Mumia na rydwanie...

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Rydwan pod księciem/królem.

Post autor: Reyki »

Dzisiaj miałem potyczkę z goblinami na 1500 pkt.

Wszarżowały w oddział moich rydwanów squigi(herd).
W moim oddziale były 3 rydwany plus książę na rydwanie.

Mój przeciwnik zadeklarował atak 3 "paszczakami" w rydwan mojego księcia.

I teraz:
1)Czy bije na WS księcia czy koni?
2)Czy jeśli zabije ten rydwan to czy mogę go wskrzesić spear of antharak(książę nadal znajduje sie w unicie rydwanów-więc teoretycznie "leczy" rydwany).

Takie pytania się nasunęły ponieważ książę jest jedynym "crewmanem" a w zasadach jest że przeciwnik bije w najwyższy WS crewmana).
A to wskrzeszanie to też dziwne bo gdyby książę nie był w oddziale to nie mógłby wskrzesić.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

1) Zawsze na WS jeźdźca
2) Nie, rydwan księcia jest osobnym modelem i nie da się go dowskrzeszać.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jakoś nie przekonałem moich klubowych kolegów do faktu że bija w rydwan na WS księcia/króla.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

no ale taka prawda :)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

To ja podam kilka argumentów moich klubowych kolegów.

"Heros nie jest członkiem obsługi rydwanu - jest na niego wstawiany w miejsce obsługanta i dosiada go jak monstrous mounta.
Podasz potwora, który walczy WSem herosa?"

"jeżeli więc traktować herosa w chariocie podobnie z ujeżdżanym monsterem, to chariot walczy na swoim skillu, czyli koni, bo to najwyższy/jedyny skill; heros zastępuje załogę a nie jest załogą; plusem tej sytuacji jest to, że nie schodzą razem, ale oddzielnie"

Z ich rozumowania wynika że jednak biją na WS koni a nie na króla/księcia.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

WS księcia??? Nie mam teraz możliwości sprawdzenia, ale czy nie ma tak, że w przypadku bicia po rydwanie bohatera bije się po WS pozostąłej załogi (w tym przypadku konia)???
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Rafał
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Nasielsk Terror Boyz

Post autor: Rafał »

jest na niego wstawiany w miejsce obsługanta i dosiada go jak monstrous mounta.
Nie jest tak bo gdy jest chellange to nasz król MUSI zejść z rydwanu. Wiec nie jest monstrous mount'em a wiec to co mówią twoi znajomi nie jest prawdą a jeśli nie mam racji niech ktoś mnie poprawi.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Witam, jestem tym jednym znajomym Reykiego, o którego chodzi.

1. Kwestia: Mogę bić po rydwanie i tylko po rydwanie:
str. 64 podręcznika: "in close combat enemies can choose whether to attack either the chariot or the character ridng it in the same manner as combat against characters riding monsters"
Tu cytat prosto i jasno mówi, że nie ma bata, mogę tak zrobić i jest to w porządku. I teraz pojawia się pytanie: czy Monsterki, które bijemy, mogą brać WS od jeźdźca? Nie, ale jako, że was to nie przekona, piszę dalej.

2. Kwestia: Jaką WSkę ma rydwan w przypadku różnych WS jeźdźców i Steedów
"enemies rolling to hit against the chariot compare their own WS with the WS of the crew or that of the creatures pulling it, whitchever is highest"
No tak, bierzemy WS od załogi/steeda, a do tego mamy sobie wybrać najwyższą! Cudownie.

3. kwestia i to kluczowa: Czy TK jest załogą rydwanu? Hmmm, a czy mag jest załogą działa? Nie raz pojawia się w podręczniku zapis "Zdejmij model wraz z obsługą". W przypadku maga, po zdjęciu wybuchającego działa zostaje mag. W przypadku zdjęcia rydwanu, zostaje Tomb Prince. Taki na przykład imperialny inżynier ma zapis "DODATKOWY ZAŁOGANT" oprócz opisu, że zastępuje artylerzystę zwykłego. Bo to, że się kogoś zastępuje, nie znaczy, że się nim jest. Jakby Prince miałby zapis "STAJE SIĘ ZAŁOGANTEM RYDWANU" to nei widziałbym problemu.
A jeśli uważacie, że Tomb Prince rzeczywiście jest załogą rydwanu, to jak rydwan dostanie z działa to spada wraz z nim, bo według zasad rydwan i jego załoga to pojedynczy model.



Niestety dokładnych cytatów z mojego polskiego Rulebooka nie mogę zapodać, albowiem pożyczyłem go. Jeśli ma ktoś cytaty, które mojej wypowiedzi przeczą proszę o zamieszczenie.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Rafał
Teraz heros nie schodzi z rydwanu w czasie pojedynku :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Cytat z podręcznika:

"Rydwan wraz z załogą i zaprzężonymi doń stworzeniami jest traktowany jak pojedynczy model, podobnie jak to ma miejsce w przypadku potwora i modelu kawaleryjskiego."

Nie wiem jak się do tego ustosunkować.

1.Rydwan i heros to jeden model.Zadając hity w rydwan bijesz na WS herosa ale na T,Wo,i sv rydwanu.Jak zadasz więcej ran niż ma rydwan to przechodza one na herosa.
2.Rydwan i heros to 2 rózne modele.Bijesz w rydwan na WS koni(chyba że załoga ma wyższy WS).Zabijając rydwan heros zostaje nie tknięty.
3.Skoro rydwan i heros jest jednym modelem a bijesz w rydwan to hity zadajesz na WS koni/załogi i jak zniszczysz rydwan to nadwyżka ran idzie w herosa(sa jednym modelem i jest overkill-bo rydwan jest traktowany jak w pojedynku).

To 3 to takie już mocno naciągane.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

nie no normalnie walisz po rydwanie na WS herosa .Nadwyzka ran liczy ci sie do kombatu ale nic nie przechodzi na typka ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

sorki ale to jest dla mnie jak z pegazami, jak tłuczesz pegaza to na WS3 a jak paladyna to na WS5, jest to model w który możesz wybrać w co atakujesz, dokładnie tak samo jak z księciem na rydwanie, więc czemu się upieracie przy tym że rydwan ma WS bohatera?

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Bo to raczej jest tak jak konnica gdy się bijesz to walisz w jeźdzca a nie w konia

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

w przypadku konnicy nie masz wyboru w co bić a tu możesz wybrać, może jak atakujesz pegaza bohatera to używasz WS bohatera? nie sądze

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

przeniose to do kwestii zasad ...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

haggis pisze:w przypadku konnicy nie masz wyboru w co bić a tu możesz wybrać, może jak atakujesz pegaza bohatera to używasz WS bohatera? nie sądze
Jak dla mnie dobrze prawi!
Albo bijesz w TK na jego WS, jego T i jego save (+2 za chariot)
Albo bijesz w rydwan na ws rydwanu (bez tk), Jego T i jego save.
Zadne rany sie nie przenoszą pomiedzy TK a rydwan (jedynie sypanie)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

z tego co pamietam rydwany mialy inne zasady niz ridden monstery i kawaleria...

w rydwanie w charactera bijesz uzywajac ws charactera, w rydwan najwyzszy ws w modelu (czyli mounta lub charactera)

w monsterach w charactera ws charactera w monstera ws monstera

w kawalerii zawsze ws jezdzca nawet jesli mounta jest wiekszy...

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Shino ma częściowo rację.

Ale znów pojawia się jedna sprawa.
Jeśli jest tak jak mówi Shino to jeśli bijesz na najwyższy WS modelu i korzystasz z WS charactera to czemu character nie ginie od strzału z armaty skoro jest częścią modelu?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

z tego co widzę w podręczniku ( In close combat, enemies can choose whether to attack either the chariot or the character riding it, in the same manner as combat against characters riding monster.) WHB str.64
komentarza chyba nie trzeba

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A popatrz na cały tekst.

Wiele razy się naciąłem że jeden akapit mowi jedno ale następny zupełnie zmienia znaczenie pierwszego.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

ODPOWIEDZ