Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Matis »

Możesz ją dać w 3 szeregu, jeżeli w pierwszym masz 3 paladynów a w drugim fcg.
Miscast nie wdłg. mnie nie jest obrażeniami magicznymi, tylko neutralnymi. Ale tu niech wypowie się ktoś, kto ma RB pod ręką.


Pozdrawiam.
Matis
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
SZKODNIK-HE
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: SZKODNIK-HE »

nie są to obrażenia spowodowane czarem (MR nie działa) ale jak najbardziej są to ataki magiczne (BotWD działa)

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, dzisiaj w 6 rund walki udało mi się trafić kiling blowa i przeciwnik miał kask za 50, co przerzuca udane wondy, czy jeśli na kiling blole jest napisane, że zabijam automatycznie, to znaczy że tego przerzutu nie ma? Nie wiem jak to zinterpretować i obie wersje wydają mi się wiarygodne.

dzięki

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Oczywiście mówisz o zasadzie KB z 8ed nie 9th?
9th age nawet nie czytałem więc nie wiem jak tam to wygląda, ale w 8 stwierdzenie że zabija automatycznie liczy się tylko do tego, że jedna zadana rana zdejmuje model wielo woundowy.
Wszelkie savey i przerzuty jak najbardziej mają zastosowanie.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Ponawiam pytanie: czy przerzut wonda z kasku za 50 pkt z rulebooka działa na zasadę kiling blow, która wounduje automatycznie?

Wybacz morzu krwii, ale jeśli mówisz, że na kiling blow savy działają normalnie, to twoja teza o przerzucie woundów też jest niepewna.
A poza tym to przecież nie ma 9 edycji.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Działa.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

kszyhu pisze:Ponawiam pytanie: czy przerzut wonda z kasku za 50 pkt z rulebooka działa na zasadę kiling blow, która wounduje automatycznie?

Wybacz morzu krwii, ale jeśli mówisz, że na kiling blow savy działają normalnie, to twoja teza o przerzucie woundów też jest niepewna.
A poza tym to przecież nie ma 9 edycji.
Stary, Twoje pytanie jest totalnie niezrozumiałe.

KB to nic innego jak wynik 6 rzutu to wound, który musisz przerzucić, bo przeciwnik ma hełm, który wymusza przerzucenie udanych rzutów na zranienie.
Gdy atakujesz model z T2 to masz rerol wszystkich rzutów 2 lub lepiej, gdy T3, 3 lub lepiej itd. Zasada KB nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.

"KB zabija od razu, więc nie mam rerol to wound". Jak Ty na to wpadłeś, bo ja totalnie nie widzę związku? Rzuciłeś 6, musisz przerzucisz, przerzuciłeś na inny winik niż 6, nie masz KBka.
czy jeśli na kiling blole jest napisane, że zabijam automatycznie, to znaczy że tego przerzutu nie ma?
W życiu bym nie wpadł na coś takiego.
Zabijasz automatycznie, jak rzucisz 6 na zranienie, ale przeciwnik ma item, który nakazuje przerzucić udane rzuty na zranienie. 6 jest udanym rzutem. Sorry, ale już jaśniej nie umiem.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Kszyhowi się chyba zdolności pomyliły. Pewnie chodziło mu o poisony, które mają auto woundy. Wtedy czepek nie działa, bo nie ma co przerzucać.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

niezły bulwers dębku, pytałem ponieważ warhamer jest grą dość obfitą w absurdy, a sytuacja zaproponowana przeze mnie nie wydawała i nie wydaje mi się tak absurdalna jak niektóre.

pozdro

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

kszyhu pisze:niezły bulwers dębku, pytałem ponieważ warhamer jest grą dość obfitą w absurdy, a sytuacja zaproponowana przeze mnie nie wydawała i nie wydaje mi się tak absurdalna jak niektóre.

pozdro
Bo dla mnie problem, o którym piszesz jest totalną abstrakcją.

Rzucasz 6 na zranienie, a item przeciwnika nakazuje przerzucić wszystkie udane rzuty na zranienie. Dlatego totalnie nie rozumiem skąd bierze się pytanie, czy masz przerzucać tę 6kę? Jest udanym rzutem na zranienie? Jest. Problem solved!

BTW, Warhammer jest grą absurdów, których 99% tworzą sami gracze w procesie interpretacji zasad, a konkretnie podczas ciągnięcia ich w swoją stronę. Do pewnego momentu bawiłem się w polityczną poprawność, ale postanowiłem z tym skończyć. Stąd bulwers.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Pytanie się bierze stąd, że np czar dwóch szóstkach nie może zostać skasowany, ale nieważne. A polityczna poprawność jest *hujowa, więc popieram.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tam masz napisane, że czar z irresitible force nie moze zostac rozproszony :) masz to w zasadzie opisane
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, jak gracie na turniejach gdy na wskrzeszeniu, 5 z magii życia rzucicie liczbę nieparzystą i chcecie wskrzesić kawalerię? Przeszukalem internet i zdania są podzielone a w faqu nic o tym nie ma.

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

kurcze nie wiem jak na turniejach ale ja zawsze grałem że na 1 rzuconej wstawał jeden rycek a na 2 i 3 dwóch ryckow

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Masz dokładnie napisane w opisie czaru.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Jagal chyba tu bardziej chodzi o kwestie czy przy rzucie 2 plus jeden wskrzesza się jeden czy dwóch, skoro kawa wymaga 2 punktów do wskrzeszenia

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, w zasadach do broni jest napisane, że magiczną broń używa się zawsze, chyba że jest bezużyteczna, a w zasadach do magicznych przedmiotów stoi, że trza jej użyć zawsze, to jak w końcu jest, gdy ktoś wszarżował w mego paladyna z wyrnmlancą i morgerszternem? Mogę machać gwiazdką, czy muszę użyć lancy, która nic nie robi?

dzięki

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Możesz gwiazdą.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

To pytanie dotyczy 8ed? Jezeli tak, to bretonski hero nie ma mozliwosci zmiany magicznej lancy na inna bron. Jak ma wyrmlance to bije tylko nia.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Aha, no a jak interpretować w takim razie tekst mówiący, że magicznej broni nie trzeba używać, gdy staje się bezużyteczna?

No i tak, chodzi o 8ed

ODPOWIEDZ