TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Jagal »

Bastor pisze:Odginaczkę w takim wagonie można łatwo obejść "rozpadając się" na części... tworząc po ruchu nowy unit :twisted:
Ruszam się jednym paladynem - obchodzę odginaczkę... a reszt robi to samo i się do niego dołącza.
Nie możesz się odłączyć i dołączyć do unitu w tej samej turze. Nie mam niestety RB pod ręką, żeby poprzeć cytatem :?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Ale mozna przeskoczyc z unitu do innego unitu
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Jagal pisze:
Bastor pisze:Odginaczkę w takim wagonie można łatwo obejść "rozpadając się" na części... tworząc po ruchu nowy unit :twisted:
Ruszam się jednym paladynem - obchodzę odginaczkę... a reszt robi to samo i się do niego dołącza.
Nie możesz się odłączyć i dołączyć do unitu w tej samej turze. Nie mam niestety RB pod ręką, żeby poprzeć cytatem :?
Nie możesz się odłączyć od jednostki i dołączyć do tej samej jednostki w tej turze. To co mówi Bastor jest legalne :)

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

@Jagal
@rafixator

Nie macie racji - można przeskakiwać z jednego unitu do drugiego :)
Poniej - cytat z RB:
"When leaving a unit, the character revert to his normal rules of movement. The distance of his move is worked out from his actual position in the unit before the unit moves. He can even join another unit as part of the same move if his controling player wishes, and the character has enough movement, although the unit he joins cannot move if it hasn't done so alredy".
Rulebook, str. 101

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Tak, oczywiście, może.

Ale chodziło o to, że nie może do tego samego oddziału, w tej samej turze, odłączyć się i dołączyć.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Tak z ciekawości, jak to jest:

Robimy lancę złożoną wyłącznie z paladynów. My albo przeciwnik wrzuca na tę lancę jakiś czar, który trwa do następnej tury.
Następnie rozłączamy po kolei lancę. Wychodzimy pierwszym paladynem. Do pierwszego paladyna dołączamy drugim i tak po kolei aż poprzednia lanca przestaje istnieć.
Czy nowa lanca ma na sobie czar? Jeżeli tak to wraz z którym paladynem ten czar przechodzi na nową lancę? Ostatnim?

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Trzeba zostawić czar na jednym gostku np. ostatnim, wychodząc z oddziału możesz wybrać na kim jest czar na tym kto się odłącza czy na reszcie.

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Jagal pisze:Tak, oczywiście, może.

Ale chodziło o to, że nie może do tego samego oddziału, w tej samej turze, odłączyć się i dołączyć.
Ergo - skoro paladyn, który opuścił oddział przestał być częścią oddziału a stał się bohaterem (w końcu oddział z którego wyszedł jeszcze istnieje) to dołączenie do niego innego bohatera tworzy już nowy oddział.
Secundo - skoro oddział postaci istnieje to nowo tworzony oddział nie jest "tym samym" oddziałem
Tertio - powyższy przepis nie ma tu zupełnie zastosowania :)

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

moja wypowiedz kontestowala z tym co napisal jagal chodzilo mi o to ze w opisanej przez Ciebie sytuacji defakto bohaterowie po kolei przeskakuja do innego unitu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

ale gięta akcja. :wink:
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Ale jaka zabawna... :twisted:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

W nowej książce traktującej o Glotkinie kilka zasad dla Bretki się pojawiło, o których mówi się na necie.

Erranci i Realmi nie mają już ograniczenia do 15 modeli w oddziale, lanca działa także na szerokość 4, a nie tylko 3 rycków. Dodatkowo stompy dla lanc realmów i errantów w liczbie 15 konnych lub więcej. Pisałem z pamięci, więc jak ktoś po lekturze to niech poprawia. Co myślicie? :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dobre :) Stomp S3 ale zawsze...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Celedor jakiegoś linka byś zapodał, "w necie" to dość szerokie określenie :wink:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

To są tylko spekulacje , jeszcze nic sie nie potwierdziło :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ah, w takim wypadku przepraszam, widać jednym uchem słuchałem, a nadzieja na odrodzenie armii już resztę dopowiedziała. :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Nie dziwie się, że jednym uchem słuchałeś tego wywodu "eee... eeee.... eee" niektórzy to są elokwentni :P
Ja nie dałem rady.

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

Nie wiem, czy ktoś to już podnosił, ale w polskim sklepie GW powróciły w zasadzie wszystkie modele, łącznie z Trebuszami.
http://www.games-workshop.com/en-PL/War ... orting=phl

Edit: Trebusz jest opisany jako out of stock, ale był jeszcze dostępny 4 godziny temu. Poza tym w końcu z powrotem jest widoczny jako produkt.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »


ODPOWIEDZ