Mumia na rydwanie...

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

o dzisas... chyba sam bede musial poszperac w podreczniku z tym WSem jak bede mial czas ... ale i tak sklaniam sie do tego ze uzywa sie WS mumii (pewnie dlatego ze zawsze tak gralem i nikt nie protestowal)

@truepunk - ciekawa uwaga z tym gromem... :)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Tomash pisze:
tomekjar pisze:Co oznacza, że nie staje się załogantem, tylko zrzuca ich z rydwanu i tyle. Czyli rydwan musi użyć WSki koników, bo nie ma innej załogi.
Mocne. Nie ma załogi, znaczy king pewnie biega obok pustego rydwanu. Nie masz nic przeciwko temu, żebym cytowany tekst umieścił sobie w sygnaturce?
Nie powiedziałem, że ma biegać z buta :roll:
Tomash, znasz angielski, prawda? Więc widzisz różnicę między słowem displace (użyte w opisie wsadzania kolesia na rydwan) i replace (użyte w opisie zasady Extra Crewman inżyniera). Poza tym, idąc tropem logiki TruePunka, skoro inżynier musi mieć zasadę dodatkowy załogant oznacza to, że jest to wyjątek i inni herosi dodatkowymi załogantami się nie stają...

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Masz racje - inni herosi nie staja sie zalogantami maszyn; nie gina wraz z misfire; jesli stoja przy maszynie gdy nie ma innej obslugi - wrog ma za ta maszyne VP.

I co w zwiazku z tym ? maszyna a chariot to dwie rozne bajki źąąą

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

TruePunk pisze:wbrew logice, wbrew zasada (; dajcie luzu chlopaki, prince/TK jest zaloga i tyle. Niech ktorys odpowie na moj argument o Gromie (specjalny heros z OnG) - gdyby normalnie nie wykorzystywano WSa herosa, poco mialby on adnotacje, ze atakujac jego rydwan jego WSa sie nie uzywa? Po co tworzyc zasade specjalna, jesli to byloby normalne?

Reyki: skoro przy normalnych miscascie jest adnotacja = jest to jakis wyjatek => brak adnotacji w AB OnG = brak wyjatku = nie dostaje hita.
A gdzie to jest napisane o tym Gromie? Bo patrzę i nie widzę.

IMO w dechy się wali na WS najwyższy, niezależnie do kogo należy. A heros jest załogantem. Jest napisane w książce, że może jeździć na rydwanie "displacing one of the chariots normal crew", czyli zastępując jednego z załogantów. Co tu jest niejasnego??
Nie rozumiem wogóle o co ta kłótnia.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Kołata pisze:
A gdzie to jest napisane o tym Gromie? Bo patrzę i nie widzę.

IMO w dechy się wali na WS najwyższy, niezależnie do kogo należy. A heros jest załogantem. Jest napisane w książce, że może jeździć na rydwanie "displacing one of the chariots normal crew", czyli zastępując jednego z załogantów. Co tu jest niejasnego??
Nie rozumiem wogóle o co ta kłótnia.
Displace =/= replace. ;)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Dla mnie po chariocie się bije na WS mumii.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Trikk

Zajżyj do słownika. Ja sprawdziłem i wiem co mówię 8)

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

przypominam że w zasadach jest napisane iż charakter jeździ na rydwanie jak na monsterze czyli logicznie myśląc jak możesz wybrać w co atakujesz to wykorzystujesz tego WS, rydwan ma najwyższy WS w swojej łączonej statystyce(konie, buda, załoga), z charakter ma swój WS

PS. trzeba było nie wywalać kierowcy

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jezdzic a walczyc to juz dwie rózne rzeczy.. i logiczne myslenie w ta strone jest dosc watpliwe.

monstery nie maja napisane by uzywac najwyzszego WS zalogi a rydwany maja...
nawet jak sie na nich tak samo jezdzi, to od razu widac ze zasady walki maja juz troche inne i nie mozna sobie tworzyc az tak daleko idacych analogii (np. monster=rydwan)

a ze hero na rydwanie tez jest czlonkiem załogi, to nie wiem po co w ogole ta dluga dyskusja. :)
Obrazek

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Kołata pisze:Trikk

Zajżyj do słownika. Ja sprawdziłem i wiem co mówię 8)
Ja zajrzałem również:
displace: put out of its usual place, position, or relationship
replace: substitute a person or thing

Jak dla mnie po przeczytaniu powyższego jasne jest, że załogantem się nie staje. AB przy sobie nie mam, ale skoro Kołata twierdzi, ze takiego zapisu nie ma w opisie Groma, to twój ostatni argument chyba diabli wzięli TruePunku...

Asassello: właśnie o to chodzi, że nigdzie nie jest napisane, ze jest członkiem załogi :roll: I nie wiem czemu nadal twierdzicie, ze jest. Wszystko temu przeczy: słówko displace zamiast replace, opis rydwanu, który mówi, że załoga jest zawarta w modelu...

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Asassello pisze: monstery nie maja napisane by uzywac najwyzszego WS zalogi a rydwany maja...
nawet jak sie na nich tak samo jezdzi, to od razu widac ze zasady walki maja juz troche inne i nie mozna sobie tworzyc az tak daleko idacych analogii (np. monster=rydwan)
monstery nie mają łączonej statystyki dlatego nie mają napisane żeby wykorzystywać najwyższy WS, a zasady walki mają identyczne, tylko strzela się ciut inaczej

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

tomekjar pisze:
Kołata pisze:Trikk

Zajżyj do słownika. Ja sprawdziłem i wiem co mówię 8)
Ja zajrzałem również:
displace: put out of its usual place, position, or relationship
replace: substitute a person or thing

Jak dla mnie po przeczytaniu powyższego jasne jest, że załogantem się nie staje. AB przy sobie nie mam, ale skoro Kołata twierdzi, ze takiego zapisu nie ma w opisie Groma, to twój ostatni argument chyba diabli wzięli TruePunku...

Asassello: właśnie o to chodzi, że nigdzie nie jest napisane, ze jest członkiem załogi :roll: I nie wiem czemu nadal twierdzicie, ze jest. Wszystko temu przeczy: słówko displace zamiast replace, opis rydwanu, który mówi, że załoga jest zawarta w modelu...
O. To chyba masz lepszy słownik od mojego :P W każdym razie na ling.pl można znaleźć też displace jako zastąpić. Ale to nie ma znaczenia, bo gadałem z Trikkiem i mi napisał, że w większości booków jest napisane replace. A to raczej niemożliwe, by pod tym względem były różnice między armiami.
IMO to co robisz Tomku, to szukanie dziury w całym. Wiadomo, że heros się wlicza do załogi rydwanu i tyle. Pewne oczywiste rzeczy nie są napisane w książkach. Sytuacja jest taka jak magicznymi atakami dla koni wildów. Nie powtarzajmy tej samej durnej dyskusji drugi raz.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tomekjar pisze:
Kołata pisze:Trikk

Zajżyj do słownika. Ja sprawdziłem i wiem co mówię 8)
Ja zajrzałem również:
displace: put out of its usual place, position, or relationship
replace: substitute a person or thing

Jak dla mnie po przeczytaniu powyższego jasne jest, że załogantem się nie staje. AB przy sobie nie mam, ale skoro Kołata twierdzi, ze takiego zapisu nie ma w opisie Groma, to twój ostatni argument chyba diabli wzięli TruePunku...

Asassello: właśnie o to chodzi, że nigdzie nie jest napisane, ze jest członkiem załogi :roll: I nie wiem czemu nadal twierdzicie, ze jest. Wszystko temu przeczy: słówko displace zamiast replace, opis rydwanu, który mówi, że załoga jest zawarta w modelu...
jak dla mnie oczywistym chyba powinno sie wiec stac, ze driady od hitow z magii maja warda... w koncu nigdzie nie ma napisanego, ze ataki od magii sa magiczne :roll:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Czyli miałem rację.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Shino pisze:jak dla mnie oczywistym chyba powinno sie wiec stac, ze driady od hitow z magii maja warda... w koncu nigdzie nie ma napisanego, ze ataki od magii sa magiczne :roll:
Brawo! Miażdżące!

@Tomekjar: od siebie dodam, że cała tombkingowa Polska gra (od kiedy wyszedł armybook - czyli gdzieś 2003-2004 rok) z biciem w rydwan według WS księcia nań. Kończ waść, wstydu oszczędź.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Jak chcemy grać w ten sposób, to proszę bardzo. Choćby od teraz mogę się do tego dostosować. Ale najbardziej usatysfakcjonowało by mnie, gdyby ktokolwiek z LS napisał coś w stylu: "Bohater na rydwanie jest jego załogantem".

@Shino: to mimo wszystko trochę inny kaliber...

@Reyki: tak, w tej sytuacji miałeś, po czym wskrzesiłeś sobie rydwan, którego nie było i którego nie mogłeś wskrzesić, więc nie spuszczaj się tak nad tym, bo ty strzelasz wałkami na lewo i prawo, a nie ja...

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Nie wiedziałem że nie moge wskrzesić rydwanu pod księcięm ktory jest w oddziale rydwanów.
Wskrzeszał rydwany.
To nie był wałek tylko moja niewiedza.

Ty za to świadomie starasz się wcisnąć wałki przeciwnikom i podpierasz się podręcznikiem który tłumaczysz na swój sposób(ciekaw jestem ile z tych twoich wygranych 24 bitew goblinami było z wałkami?)

Boli cie to ze w tym wypadku ja miałem rację a nie ty mistrzu.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Raz, że nie mistrzu (chociaż dla ciebie każdy powinien być mistrzem i panem), dwa, że jak chcesz sobie walić takimi tekstami, to dawaj na pw.
A trzy, że każdy może się pomylić. Ja przynajmniej przyznaję się: owszem, nie miałem racji, chociaż część faktów przemawiało za moją wersją wydarzeń.

Poza tym, nie wiem, czy pamiętasz (skleroza?) ale w końcu rzuciliśmy te 8 ataków na 4+, nie na 3+ tak na wszelki wypadek, gdybym racji nie miał i i tak ci ten rydwan rozwaliłem. A o to, czy możesz wskrzeszać rydwan, którego nie ma specjalnie zapytałem i stwierdziłeś, że na 100% tak.

Jak chcesz dyskutować ze mną, to na PW.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Z tobą nie warto dyskutować.Szkoda czasu.

I nie mówiłem że na 100% ten rydwan wskrzeszam.Powiedziałem że wydaje mi się że mogę skoro jestem w oddziale rydwanów.I powiedziałem że gdybym w nim nie był to bym nie mógł.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

co do argumentów za i przeciw co do WS przydała by się niezależna ekspertyza mam nadzieję że Jose to przeprowadzi.
A teraz z innej beczki jeżeli księciunio zginie to co staje się z rydwanem, zostaje wykopany z oddziału czy zostaje, nie ma bohatera na nim a samotny rydwan nie może się dołączać do oddziału. co prawa uznaje że zostaje ale niestety nie uwzględniono tego w zasadach.

ODPOWIEDZ