Bretonnia, a VIII Edycja

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Bretonnia, a VIII Edycja

Post autor: quas »

Matijjos pisze:mi się wydają, ze gdy chłopi teraz większość na 4+ trafiają, to z halabardami- siła 4 nie są wcale tacy słabi, można im dać tarczę, zbroję, jest dzięki temu armor na 5+ i jest git, może spróbuję pograć na czymś takim w najbliższej rozgrywce
wiem ze malo grywam ale przegapilem jakis upgrade? dostali 3WS?
niestety mnostwo jednostek ma teraz 5WS...i chlopki po prostu spadaja.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

1.Chłopów nie wysyłamy na elitę wrogich wojsk
2. Oddział 39 chłopów + Damselka z wardem może sobie powalczyć z klocem gorów, gobosów itp...
3.Mierzcie siły na zamiary
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Tak Matis, ale właśnie chłopi nie są dosć uniwersalni by opłacało się ich wystawiać.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Bretonnia słynie ze swojego klimatu i nie wyobrażam sobie rozpiski bez 40 chłopów.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, o 21:15 przez Matis, łącznie zmieniany 1 raz.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Chłopom nie "daje się" tarcz i zbroi...mają je w standardzie. Jedyna opcja to zamiana halek na włócznie bez kosztu w punktach. Osobiście uważam, że jeśli już wystawiać kmiotków na tą edycję, to właśnie z włóczniami.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ja w swych podejsciach wystawialem ich z wloczniami. dodatkowe ataki zwykle sa lepsze niz +1S.
z wardem jest roznie->czarka tylko dla warda to jakas paranoja-> wychodzi oddzial chlopow w cenie pielgrzymow.

moze i chlopi nie podbijaja kosmosu ale moje "Piekielne Półkopy" maja na swoim koncie pare ciekawych przygod :D

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Czarka może trzymać np DS jeszcze.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Nie może, to dwa Arcane itemy.
Queek.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

quas pisze:ja w swych podejsciach wystawialem ich z wloczniami. dodatkowe ataki zwykle sa lepsze niz +1S.
A nie jest tak, że chłopi padają zbyt szybko by te dodatkowe ataki wykorzystać? Przecież wystarczy, że zginie paru kmiotów i już nie ma komu bić z tego 3/4 szeregu.

Pytam czysto teoretycznie, gdyż dawno zbrojnych nie wystawiałem, ale na pomalowanie czeka całkiem zgrabny, metalowy klocuszek, kiedyś wrócą na stół ;)
Vae victis!

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

turniejowo chłopów nie widzę wogóle... Zagrajcie nimi przeciwko dowolnym elfom, krasnoludom, imperium itd...
W gracch pod konkretnego przeciwnika chłopaki nabierają sensu. Z night goblinami spokojnie wygrywają, potrzymają jakąś niezbyt ciężką piechotę.
No i oczywiście mają pełnoprawną rację bytu w dowolnej grze 'na luzie'. Jak się z przeciwnikiem umawiam, że nie ogrywamy rozpy na turniej, tylko siedzimy przy browarku, to dla każdej jednostki znajdzie się miejsce na stole :wink:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

ja na turnieju 40 chłopami doczłapałem się do krasiowych kuszników i ich ubiłem pomimo strzałów z katapulty i organek.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

dziwne... kuszników standardowo jest 20 z dwurakami, bretońców - niewiele więcej po trafieniu z katapy. I kto był na tyle bystry, żeby z organek bić po chłopach? Żadnej kawalerii w zasięgu nie miał? Z chłopami jest problem: trzeba ich niańczyć - dobrze jest z nimi tylko wtedy, gdy dostają liderkę od rycerzy i przerzuty od bsb. A opóźnianie szarży o turę, żeby piechota wogóle miała szanse się doczłapać do walki wydaje mi się lekkim absurdem. Chłopi okazują się być całkiem przydatnym bonusem podczas parówek, gdzie gra się jakimś defensem - w sojuszu z krasiami właśnie. I tak pierwszeństwo mają łucznicy - dzięki nim nie trzeba koniecznie brać flame na krasnoludzkich maszynkach, ale w ramach defensywy - kiedy liderka i bsb są w zasięgu momentalnie zyskują na jakości.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Bardzo ładnie napisane emiel :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Legion pisze:
quas pisze:ja w swych podejsciach wystawialem ich z wloczniami. dodatkowe ataki zwykle sa lepsze niz +1S.
A nie jest tak, że chłopi padają zbyt szybko by te dodatkowe ataki wykorzystać? Przecież wystarczy, że zginie paru kmiotów i już nie ma komu bić z tego 3/4 szeregu.

Pytam czysto teoretycznie, gdyż dawno zbrojnych nie wystawiałem, ale na pomalowanie czeka całkiem zgrabny, metalowy klocuszek, kiedyś wrócą na stół ;)
1)wlocznia da ataki z 3 szeregow.
2)jak masz 25+ chlopow w oddziale to sciagniecie dopiero polowy zmniejsza ci liczbe atakow

ps.problemem nie jest chlop w swej cenie tylko brak szacunkow kosztowych w AB. to nie chlop jest za drogi tylko taki DE warrior za tani

pps.
emiel_regis pisze:turniejowo chłopów nie widzę wogóle... Zagrajcie nimi przeciwko dowolnym elfom, krasnoludom, imperium itd...
W gracch pod konkretnego przeciwnika chłopaki nabierają sensu. Z night goblinami spokojnie wygrywają, potrzymają jakąś niezbyt ciężką piechotę.
No i oczywiście mają pełnoprawną rację bytu w dowolnej grze 'na luzie'. Jak się z przeciwnikiem umawiam, że nie ogrywamy rozpy na turniej, tylko siedzimy przy browarku, to dla każdej jednostki znajdzie się miejsce na stole :wink:
skoro mam isc na turniej grac "not for fun" to wole spedzic czas przyjemniej.

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

quas pisze: ps.problemem nie jest chlop w swej cenie tylko brak szacunkow kosztowych w AB. to nie chlop jest za drogi tylko taki DE warrior za tani
a i tak warrior nadaje się jedynie do zabijania go sztyletem ;)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A propos chłopstwa i włóczni mówimy raczej o hordzie - wtedy włócznie nie mają racji bytu. W klocku 7x5 są okej. Ja jednak bym ich widział tylko w ilości 35+ z halabardami w hordzie z jakimś knechtem w pobliżu.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Na tamtym turnieju miałem z kawalerii sztandarowego armii,9 Questingów pala na pegazie i 3 pegazy. Reszta to 2 treby, ze 30 łuczników,39chłopów i damselka
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

Ale np taka 40stka m&a za około 200pkt, z kim by nie walczyła przez minimum dwie tury combatu będzie miała stuborn za szeregi. Trzeba tylko zapewnić w pobliżu BSB i najlepiej genka. Więc teoretycznie się mogą przydać.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Trzeba tylko zapewnić w pobliżu BSB i najlepiej genka.
No właśnie :wink: ... a niestety tak bywa że w tym samym czasie są bardziej potrzebni gdzie indziej :roll:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

No tak ale wystawiając piechotę to ona musi wyznaczać tempo natarcia. Nie można jej zostawić z tyłu. Nawet z Ld7 od damselki są do rozjechania przez byle co. Wystawienie piechoty wymusza zmianę taktyki.

ODPOWIEDZ