Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

dzięki! :)

A jak oceniasz Grotha? Warto, czy lepiej np. jeden stubbornowy kloc w core + młoty?
Ta runa strasznie psuje kompozycje rozpiski...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Bez Grotha użyteczność żyrków znacznie spada. Ostatnio mój ulubiony myk to szarża żyrkiem w bok/tył jakieś jednostki, podejście hamkami żeby złapać go w bąbel stubborna, w następnej turze dojazd hamkami.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dobre.
No ja własnie aktualnie myślę o rozpisce z Grothem, 5 żyrkami, agresywnym lordem, i być moze Runelordem z T10 (zamiast 1 smitha) do brania na klatę najmocniej bijących rzeczy.
W takiej konfiguracji jest miejsce na 2 maszyny.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Coś takiego do gry for fun. Rozpiska złożona z modeli, które mam.

HEROES
-Runesmith (Shield, Rune of Stone, Rune of Spellbreaking, Fiery Ring of Thori) - 132
-Master Engineer (Rune of Stone, Brace of Dwarf Pistols) - 85

CORE
-20 Longbeards (FCG, Great Weapones, Strollaz' Rune) - 345

SPECIAL
-Gyrocopter (Steam Gun, Vanguard) - 100
-Gyrocopter (Steam Gun, Vanguard) - 100

RARE
-Organ Gun (Rune of Accuaracy, Rune of Burning) - 150
-5 Rangers (Shields, Veteran) - 90

TOTAL - 1002

Co Myślicie ?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Jeśli fizycznie nie masz więcej modeli, to powinno być ok. Jeśli masz większy wybór - dopisz co wchodzi w grę.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Nie mam modeli pomalowanych, a umawiamy się ze gramy tylko pomalowanymi, zmiany ewentualnie w uzbrojeniu/bohaterach. Gra przeciw orkom

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

No to chyba lepiej nie będzie. Acha, teraz zauważyłem błąd - vanguardy może mieć tylko połowa żyrokopterów.
Oprócz tego wydaje mi się że lepszy od Strollaza będzie stubborn na longach.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Anadim
Chuck Norris
Posty: 551

Post autor: Anadim »

A te tarcze na Rangersach to się do czegoś przydają?

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Nie wiem bo nie testowałem Ale do obrony przed ostrzałem goblinskiej piechoty mogą się przydać.
btw. bitwa została niestety odwołana :( trudno trzeba się szykować na kolejną :P

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Ostrzału goblińskiego raczej tak bardzo bym się nie bał ;), a zamiast veterana w rangersach bym dał muzyka, bardziej się przyda. Poza tym jeżeli to runiarz jest Twoim generałem, wywalił bym pierścionek i bardziej na przeżycie go nastawił.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Diax
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Diax »

Gra ktoś w ogóle na ironbreakerach czy raczej nie warto ich brać i jak coś to lepiej wziać hammerersów? Gra ktoś z was na nich i wie jak się spisują ?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Grałem na Ironbreakerach bardzo długo, teraz zmieniłem ich na hammerersów bo zmieniła mi się koncepcja rozpiski.
Byłem z nich zasadniczo bardzo zadowolony, tyle, że powoli meta się zmienia i spada ilość używanych oddziałów gdzie się dobrze sprawdzają.
Stanowili świetne remedium na oddziały z niską siłą i dużą ilością ataków, albo na oddziały z niską inicjatywą i regenką, typu witchki, ghoule, turbo ghoule, plagusy, savage orcs, czy bestie nurgle'a.
Aktualnie z wymienionych oddziałów widuje jeszcze na stołach głównie plagusów i bestie. Aktualnie po prostu rzadko mi ich brakuje, ale jak już mi ich brakuje, to mocno ;)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

grałem kiedyś rozpiską na bunkrze, czyli kloc ironów ile bozia na etc dała z bannerem +1 do cr, 2 lordów w środku (1 na tarczach 1 na oathstone), runesmith, bsb z grugni i +2cr. wystawiasz ich w 5 w szeregu, masz 2 zabijaków, nie masz boków/pleców, masz static 8 cr. locek ten z jednym smithem wart jest 1360 pkt, więc ktoś mi mordował pozozstały 1000 i jak ja zabijałem NIC to wygrywał 16/4. wiadomo jednak, że krasnale zawsze coś zabiją z artylerii :) moim zdaniem mocno drużynówkowa rozpiska do nieoddawania punktów. a jak ktoś wymyśli, że ten klocek rozbija to tylko zacierasz ręce

Diax
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Diax »

Czyli jednak hammerersi są bardziej "uniwersalni" w dzisiajeszych czasach a ironbreakersi sa spoko ale mniej przydatni. Wszystko zalezy od tego z czym sie gra.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Sprawa wygląda tak, że hammerersi mają głównie zabijać, a ironbreakersi głównie wygrywać CRem, także jak klocek bractwa trafi na coś ze stubbornem lub co gorsza unbreakable, to klepiesz się tam do końca świata :)
Obrazek

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Nigdy nie grałem dwarfami ale będzie taka okazja. Pomyślałem nad rozpa z 2x40 warkow z dwurakami, 2 cannony, organy, 5 zyrosw 2 bombery herosi klasyk. Jakieś porady? Oczywiście zyrki z 3 x vanguard. Zamysł jest żeby zrobić bardziej ruchliwe Dwarfy;p

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Na ile to punktów? 2800? Ogólnie nie ma lipy, zastanów się tylko nad użytecznością vanguardów.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Jak chcesz pobawić się w napór to weź jedną hordę warriorów z bsb ze Strollazem i hordę longbeardów ze Strollazem, wtedy dostajesz 2 hordy i 3 żyrki z vanguardem :) Zamiast jednego bombera polecam wziąć dwie piątki rangersów, żeby czasem nikt nie poblokował vanguardów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Pytanie do tych, którzy graja na Strollazie:

Jak podchodzicie do kwestii maszyn?
Czy i jakie wystawiacie, czy i czym je chronicie?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja najczęściej w corach mam hordę warriorów i dychę kuszników, także wystawiam organy i cannona razem z kuszami i inżynierem, taka ekipa spokojnie broni się przed fastami.
Obrazek

ODPOWIEDZ