego robić. ( przyjęło się, że bolec/cannon może w niego strzelić )
By dostać drugiego hita reszta modeli w oddziale musi dostać przynajmniej jeden.
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Dzięki Panowie!
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Czołem. Mam priesta z empire. Daję mu star mace'a i atakuje z crushing attack. Czy w takim wypadku ten atak, też divine attack?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Niestety, na specjalne ataki (takie jak crush attack) nie działają zasady specjalne (jak np. divine attacks).
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Takie o to pytanko: jezeli w momencie kiedy deklaruje szarze moj inny sprzymierzony model blokuje mi droge, sle tez w tej turze szarzuje, to czy moge zadeklarowac szarze i przeprowadzić ja w momencie gdy blokujacy model rowniez zaszarzuje i odblokuje drogę? :)

I czy szarzujac np jednym modelem na jeden model, moge sie dostawic jak chce, np zetknac sie rogiem podstawki z rogiem podstawki przeciwnika?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

W obu przypadkach tak.
Co do pierwszego to zapis z RB str. 25 (Declaring Charges)
When considering if a charge is possible, do not take potential Flee Charge Reactions into account (not even mandatory
ones), but do take already declared charges into account (since charging models might have a chance to move out of the way).
Co do drugiego to musisz się stosować do zapisów maksymalizacji. Przy szarży 1vs1 bez względu jak będziesz się stykał, nastąpi maksymalizacja.

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Flame thrower wali ponad swoimi?
He. BM.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

To znaczy?

Ma wszystkie ograniczenia maszyn/losa i zasady działania wdg rulebooka.
Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Czy wiadomo coś czy zajdą zmiany w zasadach skirmishu ? Nadal będzie w luźnej formacji i nie będzie się zwijać do walki ?
Pytam bo chciałem zabrać się za robienie modelowanych treji do woodów.

Zablokowany