Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Rozpiski

Post autor: wind_sower »

Golem z shamanismu to jest to czego szukasz 8) gk byłby fajny gdyby zamiast sypanka mial deamonic instability

Gibril_dArtaye
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gibril_dArtaye »

Chwała Pani!
Ostatnia rozpisks wyszła gorzej niż myślałem (bowmani to śmieć. Wiedziałem, że chłopstwo jest od nas gorsze, ale żeby aż tak?)
Zremisowałem z helfami, ale dlatego, że wrogi generał się ociągał (rozegraliśmy raptem 4tury), więc zdecydowaliśmy się na rewanż
Tym razem otrzymuję wsparcie od naszych wschodnich pobratymców i przywędrowało do mnie wsparcie z Helmgartu, zatem stan armii wygląda tak:
Bretonnia:
Lords:
Lord (216pkt), konno, Armour of Agilulf, Sword of swift slaying, gauntlet of the duel, dragon claw
Prorokini (265pkt) koń, scroll of dispell, ml4, lore of beasts
Heroes:
BsB (109pkt)banner of swiftness, dragon helm, shrieking blade
Core:
9x errants (221pkt), sztandar erranctwa, muzyk
6x KotR (168pkt) full command
7x KotR (192pkt) full command
Special:
Pegaznajci (175pkt) + muzyk
Rare:
Trebusz 90
Trebusz 90

Imperium:
Heroes:
wizard (100 pkt) ml2, lore of fire
Core:
20x crossbowsman (180pkt)
Special:
3x demigryph knights(194pkt), muzyk, sztandar, lance

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

gracie na 8 edycje, prawda?

Gibril_dArtaye
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gibril_dArtaye »

Dokładnie. AoS śmierdzi, a funowskim systemom nie ufamy

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Gibril_dArtaye pisze:Dokładnie. AoS śmierdzi, a funowskim systemom nie ufamy
Też miałem mieszane uczucia do 9tki, ale okazałą się naprawdę fajna. Warto spróbować czegoś nowego :)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Gibril_dArtaye pisze:Dokładnie. AoS śmierdzi, a funowskim systemom nie ufamy
Funowski czy fanowski system? Bo chyba każdy jest "funowski", bo przecież chodzi o zabawę, nie? =P~
Obrazek

Gibril_dArtaye
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gibril_dArtaye »

O nie. A ja zawsze myślałem że to walkana śmierć i życie. A generalnie zawsze będę preferował system dany przez wydawcę

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Gibril_dArtaye pisze:O nie. A ja zawsze myślałem że to walkana śmierć i życie. A generalnie zawsze będę preferował system dany przez wydawcę
Zawsze kochałem Warhammera, nawet 8 edycję razem z Morghastami, Storm Fiendami i innymi Turbo Dymonami. Jaki ja głupi byłem...

T9A nie jest idealne, ma kupę błędów i często twórcy przemycają do systemu głupie pomysły, ale jest o niebo lepiej niż za czasów Warhammera od GW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

[quote="Gibril_dArtaye]A generalnie zawsze będę preferował system dany przez wydawcę[/quote]
rozumiem, ze ninth age jako wydawca nie jest prawowitym wydawca systemu?


inna sprawa, ze tu wiekszosc osob gra w t9a i ciezko bedzie pewnie o sensowny feedback do umarlego systemu. mi dla przykladu nie chcialoby sie przypominac tych wszystkich zasad, ktore tam byly (a jak ogromna ich ilosc byla slaba!)

Gibril_dArtaye
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gibril_dArtaye »

Są ludzie, którzy nadal robią turnieje do 6tki
A mi się zasady do 9 niezbyt podobają. W zasadzie te z 8 też mi niezbyt pasują, ale zmiana nazwy mnie odrzuciła. A że mają zamiar zniszczyć 40k zwijam interes i przechodzę do fantasy

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

A można wiedzieć co konkretnie Ci się nie podoba? Nie, żebym Cię odpytywał. Zwykła ciekawość, bo zdecydowana większość graczy 9 sobie chwali. :)

Gibril_dArtaye
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gibril_dArtaye »

Bonus dla włóczni w walce z jazdą (ani to mądre, ani logiczne). Do tego zmiana nazw powoduje, że nie gram w grę, w którą gram. I po prostu nie chcę specjalnie grać według zasad innych niż te wydawcy gry

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Gibril_dArtaye pisze:Bonus dla włóczni w walce z jazdą (ani to mądre, ani logiczne). Do tego zmiana nazw powoduje, że nie gram w grę, w którą gram. I po prostu nie chcę specjalnie grać według zasad innych niż te wydawcy gry
Faktycznie to nielogiczne żeby włócznia miała bonus w walce z jazdą :D Lepiej wrócić do zasad 8 edycji w której oddziały włóczników nigdy nie widziały światła dziennego :) Ale niech każdy gra w grę którą lubi, problem polega tylko na tym, że nie znajdziesz tutaj zbyt wielu graczy 8 edycyjnych ;)
Obrazek

Gibril_dArtaye
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gibril_dArtaye »

No trudno. I czemu nie widziały światła? Przecież atak z ekstra szeregu. A jazda powinna być droższa i lepsza i włócznia zwyczajnie nie powinna dawać minusów do hitów w szarżującą kawalerię (a to że rycerstwo z kopią bije na inicjatywie jest też kurcze głupie. Powinni bić impact hity, jeśli mają broń drzewcową) no ale co zrobić. Im tańsze jednostki tym lepiej się sprzedają

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Teraz są droższe, a gra jest 4500 jak kiedyś była na 2400, nie zmieniła się drastycznie liczba modeli na polu bitwy.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gibril_dArtaye pisze:Bonus dla włóczni w walce z jazdą (ani to mądre, ani logiczne).
w przeciwienstiwie do broni dwureczniej, ktorasprawia, ze atakujacy atakuje ostatni. Albo do szarz na rydwany, ktore na pewno akurat sie zatrzymuja jak ktos na nie biegnie.

To gra i wiekszosc rzeczy to uproszczenia. wlocznie musialy miec jakis bonus, zeby byly sensowna bronia. Teraz maja, wtedy nie mialy

No trudno. I czemu nie widziały światła? Przecież atak z ekstra szeregu.
teraz po prostu trolujesz, prawda? ciezko nie widziec czemu speary nie mialy sensu w 8 edycji
I po prostu nie chcę specjalnie grać według zasad innych niż te wydawcy gry
na szczescie grajac w 9th age gramy wg. zasad wydawcow gry, wiec ten problem Ci odpada

Gibril_dArtaye
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gibril_dArtaye »

Nie trolluję - dopiero zaczynam, w zasadzie mam za sobą 3 starcia w fantasy, 1 w 9age i 3 w aosa. Na razie grałem jedynie z elfami i 4 szeregi włóczników atakujące były sporą przeszkodą. U ludzi byloby to dodatkowe 50% ataków.
A jeśli chodzi o uproszczenia itd, to właśnie mam prawo wybierać i wybieram sobie 8ed WFB. Jak mi się przeje, to może zacznę grać w 9th

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

To jest najfajniesze ze kazdy moze grać w co chce. Chodzi o dobra zabawę. Jednak większości fajniej się gra w dziewiątkę :) Zwłaszcza różnorodność rozpisek działa na plus.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Rozpiski z Herford.

Alexander Bartz (Germany)
KoE
Favour of the King
635 - Duke, General, Questing Oath, Renown, Barded Warhorse, Great
Weapon, Shield, Crusader's Helm, Talisman of Supreme Shielding
367 - Paladin, BSB, Grail Oath, Barded Warhorse, Lance, Crown of Scorn, Dusk Stone, Hardened Shield
476 - 9x Knights of the Realm, M, S
688 - 12x Knights of the Realm, M, S, C, War Standard
790 - 8x Knights of the Grail, M, S, C, The Oriflamme
733 - 12x Knights of the Quest, M, S, C, Aether icon
280 - 1x Siege War Machine, Trebuchet
110 - 5x Yeoman Outriders
420 - 3x Pegasus Knights, Skirmish, Vanguard
4499


Alexander Brykov (Russia)
KoE
The Blessing - Favour of the King
605 - Duke, General, Questing Oath, Virtue of Audacity, Barded Warhorse, Shield, Crusader's Helm, Divine Icon, Fleshrender
393 - Paladin, BSB, Questing Oath, Virtue of Daring, Barded Warhorse, GW, Hardened Shield, Lucky Charm, Stalker's Standard,
620 - Damsel, 4 Learned Spells, Barded Warhorse, Dispel Scroll, Ring of Fire, Talisman of Roland, Master Wizard, The Shamanism,
280 - 2x5 Knights Aspirant, S, M
708 – 12x Knights of the Realm, C, S, M, Banner of Speed
110 - 2x5 Yeoman Outriders
710 – 8x Knights of the Grail, S, M, War Standard
680 – 8x Knights of the Grail, S, M,
4496


Sebastian Peusen (Germany)
KoE
590 - Duke, General, Audacity, Questing Oath, Barded Warhorse, Shield, Great Weapon, Dragonfire Gem, Divine Icon, Crusaders Helm
412 - Paladin, BSB, Daring, Grail Oath, Barded Warhorse, Lance, Flaming Standard, Lucky Charm, Lucky Shield, Crown of Scorn
654 - 11 Knights of the Realm, M,S,C, Banner of Speed
496 - 9 Knights of the Realm, M,S,C
110 - 5 Yeoman Outriders
110 - 5 Yeoman Outriders
790 - 8 Knights of the Grail, M,S,C, The Oriflamme
735 - 8 Knights of the Grail, M,S, Aether Icon
210 - 10 Knights Forlorn, Hedge Knights, Skirmish
390 - 3 Pegasus Knights, Vanguard
4497


Jan Plucar (Czech Rep.)
KoE
Favour of the King
605 - Duke, General, Questing Oath, Virtue of Audacity, Barded Warhorse, Shield, Fleshrender, Crusader’s Helm, Divine Icon
570 - Damsel, 4 Spells, Barded Warhorse, Book of Arcane Power, Talisman of Roland, Wizard Master, Shamanism
401 - Paladin, BSB, Grail Oath, Virtue of Daring, Barded Warhorse, Lance, Shield, Ring of Fire, War Standard
240 - 3x5 Knights Aspirants
550 - 10x Knights of the Realm, C,S,M
110 - 5x Yeoman Outriders
790 - 8x Knights of the Grail, C,S,M, The Oriflame
750 - 8x Knights of the Grail, C,S,M, Banner of Speed
4496


Ondřej Mýtina (Czech Rep.)
KoE
Blessing of the King
685 – Duke, General, Virtue of Renown, Hippogriff, Lance, Shield,
Blessed Sword, Potion of Swiftness, Armour of Percival, Dragonfire Gem
520 – Damsel, 4 Spells, Barded Warhorse, Book of Arcane Power, Wizard Master, Shamanism
321 – Paladin, BSB, Virtue of Daring, Barded Warhorse, Lance, Shiled, Grail Oath
240 – 4x5 Knights Aspirants
340 – 40x Peasant Levy, Spears, M, C, S
110 – 2x5 Yeoman Outriders, Throwing Weapons
700 – 8x Grail Knights, M, C, S
750 – 8x Grail Knights, M, C, S, Banner of Speed
4496

Mathieu Bovet (Switzerland)
KoE
Favour of the King
345 - Duke, general, Virtue of Humility, Crown of Autocracy, Skull Splitter
520 - Damsel, 4 spells, Dispel Scroll, Ring of Fire, Wizard Master, Divination
460 - 55 Peasants Levy, spear, M, S, C
452 - 2x54 Peasants Levy, spear, M, S, C
388 - 29 Peasants Bowmen, M
110 - 2x5 Mounted Yeomen, throwing weapons
290 - 2x15 Brigands
280 - 2x1 Trebuchet
260 - 2x1 Sacred Reliquary
4497


Kieran Showell (Wales)
KoE
Favour of the King
260 - Duke: general, virtue of humility, ring of Fire
410 - Damsel: divination, 4 spells, wizard master, wand of stability
590 - Duke on Pegasus: questing vow, virtue of renown, great weapon, hardened shield, duskstone, divine icon
532 - Paladin on Pegasus: bsb, questing vow, virtue of audacity, great weapon, shield, crusaders helm
480 - 60 peasants: spears, muso, standard
472 - 59 peasants: spears, muso, standard
352 - 26 peasant bowmen: muso
260 - Sacred reliquary
280 - 2 x Trebuchet
110 - 2 x 5 yeoman outriders: throwing weapons
360 - The green knight
Total - 4496


Michael Vedel (Denmark)
KoE
The Blessing - Favour of the King
535 - Duke, General, Questing Oath, Virtue of Audacity, Barded Warhorse, Shield, Great Weapon, Crusaders Helm
383 - Paladin, BSB, Questing Oath, Virtue of Daring, Barded Warhorse, Great Weapon, Hardened Shield, Dusk Stone
410 - Damsel Mistress, 3 spells, Ring of Fire, Wand of Stability, Wizard Master, Divination
516 - 9 Knights of the Quest, M, S, C
496 - 9 Knights of the Realm, M, S, C
240 - 5 Knights Aspiring
408 - 51 Peasant Levy, Spear, M, C
392 - 49 Peasant Levy, Spear, M, C
200 - 15 Peasant Bowmen
260 - Sacred Reliquae
220 - 2x3 Knights of the Grail
110 - 2x5 Mounted Yeomen
4500


Axel Großmann (Germany)
KoE
The Blessing [Favour of the King]
520 -Damsel 3 Learned Spells , Wizard Master, Book of Arcane Power , Divination, Ring of Fire
280 Duke Crown of Autocracy Humility Army General
355 Duke Humility , Shielding Scroll , Lucky Shield , Wizards Hood
376 28 Peasant Bowmen, Musician
376 28 Peasant Bowmen, Musician
428 56 Peasant Levy Spears, Musician
436 57 Peasant Levy Spears, Musician
428 56 Peasant Levy Spears, Musician
260 Sacred reliquary
260 Sacred reliquary
280 Trebuchet
280 Trebuchet
110 Yeoman Outriders Throwing Weapons
110 Yeoman Outriders Throwing Weapons
4499


Trochę zaskakujący kierunek w którym zmierza zagraniczna Breta. Albo spam chłopów albo 2 x 8 grali.... ciekawe.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja wiem czy zaskakujący. W tej armii najlepsze rzeczy to bohaterowie chłopi i gralowcy ;)

ODPOWIEDZ