TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Milczek »

Glegut pisze:
Milczek pisze: Nawet na bloodthristera jest sposób, bo się go łapie lancą z bsb i magiczką (którą bloodek rani na 5tkach) i wygrywa statikiem o 4-5.
Musisz mi pokazać jak to się robi :P
Jeżeli chodzi o moją rozpę to pojedyncze duże modele (keeper, smoki itd.) boją się wjeżdzać w lance. W jednej jest champion, z którym tacy zawodnicy muszą się pojedynkować i narażają się na kontrę a w drugiej jest lord, który nabija im 2-4 woundy na combat.
Rozumiem że w tej lancy jest również BSB ? ale to i tak wtedy ten kozak ma 5 CRa (Szarza +4 woundy z challnege), ty masz 5 CR (3 sztandary + 2 szeregi)
Nie nie musi być BSB.
Oczywistym jest, że pierwszą turę combatu wygrywa. Ja stoję na steadfaście a w mojej turze dostaje kontrę albo grali albo lancy z lordem/bsb.

Z reguły to wystarcza.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

@ Milczek , jasna sprawa
Zobaczymy jak to finalne będzie wyglądać ale tak jak mówiłem Twoja rozpa jak narazie najstabilniejsza z tych które widziałem :D .
Ja jeszcze dam szanse tym trebką bez nich czuje się jakoś tak... mniej komfortowo :P

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Glegut pisze:@ Milczek , jasna sprawa
Zobaczymy jak to finalne będzie wyglądać ale tak jak mówiłem Twoja rozpa jak narazie najstabilniejsza z tych które widziałem :D .
Ja jeszcze dam szanse tym trebką bez nich czuje się jakoś tak... mniej komfortowo :P
A propos 2 trebów. Tutaj są wyniki i rozpiski ze sporego Mastera w USA. Wygrało go KoE z ciekawą rozpiską:

http://dl.dropbox.com/s/pmko71or5jbruf2 ... Report.pdf (link od razu otwiera pobieranie)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Milczek pisze:
Glegut pisze:@ Milczek , jasna sprawa
Zobaczymy jak to finalne będzie wyglądać ale tak jak mówiłem Twoja rozpa jak narazie najstabilniejsza z tych które widziałem :D .
Ja jeszcze dam szanse tym trebką bez nich czuje się jakoś tak... mniej komfortowo :P
A propos 2 trebów. Tutaj są wyniki i rozpiski ze sporego Mastera w USA. Wygrało go KoE z ciekawą rozpiską:

http://dl.dropbox.com/s/pmko71or5jbruf2 ... Report.pdf (link od razu otwiera pobieranie)
dzieki śliczne - to dostateczna motywacja ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Glegut łap

Lords:

1 Duke @ 730.0 Pts
General; Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Hippogriff; Questing Oath, The Blessing
Crusader's Helm, Virtue of Renown, Divine icon

Heroes

1 Paladin @ 443.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Battle Standard; Questing Oath; The Blessing
Dusk Stone, Hardened Shield, Virtue of Audacity

1 Damsel Apprentice @ 415.0 Pts
bardered war horse, 4 Learned Spells; The Druidism
Skull Splitter

Rare

6 Knights of the Grail @ 542.0 Pkt
Full FCG, Gleaming Icon

Special

3 Pegasus Knights @ 360.0 Pkt
3 Pegasus Knights @ 360.0 Pkt

Core

11 Knights of the Realm @ 654.0 Pkt
Full FCG, War Standard

9 Knights of the Realm @ 516.0 Pkt
Full FCG

5 Knights Aspirant @ 240 pkt
5 Knights Aspirant @ 240 pkt

Models in Army: 45
Total Army Cost: 4500 pkt
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

1 Duke @ 730.0 Pts
General; Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Hippogriff; Questing Oath, The Blessing
Crusader's Helm, Virtue of Renown, Divine icon
Czyli tak naprawdę liczysz na to że przy przypadkowej "6" na ranienie użyjesz Virtue za 110 pkt ?:P

Szkoda że nie zmiesciłeś na niego połowienie woundów vs katapy, cannony, beast bane halberd, jack picaxe itd :(

Pozatym spoko rozpiseczka :)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Niet, virtue jest tylko dodatkiem i straszakiem. Sam w sobie mocno bije i jest dość twardym bydlakiem ;)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Matis to już ta rozpa top3?

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Stan pisze:Matis to już ta rozpa top3?
Wystarczająca by wklepać Ci Maskę ;)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja po ostatnich doświadczeniach stwierdzam, że fireborn>połowienie woundów. Albo mam pecha że cały czas gram na metal ;)

@Matis wyrzuć tego renowna i daj połowienie multi albo fireborna. Wywal skullsplitera i wstawiaj zakaz lotu

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Mocne słowa jak na króla warzywniaka. Na który master się teraz będziesz wybierał?

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

i jeszcze niech wyrzuci gleaming icon z grailów bo niewiadomo po co tam jest
ogólnie gryf w jego wersji słaby, takie homo niewiadmo, Renown po ostatnich zmianach w magi niegrywalny (nie mówiąc o łatwej kontrze które znajdziemy w takich armiach jak bretka, Vcety czy kraśki)
co ci daje ten przerzut 2+? Że masz 6+ z przerzutem i oczywiście przerzucalnego warda na 5+?

A ja mówię że połowienie W > od fireborna chyba że grasz vs demony lub cadaj ale to cały czas mniejszość w stosunku do innych.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Stan pisze:Mocne słowa jak na króla warzywniaka. Na który master się teraz będziesz wybierał?
Na razie ledwo znajduję czas na lokale Wrocławskie. Sorry ale studia, szermierka + praca na pełen etat zabijają mój czas. Może uda mi się na Orcze Gniazdo pojechać w tym roku.
A zagrać z Tobą mogę tylko z jednego powodu. Mianowicie aby udowodnić Ci, że już dawno z warzywniaka wyszedłem i bliżej mi do tego "Top3" niż do "Bot3" Personalnie Cię nie lubię i gra z Tobą nie sprawia mi najmniejszej przyjemności. Dla porównania mogę grać np. Z Bojem i nawet jak wciśnie mi maskę to skończę grę z bananem na twarzy bo gra z nim jest przyjemna.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Matis pisze:Sorry ale studia, szermierka + praca na pełen etat zabijają mój czas. .
to sie nawet jakoś nazywa......

życie :!:

:)

scagerak123
Plankton
Posty: 4

Post autor: scagerak123 »

Mam pytanie.... może głupie ale jestem jak na razie bardzo początkującym graczem "Bretońskim":
- jak działa formacja lanca, czy dobrze to rozumiem... jeżeli mam po 3 rycerzy w szeregu to biją 3 szeregi a przy szarży 4 ( mają ataki zgodne ze swoimi statystykami + biją wszystkie konie)
- zakładając teoretycznie jak ustawię po 5 rycerzy w szeregu to będą mogli bić analogicznie z 4 szeregów a w szarży z 5?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jeżeli mówimy o 9 edycji.

Zasada lancy daje nam fight in extra rank. Tym samym niezależnie jak ustawisz swoich rycerzy atakują 3 szeregi. Dodatkowo jeśli ustawisz ich w trzy modele w szeregu (popularnie zwany formacja lancy) i szarżujesz to dostajesz atak z 4 szeregu. Atakują tylko rycerze. Konie uderzają tylko z pierwszego szeregu.

Zasada Fight in extra rank jest chyba jedyną zasadą, która się stakuje. Czyli jak masz dwa razy tę zasadę to bijesz z dwóch ekstra szeregów

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Mam pytanie dotyczące bretońskiej formacji lancy. Jak ona wyglądała w 5 edycji (chodzi o liczbę modeli w szeregu)?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Chyba tak wyglądała?
Obrazek

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Wyglądała tak jak wkleił stan - 1 rząd 1 model, (champion), 2 rząd 2 modele (CG) 3 rząd trzy modele itp. Walczyły tylko modele skrajne, bok miał szerokość boku ostatniego rzędu modeli, manewry były koszmarne.

Awatar użytkownika
Roedor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Roedor »

Ale wizualnie prezentuje się świetnie - dodatkowo konie łbami o ogony nie haczą...

ODPOWIEDZ