TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Romek »

LoS do szarży był tylko od 1 modelu i jeden głupi fast/ latajka blokowała tę formację.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Czysta teoria. Czy uważacie, ze Witchcraft poprawił by granie na kawaleryjskiej rozpisce?
A- Kawaleria z 10 ruchu lub obniżajka na kloce piechoty, z dostępnych nam lorów chyba tylko Divination tak dobrze współgra z kawaleryjską rozpą.
1- -1 do hit zawsze spoko. Zwłaszcza, ze działa w combacie i strzelaniu.
2- Możliwość lotu, sytuacyjne ale przydatne. Zwłaszcza do scorowania.
3- Połowiienie zasięgu strzelania i magii. Ciekawy czar, pewnie w większości przypadku działał by jak -1to hit
4- Random movement. Teoretycznie bardzo mocny czar. Pozwala jednej lancy pilnować skutecznie flanke, lub wykonać daleki podjazd na stronę wroga.
5- Głupota i -1LD. Razem z oriflamme mogło by tworzyć interesujące kombo. Steadfast na 7 bez przerzutu to nie steadfast. Do tego skrabonka nie mogąca dać flee a my mamy do tego +2 do move. Ciekawie
6- Ten czar chyba w każdym combacie by sie przydał, zwłaszcza z naszą trójeczką tafa.

Fluffowo chyba to nie grzech dostać tę domenę. Na forum 9 pojawiają sie przebąkiwania, że Witchcraft moglibyśmy dostać. A co Wy o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Myślę że witchcraft fluffowo wgl nie pasuje do tej armii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jakiego fluffu? :mrgreen: :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tego który będzie?

Witchcaft pasuje do dark elfów, demonów itp a nie do rycerzyków
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@Wind_sower - napomknę tylko, że w 2.0 mają zrobić rework magii, także bym się nie przyzwyczajał do konkretnych czarów.

We fluffie można wytłumaczyć wszystko.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jeżeli przez rework mają na myśli, zrobimy zupełnie nowe ścieżki i stare czary wypieprzają to niech się srają :P

Jeżeli chodzi o fluff to z lekkich nawiązań do mitów i legend taka Morgana bardzo mi pasuje do Witchcraftu.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Też własnie pragnąłbym przypomnieć że magia w 2.0 zmienia się całkowicie (again...) więc rozważanie o witchcrafcie czy innym lorze są bezcelowe.
Trzeba natomiast tylko zadbać by lory na nowych zasadach które dostaniemy kombiły się z naszymi rycerzakami :lol2:

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Tam zaraz bezcelowe. Mnie na przykład ciekawi Twoja opinia jakich czarów CI brakuje :P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tokenow z white magic i flames of phoenix. Reszta jest ok;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Tokenów z white magic i +1 do warda. Tego tu najbardziej brakuje w stosunku do poprzedniej brety z ubiegłorocznego ETC

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Mi się wydaje, że żaden nasz augment się specjalnie nie kombuje z kawaleryjską rozpą. Divination byłby spoko, gdyby można go było rzucać na flanki. Druidsm działa znacząco tylko z tronem, a Shamanism praktycznie nie przydatny

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

jak było to wybaczcie

można gdzies w warszawie kupić modele perry miniatures?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapeć
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kapeć »

Wargamer na Wilczej mają i Perry i Fireforge ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

No jak Wam rozpy dzialaly na dmp?

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Ja poleciałem ze świrem na gryfie i robił niezły przeciąg. Lancami bawiłem się w szachy z armią przeciwnika, a ten pan i reszta lataczy szukają sobie jakiś punktów najczęściej polując na przeciwne scoringi. KoE na kawie to szamanizm obowiązkowo, ale to wiemy już od dawna. Przegrałem jedną grę z WDG na cyckach i okultyzmie z fiendami, ale tam trochę zaważyła snajperka i strata magiczki w pierwszej turze. Pozostałe bitwy to 2xHbE, SE i OK, także dostałem w miarę wygodne paringi. Armia ma potencjał mimo niskiej średniej, tylko no wiadomo trzeba zminimalizować błędy w fazie ruchu praktycznie do zera. Porobiłem trochę zmian w rozpie i czas przesadzić lordunia na koń, także będziemy mieć podobne :P a poza tym czekamy na Twoją relację jako najlepiej punktującego gracza KoE, jestem ciekaw na co grałeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja pojechałem zgarniać niewygodne paringi i niestety mojego celu czyli 50 pts nie wykonalem.

DL na keeperze 15:5. Przeciwnik przestraszył się Divination, więc schował keepera za górką. Spokojnie punktowałem sobie z magii i strzelania. Zajmuje scenariusz.

DL na mono wrath. 6:14 Przeciwnik zdawał wardy jak szalony. Mimo to mogłem wygrać tę bitwę ale moja zaćma mózgowa spowodowała że chciałem sypnąć demon princa, który ma stubborn. Później mały peszek w magii w ostatniej turze i przegrywam scenariusz

Niemieckie VC na zombie dragonie. 0:20. Grałem ten paring z Sergiuszem i przegrałem, ale wiedziałem, ze moge urwać tam parę punktów. Dzięki temu mój team mógł wziąć lepsze paringi. Przeciwnikowi weszła magia w pierwszej turze. Musiałem dispelować dużą popychaczkę i z bounda stawia mi zombie na boku oddziału z generałem. Generała muszę wycofać, więc odginaczki oblewają terror i gość parkuje w chłopach w drugiej turze zamiast w trzeciej. Grale nie dojeżdżają na 7 w zombie, które pozwalało mi zrobić scenariusz co zresztą nie ma znaczenia bo chłopi w mojej oblewają liderę i gość w czwartej turze parkuje w skarbonie. Podaje mu rękę i ide kibicować drużynie, której na szczęście poszło lepiej. Wygrywamy z Niemcami i wygrywamy wszystkie trzy mecze tego dnia.

DL na mono wrath. 13:7 Rano wykąpałem sie w jeziorze by lepiej rzucać wardy. Pomogło. Belial rzucił tych wardów niewiele, a moje chłopki wykończyły wielkiego obrzydłego demona. Przyfarciłem na poczatku zabijając za dużo demonów z fireballa i później brigandsi wykonczyli jeden scoring.

5 bitwa taktyczne 10:10 z Lizakami.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Jeśli chodzi o mnie to w sumie mogłem grać z każdym bez wyjątku w każdej fazie gry ( oprócz VS ofcourse ;P )
Treby sprawdzają się zawsze i skutecznie zniechęcając wrogich klepaczy do samotnych podróży po polu bitwy, nawet jeśli nic nie robią cała bitwe to wystarczy że po prostu są.

14 - 6 z HBE na sky sloopach ( było więcej ale musiałem oddać oddziały pegazów co by nie nastukać z dużo pkt w I rundzie)
14 - 6 z DH na dwóch organkach , kowadle , 2 x 30 turboklockach
3 - 17 z BH mój Lordunio ginie na raz jak szmata od Gorgony (WTF? ) a póżniej wszsytko idzie się jebać.
14 - 6 z VC na 2 x 8 wratach, Morghastach, Bloodknightach , wozeczku Lahmi. VC są tak biedne na Brete że szkoda gadać.
15 - 5 z OK na helfiscie 2 x canonach, 2 x stonhornach, 2 x hunterac. Dzięki sparingom z Elvisem nic tu nie mogło mnie zaskoczyć

60 pkt - 12 pkt na bitewke czyli dokładnie tyle ile miało być. To co prawda aż o 21 mniej od wyniku z DMŚ w Kozłowie ale tu i stawka była większa więc nie mogłem zbyt często ryzykować szarzy na 22' turbo lancą ;)

KoE to naprawde bardzo fajna armijka dająca wiele funu z gry. W przeciwieństwie do DE armia ma wiele synergii i odpowiedzi na wiekszość rozp będących w mecie. Nie można nią wysoko wygrać bez ryzyka ale z drugiej strony dzięki Druiduzmowi przegrać wysoko również się nie da ( mówie tu o statystycznych bitewkach ).

Piona mości Lordowie!

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Moja blokerska rozpa na chłopkach ugrała 57 ptk . Przed turniejem ustawiłem sobie poprzeczke na 65 jak rok temu.

Pierwszy dzień to 3x HE na 2 feniach. Karygodny błąd w pierwszej grze do dziś mi sie śni :(

1) 3-17 . W drugiej turze dostałem szarże na kloc halabard od 6 silverów . Stałem w jeziorku i byłem przekonany ze
mam steadfasta . Przeciknik zadał 6 woundów a w odpowiedzi na moje 7 ranień zdał wszystkie savy. Po tym
błedzie stracilem cały kloc i sie posypało .
2) 13-7 Macanie na środku stołu i zrobiony objective.
3) 14-6 Sytuacja jak w drugiej bitwie ,ale przeciwnik nie był świadomy storm clariona i stracił feniksa . Scenariusz dla
mnie.
4) 11-9 VC na 5 vargheistach ,Strigoi w spearch morderca i jakiś śmietnik . Skampiłem sie w rogu i czekałem na szarże.
Szczęscie mi dopisało bo w 2 pierwszych turach miałem komplet trafień na trebach i z hord zostało z 15 modeli .
Wybiłem 2x Vargi i oddałem 1 brigandsów .
5) 16-4 Chaos Dwarfy. Wpuszczałem wszystkie spelle oprócz palenia hordy .Wybiłem śmietnik i 2xmałe Kadajce tracąc
połowe forlornów i przejmując objectice.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Forkspoon
Plewa
Posty: 5

Post autor: Forkspoon »

Cześć, pytanie z innej beczki. Mam zamiar zacząć zbierać Bretonnie i zależy mi na tym żeby dostać skądś papierowego armybooka. Znacie może jakieś kanały gdzie można taki podręcznik nabyć ? Na allegro jak ktoś wystawi to tak jak znalezienie św. Graala.

ODPOWIEDZ