9th age - infernal dwarves

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Re: 9th age - infernal dwarves

Post autor: Never »

Powinniśmy dostać piechotę Infernali w Corach, bo póki co wygląda to źle. Już zwykle krasie mają lepiej...
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

nowy pdf do ID wyjdzie prawdopodobnie za 5 dni, przy tej armi nie trzymają się terminów dla reszty

a co do obecnego draftu to mocno zjebali, mieli połączyć LoA ze starymi ChD a nie cofać je w rozwoju i dodająć jakieś retardowych slayerów, którzy w dodatku są lepsi od starej piechoty w przeliczeniu na punkty więc są właściwie autoinclude, ciekawy czyj to był pomysł...

ogólnie to dużo przegrywam bitew i dopracowuję rozpiskę, obecnie mój najlepszy build to takie coś, narazie na 2k pts, więc mam jeszcze zapas 400pts na dodatkowe bajery, (muszę tam jeszcze jakoś dodać sztandary bo się okazało że inaczej się nie da scrować objectivów, oraz dobrze by było jakoś wcisnąć Dispell Scrolla oraz Book of Arcane Power ale to już sobie zrobię na nowym drafcie który, znając życie, wywróci znowu tą armię do góry nogami)

################################################################
Overlord 430pts
Flaming Lance
Ring of Desiccation
Great Bull of Shamut

Vizier 100pts
Infernal Armour
Battle Standard Bearer

Magus 90pts
Infernal Weapon
Infernal Armour
Level 1 Molten Metal

Magus 90pts
Infernal Weapon
Infernal Armour
Level 1 Fire Ball

Hobgoblin Chieftain 55pts
Wolf

Hobgoblin Chieftain 55pts
Wolf

Disciples of Lugar x 33 376pts
Great Weapon

Disciples of Lugar x 33 376pts
Great Weapon

Hobgoblins x 22 88pts
Light Armour

Kadim Titan 340pts
Fiery Form

TOTAL: 2000pts
################################################################

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Święta przyszły wcześniej w tym roku ;P

http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... 0-12-0.pdf

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Dwie minuty czytania i już babol - unbreakable na icon of lugar - i do jakiego unitu mam dołączyć takiego pieszego leszcza?
Edit - kolejne 5minut czytania i już wiadomo jak bardzo disciples of lugar wyglądają podobnie do slayers i gdzie ma lądować taki hero.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2016, o 12:17 przez Anadim, łącznie zmieniany 1 raz.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

do Disciples of Lugar? taki oddział w Specjal z unbreakable
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Czyżby ktoś chciał używać nowych slayerów z AOSa?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Triple march w 8' od przeciwnika... Ciekawe czy DH dostaną to samo...

@debelial - tylko fryzury na magnes... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

na pewno to lepiej wygląda, chociażby ze zwględu na dawnych infernali w corach i bulach w specjalach, teraz da się coś ugrać.

Park maszynowy też w specjalu daje nadzieję, ale...

nadal kodeks ssie, a nerf dla czarodzieja przy tych punktach jakie się za niego płaci to tragiczny pomysł...

Poczekam więc na edycję 0.13

Oni sami nie wiedzą czego chcą, w międzyczasie rozegrałem dwa mecze starym kodeksem FW i się bawiłem przednio. Stary kodeks jest nadal mocniejszy od nowego.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Bo stary kodeks będzie mocniejszy od nowego... Power level w 9tcr jest zdecydowanie niższy..

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Z tym power levelem to bym się nie zgodził, zależy od armii ale nadal są przegięte kombosy, nie ma już jednostek totalnie niegrywalnych, a średnia siła wzrosłą bo każde ABC dopakowało co słabsze jednostki, nie specjalnie nerfiąc te najmocniejsze.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2016, o 14:08 przez hypnotic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

+1
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Ktos chętny zaryzykować BSB, żeby móc postawić 30 disciples of Lugar pod nos przeciwnika w pierwszej turze?

Nie ma opcji brania tarczy na magów... chyba że magiczną.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

prosiłem ich o te tarcze ale to olali bo nigdy sorcerer nie miał takiej opcji

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

I tak można im dać tarcze magiczne za grosze, dlatego wydaje mi się, że to trochę sztuczna blokada. Tym bardziej że jest opcja grania magusem jako czystym inżynierem.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

no dokładnie tak to argumentowałem, no ale oni mają tam jakieś swoje powody albo pchnęli jakieś inne ważniejsze sprawy, można by jeszcze raz ich zaatakować o tarcze dla magusa
EDIT: widzę że już pchnąłeś tą sprawę do przodu :)

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Grałem 1 meczyk CHD, Cytadelki w corach są średnie, ale jest na pewno lepiej niż było. Taki core może już coś zdziałać, szkoda że nie mogą mieć blunderbassów tak jak w Tamurkhanie, ale to nic. Przynajmniej taniej punktowo wychodzi.

Duże byki są naprawdę groźne, małe się w ogóle mi nie sprawdziły. Kitajec to wiadomo, niszczy.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

no własnie, małe byki, co z tego że są tanie skoro atakują właściwie zawsze ostatnie i nie dożywają żeby coś zrobić, kompletnie nie wiem jak nimi grać :(

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Panowie zadam noobowe pytanie, co obecnie robi za model "Titan Mortar" - Helka czy Wagonik z Ogrem z FW?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Zależy Czy dodasz demona. Bez demona, może być samo wiadro z wagonika na odpowiedniej podstawie. Z demonem, cały wagon albo hellcannon.

A ja mam pytanie, Czy byczek daje jezdzcowi volcanic embrace , skoro pisze że model ma ogniste ataki?

Jeśli nie, to co sądzicie o takim byczku :
Vizer
Bull of shamut
Lucky shield
Flaming lance
Gauntlet of matzhab.
260 punktów, i miejsce na 4++.
Jeśli byk daje flaming całemu modelowi, to nawet flaming lance nie trzeba.
S8 przy szarży od jeźdźca, nie zrani wierzchowca, bo 2++ jest z fireborn. Bez 4++ dość tani

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Muszę to w końcu przeczytać i wytoczyć się z mojej kopalni :D :mrgreen:

Edit - podajcie mi jakiegoś linka do ang. rulebooka i podręczników...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ