Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slepy
Plewa
Posty: 8

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Slepy »

Dziswiaj grałem z koleżką potyczke i wynikła taka sytuacja że wyzwałem na challenge jego maga , on nie przyjoł i poszedł nim do ostatniego szeregu . Czy po odrzuceniu challenege w nastepnej turze może ten mag czarować ? i wykonywać inne czynności ?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Shaga pisze:Czy aby na pewno nadal jest tak, że przed rzutem musi określić której maszynie będzie pomagał?
Jest napisane w booku, że wybierasz na początku tury strzelania co nim robisz, strzelasz z własnej broni, czy dajesz zdolności maszynie i której. Ludzie czytajcie AB przed pisaniem bezsensownych postów.

Slepy, tak może.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Slepy
Plewa
Posty: 8

Post autor: Slepy »

Pytanie troche z innej beczki . Skirmiszerzy widzą dookoła ? jak nie to czy jak szarzuje w nich od tyłu to w reakcji na szarze mogą sie odwrocic i robic stand and shoot . W rule booku nie ma informacji ze widzą , czy mam to traktować ze nie widza ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jest też napisane, że są zwykłym oddziałem tylko w luźnej formacji :) widzą do przedniej ćwiarki to nie WH40K
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Ani siódma edycja :wink:

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Witam, mam pytanie o zasadę specjalną Ironbreakers - shieldwall of gromril. Mam rozumieć, że ta zasada daję mi dodatkowe +1 do pary save tak? Przez cały czas?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Zasada Shieldwall of Gromril daje +1 do parry save'a, po prostu.
Zatem masz 5+ parry save na Ironbreakerach w każdej turze walki.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

przepraszam za pytanie w tym dziale, ale może więcej ludzi tu zagląda i szybciej dostanę odpowiedź:

a takie pytanie - ma ktos możliwość pokazać (wysłać fotkę) nietkniętych wyjętych z pudełka ramek do klopy finecast ??
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
rover
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa / Gamonie

Post autor: rover »

Panowie czy Rune of Cleaving (Armour Piercing) na bohaterze oraz Forgefire (Armour Piercing, które daje kowal) kumulują się na bohaterze w Armour Piercing (2) jeżeli ten bohater jest w oddziale razem z Runesmithem i ma na broni tą runę?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Zasady specjalne się nie kumulują.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
rover
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa / Gamonie

Post autor: rover »

Panterq zawsze na posterunku. Dzięki ;)

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Niejasności co do strzelania:
- czy w tej edycji nie ma zasady że możemy wykonać przerzut wyniku na artyleryjce np. na jednej kości wychodzi wychodzi 2 i chce to przerzucić? (O rune of forging w razie misfire to pamiętam)
- jak jest z polem widzenia? Gramy częściej na SLOS czy VLOS? (Jakby ktoś podał link z zasadmi do pól widzenia machin byłbym wdzięczny)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Z czego niby tez przerzut? Nic nie ma przerzutu samo z siebie..
Co do pola widzenia, na VLOS już nikt nie gra. W SLOS widzisz wszystkim przez wszystko (w kontekście oddziałów), pole widzenia zasłaniają górki, budynki i impasy.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

A jak ustawiam organki, albo klope za oddziałem to mam -1 do trafienia? Przy okazji dzięki za odpowiedzi.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Klopa nie trafia na BSie - więc nie ma minusów. Jako że organki normalnie muszą trafiać - masz karę -2 za do hita za oddziały po drodze.
Pamiętaj tylko że te kary się nie kumulują.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

panterq pisze:Co do pola widzenia, na VLOS już nikt nie gra.
Na szczęście nie jestem nikim ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Wybacz :)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Stundstorm
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Stundstorm »

Co bardziej opłaca się brać na warriorach: tarcze czy GW?

Morok

Post autor: Morok »

zawsze GW bo to jest siła uderzenia lepiej przywalić niż mieć parry save

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morok pisze:zawsze GW bo to jest siła uderzenia lepiej przywalić niż mieć parry save
Bullshit...

Longi z tarczami to twardy orzech do zgryzienia! Zwłaszcza jak wstawisz tam BSB/Runesmitha z pierścionkiem.

Ostatnio 50tką wytrzymała, odbiła 6 trolli, orczy rydwan oraz savagy... po walce zostało ich chyba 46? Więc parry daje w cholerę dużo!
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ