Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Morsereg »

te dwarfy byly tez dostepne na starej stronie. w tej samej cenie.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

A to przepraszam nie widziałem :)

Szukałem jakiś staroci z DoW ale już chyba wszystko wsiąkło :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Ile było dokładnie krasiowych bsb'ków ? :D Oraz w jakim roku powstali ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Część masz tutaj: http://www.imperialis.home.pl/dwarf/
A reszty sam poszukaj :mrgreen: ...
No dobra - stawiasz piwo, ślimaku jeden :mrgreen: : http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 0&start=20

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

smiejagreg pisze:Część masz tutaj: http://www.imperialis.home.pl/dwarf/
A reszty sam poszukaj :mrgreen: ...
No dobra - stawiasz piwo, ślimaku jeden :mrgreen: : http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 0&start=20
To widziałem :D Jest jakiś Bsb's z 198 ? - brak ostatniej cyfry.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kto wie z którego roku są te modele ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Zagrałem wczoraj jedna z najfajniejszych bitew w WFB! 4,5k na strone krasie vs zielone... fajna klimatyczna bitewa i co ciekawe... 3x w trakcie rozgrywki zmieniały się losy bitwy, więc do końca nie byliśmy pewni jak się to zakończy. Foty niedługo podeślę!

Nowe kraśki na duże pkty i funowe rozgrywki są przekozak! Mocno polecam :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jako, że podjąłem decyzję o rezygnacji z imperium na rzecz krasnali (imperium było wybrane zamiast nich tylko ze względu na gameplay turniejowy, a że ten leży to jednak fluff piwożłopów bardziej do mnie przemawia) zacząłem przeglądać poważniej dostępne figsy. Powiem tak, nastawiłem się na nowe wzory GW (z ostatniej fali) i modele AoW. Jednakże trafiłem po barbarzyńsko niskiej cenie box grenadiersów od gamezona. Po zdjęciach tych modeli stwierdziłem że gamezone jednak nie dla mnie - zbyt mi przypominają "ogrodowe" krasnale GW, do których nic nie mam tylko ciut bardziej wolę inny klimat. Ale jak odpakowałem te figsy... To wg mnie są one perfekcyjnym stadium pomiędzy stylem nowych dwarfów gw/aow, a starymi krasnalami GW. Zakochałem się w nich :D Nie wiem czy wszystkie modele Gamezonowych dwarfów wyglądają tak zajebiście ale już to rozkminiam. Co mi się natomiast rzuciło w oczy podczas przeglądania różnych krasnali gamezone (wróciłem do zdjęć np longbeards GW) to fakt iż krasnale od GW, te nowe, są opór klonami... Ta sama postawa z bronią każdego modelu poza CG jest dla mnie teraz szokująca. Chyba, że można jednak je znacznie zmienić podczas sklejania? No właśnie, może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?
Zaraz się okaże, że powiem pa pa ironbreakerom, longbeardom czy hammererom :/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ciekawe, czy - tak jak ja kiedyś - w trakcie kolekcjonowania krasi będziesz jednak ewoluował w stronę krasnali ogrodowych. Ze mną na początku też tak było - kurna, jakie fajne nowe krasie... A potem pomalutku, powolutku i nie wiedzieć kiedy - wsiąkłem kompletnie w krasie ogrodowe. A te są mega zróżnicowane z kolei - wiele 20-to, a nawet 30-to osobowych regimentów nie zawiera żadnego powtórzenia...
Jednak póki co uważaj na jedną rzecz. Jak zakupisz Gamezonowych hamków, którzy są całkiem fajni imho - to ostrożnie z ich rozmieszczaniem na podstawkach! Są obszerni i tylko przy odpowiednim ich ustawieniu dają się złożyć w regment!!!

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Po pierwsze - fakt, przy ustawianiu Gamezonych trzeba uważać - są masywniejsi od GW (starych, bo o nowych to nie wspominam nawet).
Jeśli chodzi o inne ich krasie to :
- górników można zmieszać ze starymi GW i będzie miodnie
- krasie z dwuręcznymi i młotami. Ciężko ustawić razem, ale są fajni. Tych z młotami lubię mniej, bo ich pozy do mnie nie przemawiają. Poza tym ciekawiej wyszły fizjonomie tych a'la szkotów
- wojownicy (no i z nimi jest gorzej, bo miałem, ale niestety puściłem dalej - nie podobały mi się)
- strzelcy (duże, duże giwery ;] )
- slayerzy (potwory, ogromniaste potworasy a nie kraśki - ich mięśnie mają mięśnie)
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

o to to! widzę te modele i nie widzę powtórki! petarda, ale jest za mało wzorów :( ja bym się tylko w gamezonowych krasnalach pławił tylko 9 wzorów longów, hamków czy warriorów z dwuręcznymi brońmi to ciut za mało. dlatego szukam uzupełnień :) black hat miniatures odchodzą zbyt w stronę "ogrodowych" krasi. jeśli chodzi o slayerów to te od gamezone mi nie leżą raczej totalnie. dlatego tutaj pewnie będą te od AoW.
mam od niedawna tych strzelców gamezone i są świetni. na prawdę. Zastanawiam się nad zakupem boxa warriorów gamezone. Nie powalają na zdjęciach. Nawet bardziej nie powalają niż nie powalali mnie strzelcy. Ale nadal budzą we mnie pozytywne emocje. W grę jeszcze wchodzą ironshields z AoW.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Kraśki z AoW są fajne, ale... nie aż tak fajne. Miałem kilka box'ów i żadnego nie zatrzymałem.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Całkiem niezły wybór ma BTD: http://www.blacktreedesign.com/europe/h ... n=0&page=2
I do tego jeszcze całkiem niezłe promocje teraz mają :) Ale to raczej modele nie dla mnie. Zbyt ogrodowe ;(

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

BTD nie mam zbyt dobrego zdania, nie o figsach, których mam całkiem spory oddział i mi pasują (zrobiłem sobie ich longbeards), ale o firmie. Mają problemy z dostarczaniem na czas, z pełnymi zamówienia oraz z kilkoma innymi rzeczami.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Obczaj jeszcze kraśki z West Winda bodajże - może Ci podpasują... Na rangersów imho mogą być...

To te krasie, wybacz jakość malowania :oops: :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Malowanie bardzo fajne. Zresztą modele tez. Dzięki za info :)
Ale czy West windowe krasie nie są większe niż GW/gamezone?

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

nawiercić trąbkę !! ino zaraz^^

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Westwindowe są większe niż GW, ale do gamezona będą pasować.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

dzikki pisze:Westwindowe są większe niż GW, ale do gamezona będą pasować.
Tak jest - z gamezonowymi jak bracia :mrgreen: ...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

no to będzie trzeba wypróbować :)

ODPOWIEDZ