Broń magiczna a jej typ

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Rafels
Plankton
Posty: 3

Broń magiczna a jej typ

Post autor: Rafels »

Broń magiczna zgodnie z zasadami "ma często nazwę, która określa ją jako miecz, czy inny konkretny typ broni. Nie oznacza to, że model musi mieć miecz by używać "Ogrzego Ostrza". Możemy po prostu założyć, że jego topór, młot czy inna broń ręczna ma takie same właściwości jak, powiedzmy " Ogrzy topór" "

Mam przez to rozumieć że jeśli lord może być wyposażony w broń dwuręczną lub korbacz to mogę z tych broni zrobić to "Ogrze ostrze"?

np broń dwuręczna ogrzy topó to: +10 pts za typ broni i +40 pts. za umagicznienie?

Czy magiczne bronie można robić tylko z broni standardowych na wyposażeniu bohaterów? jeśli piechota to np broń ręczna, włucznia lub jak jazda to jeszcze lanca?

Proszę o opinie.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

generalnie masz 2 kategorie:

1)bron zwykla typu wlocznia, bron 2 reczna, korbacz.....normalny equipment dla herosa

2)bron magiczna ktora wybierasz z przedmotow magicznych np ogre blade, sword of skill itp..

niektore bronie magiczne maja napisane ze oprocz bycia magicznymi sa tez np wlocznia lub np dwiema bronmi (dodatkowa bron reczna) i wtedy oprocz efektu magicznego masz tez efekt charakterystyczny dla broni zwyklej czyli np wlocznia daje zabojczy cios na kawalerie, dodatkowa bron to dodatkowy atak i +1I.....

wykupywanie zwyklej broni + magicznego przedmiotu (typu bron) ma tylko sens w przypadku gdy bohater moze wybierac ktorej uzyje w danej turze walki (z tego co sie orientuje niektorzy tak moga), bo generalnie tzreba zawsze uzywac magicznej jezeli sie ja posiada (chociaz moge miec stare info)

wykupienie wloczni i dokupienie ogre blade nie polepszy wloczni (nie da jej +2S) i odwrotnie, ogre blade nie bedzie mialo zabojczego ciosu na kawalerie.
MARK OF MARKI MARK

Rafels
Plankton
Posty: 3

Post autor: Rafels »

Czyli generalnie jeśli broń jest nieopisana w żaden sposób co do jej typu, to traktujemy ją jako broń pospolitą "hand weapon" ?

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Zgadza sie.lecz na potrzebe modelarki przymyka sie oko jesli heros ma korbacz w reku a w rozpisce ogre blade. Tak mi sie wydaje.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Rafels
Plankton
Posty: 3

Post autor: Rafels »

To teraz już wszystko wiem:)
dziękuję za pomoc.

ODPOWIEDZ