Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Bocian »

Nie mam książki pod ręką,ale zajrzyjcie do Army Booka,stoi napisane przy opisie mr Runesmitha: Runesmith only.

Chyba ze ten zapis należy rozumieć inaczej, choć trudno mi sobie wyobrazić, jak inaczej można rozumieć zapis: Magic resistance 1 (Runesmith only).

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Bo Runelord ma MR 2...
A w książce masz opis zasad do dwóch jednostek - Runesmitha i Runelorda. I część zasad specjalnych jest wspólna, ale MR każdy ma inny.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Jak wrócę, to jeszcze rzucę okiem,ale ostatnio to sprawdzałem i pamiętam, że zapis jednoznacznie wskazywał Runesmith/Runelord only,co wg. mnie można rozumieć wyłącznie w ten sposób, że mr dotyczy tylko ich dwóch, a nie całego oddziału. Chętnie usłyszę, jaki argument przemawia za innym rozumieniem tego zapisu. Przecież gdyby chodziło o rozróżnienie między jednym a drugim, to zapisanoby to, wstawiając w nawias wyłącznie słowo Runesmith /Runelord przy danej wartości mr.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Przeczytaj sobie opis Magic Resistance (1-3) w BRB - Bohater przekazuje oddziałowi.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Ale zasady z Armybooka wyprzedzają podręcznik.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Bocian pisze:Ale zasady z Armybooka wyprzedzają podręcznik.
Czytaj ze zrozumieniem, MR1 (Runesmith only), MR2 (Runelord only).
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Nie będę się spierał, ale mogliby ująć to czytelniej, bo taki zapis sugeruje, że w przypadku Runesmitha/Runelorda mr dotyczy tylko ich.W każdym razie, dobrze wiedzieć na przyszłość :-)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Jesteś pierwszą osobą która ma ten problem :)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Różnie to bywa z wykładnią przepisów ;-)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ten zapis "runesmith/runelord only" wynika tylko i wyłącznie z tego, ze obie te jednostki maja wspólny rozdział w opisie armii, i gdyby nie było tego dopisku "only" to RS i RL mieliby jednoczesnie MR1 i MR2.
Ten zapis ma sie nijak to tego, jak działa MR.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

A jeżeli dwóch Runesmith'ów jest w jednej jednostce to MR się sumuje czy nie?

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Nie. Bierzesz zawsze najwyższy MR w oddziale.

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

OK, to wszystko się zgadza. Dziękuje za upewnienie mnie w przekonaniu.

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Jak sobie zaplanowałem, tak działam. Dokładnie pozbyłem się organek z rozpiski. Gram z dwoma armatami i katapultą. Zwykle osłoniętymi klockami Longów i Hamków. Bezpieczeństwo antykowbojowe jest bezcenne. Druga obserwacja - lord powinien jednak być nastawiony na zabijanie, a nie tylko na przeżycie stąd różne kombinacje rune of might / smiting / snorri / striking / parrying. czasem tylko z asv 1+, czasem z wardem na 4+ okazjonalnie z Magnificent Armour of Borek Beetlebrow, który jest ciekawy, ale faktycznie ryzykowny. Dwa klocki z potężnym lordem i drejkami pozwalają też na opuszczenie narożnika jeśli będzie taka okazja / potrzeba.

rozpiska wygląda jak niżej. Pewnie nie będę wygrywał nią wszystkiego, ale przestałem przegrywać. Na razie nie sprawdziła się tylko na skaveny, ale była dziwna bitwa z mojej strony, bo nie poszedłem do zwarcia pilnując maszyn przed harcownikami: D

Więc proszę o sugestie / ocenę i wskazanie poprawek

Lords:

1. Lord (General, shield, shieldbeares, Rune of Warding x3, Rune of Might x2, Rune of Striking) 303 pkt

Heroes:

2. Runesmith (shield, Rune of Spellbreaking x2, Rune of Stone) 113 pkt
3. Runesmith (shield, Rune of Spellbreaking, Rune of Stone, Fiery Ring of Thori) 128 pkt
4. Thane (BSB, GW, Master Rune of Grungni) 156 pkt

Core:

5. 27 Longbeards (GW, FCG, Rune of Stoicism) 443 pkt (tu jest lord, BSB i kowal)
6. 12 Thunderers (weteran, shields) 166 pkt

Special:

7. 26 Hammerers (FCG, GW) 394 pkt (tu wsadzam kowala z pierścionkiem)
8. Cannon (Rune of Forging, Rune of Fire) 150 pkt
9.Cannon (Rune of Forging) 145 pkt
10. Grudge Thrower (Rune of Forging, Rune of Accurancy) 130 pkt
11. Gyrocopter (steam gun) 80 pkt

Rare:

12. 10 Irondrakes (champ, mus, Trollhammer Torpedo) 190 pkt

total: 2398 pkt

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Jedna uwaga - koszt czempiona Irondrake'ów z torpedą to dodatkowe dwa modele. Szczerze wolę 12 z muzykiem od 10 z muzykiem i czempionem z torpedą.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Jak masz 2x cannon to tak jak panterq - torpeda jest już średnio potrzebna. Ja bym chyba jednak w tych draków doinwestował, wywalając np. jednego hamka i robiąc z nich 12 z muzykiem i cinderblastem - dzięki uściśleniu ETC możesz robić S&S nimi zawsze na krótkim zasięgu, a to może sporo zmieniać.

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Nie rozumiem. Te bombki biorą Ironbreakerzy, a nie Irondraki?
Torpeda jakoś mnie przekonuje. Mina graczy dokładnie odmierzających 21+ aby nie zostać ostrzelanymi, a tu bach! Ale ok. Torpeda to faktycznie ekstrawagancja, a co z resztą? Czy nie jest to zbyt wyważone podejście? Mało żyrków, bez vangaurdów, ambuszerów i skałtów?

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Granaty mogą wziąć zarówno Ironbreakerzy jak i Irondrake'si. Osobiście także lubię Torpedę, hit z s8 d3 woundów potrafi zaboleć wiele rzeczy, nawet zabicie tego jednego ogra z rakiety to już coś.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

10 irondrake'ów z czempionem + torpedą strzela do ogrów na dalekim zasięgu. Z 9 "normalnych" strzałów trafiają 3 (na 5+), ranią 2 (na 3+). Czempion trafia raz na 3 strzały, rani na 2+ po czym statystycznie wbija 2 woundy. 0,33 * 0,87 * 2 daje 0,57 czyli trochę ponad pół wounda na salwę. Razem daje to 2,57 wounda na salwę.
12 irondrake'ów bez czempiona strzela do ogrów na dalekim zasięgu. Z 12 strzałów trafiają 4, na 3+ wbijasz statystycznie 2,64 wounda.

Różnica to 2 modele więcej, wbrew pozorom często ma to znaczenie.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

panterq pisze:10 irondrake'ów z czempionem + torpedą strzela do ogrów na dalekim zasięgu. Z 9 "normalnych" strzałów trafiają 3 (na 5+), ranią 2 (na 3+). Czempion trafia raz na 3 strzały, rani na 2+ po czym statystycznie wbija 2 woundy. 0,33 * 0,87 * 2 daje 0,57 czyli trochę ponad pół wounda na salwę. Razem daje to 2,57 wounda na salwę.
12 irondrake'ów bez czempiona strzela do ogrów na dalekim zasięgu. Z 12 strzałów trafiają 4, na 3+ wbijasz statystycznie 2,64 wounda.

Różnica to 2 modele więcej, wbrew pozorom często ma to znaczenie.
Musisz pamiętać, że w Warhammerze nie da się zadać 2,64 wounda ;) Tutaj są tylko pełne liczby.
Obrazek

ODPOWIEDZ