9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Marek_W »

Tak jak koledzy wyzej napisali, jednak zawsze moga zdarzyc sie wyjatki. Przykladowo ogrzy big name spinesplitter, z ktorego wprost winika, ze bonus z zasady specjalnej thunderous charge wplywa rowniez na impacty i stompy.
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Hej,
Czy po zgonieniu wroga po zdaniu ld można wykonać pivot?
Jeżeli tak , to poproszę o numer strony kodeksu , bo albo mi się przyśniło , albo mam zaćmę :)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Jeśli zadeklarujesz szarżę na niego, jego reakcja to flee i go złapiesz to po zdanym teście ld możesz wykonać pivot. Jeśli ucieka z combatu to nic się nie dzieje.

Obczaj stronę 28, akapit "charge fleeing unit" w slim rulebooku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Dziękuje

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Taką rozkminę mam :
mam krasnala z dwurakiem i tarczą. Tarcza ma zapis, że nie może być używana razem z bronią dwuręczną. Czy to oznacza, że ów dzielny brodacz nie ma bonusu do Armora z tytułu tarczy i nie ma shieldwalla ?
Thank You for the Daemon!

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

ALTPL pisze:Taką rozkminę mam :
mam krasnala z dwurakiem i tarczą. Tarcza ma zapis, że nie może być używana razem z bronią dwuręczną. Czy to oznacza, że ów dzielny brodacz nie ma bonusu do Armora z tytułu tarczy i nie ma shieldwalla ?
dokładnie tak, w tym wypadku tarcza daje ochronę tylko przed strzelaniem
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

siema

Znajdę gdzieś taki plik pdf z podsumowaniem najważniejszych zasad i tabelkami ?? zdaje się że kiedyś coś takiego było :P
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Taki sam jak ostatnie strony podumowania w podreczniku glownym 9-th age?

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

XD
mniej więcej dokładnie to :)
dzięki za wspieranie mojego lenistwa :)
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Czy Lighting Reflexes może się kumulować czy nadal mając aktywne dwie instacje tejże zdolności ( na przykład zaszarżowałem dwoma Shrinami Slaaneshowymi, które dają wszystkim demonom pożądania L.E.) dostaję tylko jednorazowy bonus zdolności ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Zasady specjalne nie kumulują się, chociaż mogą być wyjątki (tj. fight in extra rank).
Obrazek

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

1)Czy hero moze miec magic armor plus magic shield i magic item typu none? Czy z kazdego z tych opcji tylko jedna?
2)Kraski jak uzywaja magicznej broni typu hand weapon to moga kozystac z shieldwall?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

1) Tylko jeden magiczny armour. Typ się nie liczy.
2) Możesz korzystać z shield walla tak długo jak używasz tarczy. Klamki używa się do parry. Magicznej klamki już nie można używać do parry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Z góry przepraszam za poziom pytania:)
Gdzie jest stoi w kodeksie zapis o 1" spacingu między oddziałami.

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Rozdział Battlefield Logistics podrozdział Unit Spacing

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Dziękuję pięknie

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Panowie pytanie:
1)jednostka A walczy z Hero B. W jednostce A jest bohater. Samotny Bohater C szarżuje Hero B. Czy Hero B może wyzwać na pojedynek Hero C? Co robi jednostka A? Odsuwa się? Nie może bić? (hero C przyjał pojedynek).
2)hero wyszarzowuje z jednostki. Czy jednostka moze normalnie sie ruszac?
3)Strzelanie organek w jednostke. Czy musza widziec polowe jednostki czy wystarczy jeden model, badz skrawek?
4)balisty moga strzelac w reakcji na szarze?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

1) nie ma tak, ze wyzywasz na pojedynek konkretnego przeciwnika. po prostu mowisz "challenge" swoim bolkiem, a to przeciwnik decyduje, kim przyjac. hero C musi miec legalna szarze i nie ma tu mowy o przesuwaniu jednostki A. jezeli hero C przyjal pojedynek, to jednostka A nie moze bic.
2) tak
3) wystarczy jeden model, ale jednostka, do ktorej strelaja organki pewnie w takiej sytuacji bedzie miala jakis cover
4) nie. zadne maszyny nie moga (wynika to zasady reload!)
We can't stop here. This is bat country.

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

co do 1 pytania ten hero B jest samotny i walczy z cala jednostka. Hero C wszarzowujego w niego i hero a wyzywa mu pojedynek. Co wtedy robi jednostka A? Hero C musi przyjac pojedynek bo nie ma sie gdzie chowac

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie musi przyjmować pojedynku ale jednak warto. Jak nie przyjmie to nic nie robi i zbiera lanie od wszystkich więc lepiej po prostu przyjąć. Jednostka A nic nie robi. Czeka aż skończą pojedynek. Oczywiście dodaje normalnie swoje bonusy do wyniku walki.

edit: tak jak opisał Klaudiel. Nie ma czegoś takiego jak wyzywanie kogoś na pojedynek. Ty krzyczysz pojedynek wybranym modelem w jednostce a przeciwnik wybiera czy przyjmuje czy nie. Jeśli przyjmuje to wybiera kto walczy w pojedynku z jednej z jednostek która styka się z wyzywającym.
Ostatnio zmieniony 7 sie 2017, o 21:50 przez Ciara, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Zablokowany