9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Stan »

Jak jest 4 modele i mag to możesz w maga. Jak jest przynajmniej 5 i mag to przydziela przeciwnik.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Hej,

Pytanie pewnie proste, lecz wolę się upewnić.

Przykład: Demigryfy ustawione w dwóch szeregach - ile mam ataków z tyłu?
a) Po jednym od jeźdźca - z zasady cavalry suport (do max 3, bo monstrous support)
b) Do 3 ataków od modelu (wg. uznania, np. 2x gryf i 1x jeździec lub 3x gryf)

Obawiam się że niestety odpowiedź a) :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Odpowiedź a. W przypadku kawalerii (w tym monstrous) supporting attacks wykonują tylko jeźdźcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Merrol pisze:Czy Ataki w nawiasach kwadratowych np w katapulcie moge przyznac postaci w regimencie . Jest napisane ze jeden hit jest z siła i zasadami z nawiasów ale kto moze byc nim trafiony ja wybieram dowolny model nawet gdy jest magiem bohaterem lub dowódcą

Polecam przeczytać dział distributing hits. Jest kilka zasad odnośnie przydzielania hitów. LIczy sie podstawka, ilosc modeli i troop type.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Swoją drogą jakby ktoś nie ogarnął to jest nowe FAQ: http://www.the-ninth-age.com/filebase/i ... nload/885/
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jak Verminlord ma podstawkę 75x50mm to dobrze rozumiem, że szerszy jest przód? Niby oczywiste, ale pytam żeby potem nie musieć modelu rozklejać...

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

tak
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

jak strzelam w unit dread elfickich włóczników z altarem w środku to strzelam w cel small czy gigantic?

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

small
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Cześć, pytanie:
-jednostka A deklaruje szarżę, jednostka B ucieka. Jednostka B nie dała rady uciec i została zgoniona.
Gdzie kończy ruch jednostka A?
W miejscu dogonienia jednostki B i po zdaniu LD, w tym miejscu może zrobić post-combat pivot czy leci pełny zasięg szarży (ruch + 2k6)?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Zatrzymujesz się w momencie kiedy stykniesz się z przeciwnikiem. Wtedy go kasujesz i po zdanym ldku możesz zrobić post-combat pivota
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Dziękuję

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

tak dla pewności: szarżuje jednostkę składającej się z 5 modeli która znajduje się o 5" od friendly unitu, z inicjatywą 5 zabijam 4 modele, przeciwnik ściąga je tak że ten ostatni piąty model jest już 7" od friendly unitu, z inicjatywą 1 zabijam piąty model. jest panika czy nie ma w drugiej jednostce?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Czy po wrzuceniu divine attacków z divinacji na trebusz. Przerzuty udanych wardów działa?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

wind_sower pisze:Czy po wrzuceniu divine attacków z divinacji na trebusz. Przerzuty udanych wardów działa?
Nie, bazowo zasada divine attacks działa tylko na cc. Aby oddziaływała na ranged attack, to musi być w opisie broni zasięgowej.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

@Okoń dzięki za odpowiedź w innym wątku dotyczącym smoczka i podstawki.

Do do organizatorów turniejów wszelakich (nie wiem, czy w dobrym wątku, ale częściowo dotyczy to zasad):
W EoS podstawka dla smoczura to 50x100 - a że podoba mi się Stardrake z AoS :lol2: po delikatnych tuningach, i poprawie tego - co popsuli rzeźbiarze GW nanosząc jakieś symbole herezji chciałbym wystawić ową figurę na turniejach klasy lokal/master.
I teraz są dwie ścieżki:
1) Stawiam podstawkę 50x100 i rozbudowuję/nadbudowuję zakrywając ową podstawkę wielkie skały itp. by postawić na nich smoczka z księciuniem - jest przepisowo ale mało estetycznie, a podstawki i tak nie za bardzo widać, co utrudnia pomiary... ale zasadom staje się zadość.
2) wstawiam owego smoczka z księciuniem na podstawkę powiedzmy 100x150 i oznaczam rzeczywiste rozmiary podstawki licowane do przedniej krawędzi, od/do których będą dokonywane wszelkie pomiary. Czy to rozwiązanie jest dopuszczalne, i jak na turniejach zostałby potraktowany model z taką podstawką?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

zawsze mozesz zrobic 2 w 1 tzn duza podstawka a w niej wyjmowana mala na magnesach

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Akurat wielkosc podstawek w tej grze jest kluczowa. Lepiej wydac hajs na jakis model smoka od Forge Worlda i wystawic go na przepsowej podstawce.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

To chodzi o tego smoczka - jako figura jest obłędny, ale nie zmieści się na 50x100 :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja Ci polecam tego smoka:
https://www.forgeworld.co.uk/en-WW/Carmine-Dragon
Podstawka 50x50, na FW trochę słabe fotki, poszukaj sobie w necie pomalowanych, jest znacznie lepszy pod względem detali.

Zablokowany