Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Bandit »

Mam pytanie do aktywnie grających generałów w 9tej edycji. Jak wyglądają teraz nasze (krasnoludzkie) formacje bitewne na polach ?
Miałem długą przerwę i chciałbym zamówić traye pod regimenty ale za diabła nie wiem jakie teraz są najpopularniejsze ustawienia.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Krasnoludy podjęły okrzyk, rogi zagrały długo i mocno ze szczytu wzgórza.

...-Oto tutaj stawiam kamień krzywd Zhufbaru i stąd się nie ruszymy! - zawołał król czystym głosem, niosącym się ponad wrzawą orków.
-Odniosę zwycięstwo, stojąc na tym kamieniu, albo zostanę pod nim pochowany.Żaden krasnolud nie ruszy się na krok w tył za tę linię. Śmierć lub zwycięstwo!...

Moje malowanie

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Bandit pisze:Mam pytanie do aktywnie grających generałów w 9tej edycji. Jak wyglądają teraz nasze (krasnoludzkie) formacje bitewne na polach ?
Miałem długą przerwę i chciałbym zamówić traye pod regimenty ale za diabła nie wiem jakie teraz są najpopularniejsze ustawienia.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam,

maksymalna horda to 10x4 (40 warriorsów) i standardowo w 5 w szeregu razy kilka. dość popularne są 10wojaków więc więcej trejów 5x2 też się przyda. bardzo wygodne są treje pod skirmiszujące żyrosy. i z jeden trej dla skirmiszujących rangerów/slayersów.

Kruszyna pisze:W jaki sposób najlepiej wystawić rangersów ?
Mam na myśli ilość na oddział, wyposażenie, taktyki etc.

najlepiej zostawić ich na półce ;) podobno ktoś tam grał 2x5 z tarczami albo 1x10 w skirmiszu ofc kusze. Moim zdaniem lepiej zagrać 10tką minersów z pistoletami.
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ja wole rengerow mam sentyment do gornikow i czasem wyswiam ich w zamian i zawsze żałuje tej decyzji . Rengersom kusze i skirmish w lesie . Dzieki skirmisowi strzelają po ruch i jak ktos na nich idzie uciekaja na flanke i caly czas robia wroga w bambuko . Wlasciwe tylko raz ktos mi ich zaszarzowal feniksem , nawet jesli wrog sie na nich skupi to bedzie tracil czas a ja spokonie wchodze hammerami czy grupami atakujacymi . Nie gram defensywnie(?? że co ??) wiec nie wiem jak sie spawdzi , ale w ofensywie jest ok . Czasem kolo nich kreci sie grud baster czekajac na atak .
eMperem
Fear is the path to the dark side

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Cześć mam pytanie odnośnie flame cannona.
Czy tylko raz rozpatruję to hit rzucająć na 2+ na początku, a później już tylko rzucam D3 x szeregi/rzędy na woundy?
On any other natural result the attack is successful, use the rules for Penetrating
.
Jeśli tak, to wydaje się dość mocną bronią, ale nie widzę by ktokolwiek tego działa używał.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Na 2+ trafiasz. Później za każdy szereg (lub kolumnę) dostajesz d3 hitów. Później musisz normalnie zranić.

Możesz maksymalnie mieć 15 hitów. Bez szału. Zwłaszcza, że na pojedyńcze cele wypłacisz maks 3 hity z siłą 4.

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

wind_sower pisze:Na 2+ trafiasz. Później za każdy szereg (lub kolumnę) dostajesz d3 hitów. Później musisz normalnie zranić.

Możesz maksymalnie mieć 15 hitów. Bez szału. Zwłaszcza, że na pojedyńcze cele wypłacisz maks 3 hity z siłą 4.
Dzięki za szybką odpowiedź! Teraz już wszystko jasne.

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Czołem, mam kolejne pytanie. Mam kowala w unicie z throwing weapons. Czy ta jednostka ma armor piercing przy strzelaniu?

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Tez to rozkiminialem niestyty nie AP tylko w CC
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Czy ogniste ataki są magicznymi atakami ?
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Merrol pisze:Czy ogniste ataki są magicznymi atakami ?
Ogniste ataki same w sobie nie są magicznymi, magiczne ataki posiadają tylko zaklęcia, magiczne bronie, runiczne bronie lub jednostki/przedmioty które mają zasadę "magical attacks".
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Jasne
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Mam sztandar ochrony i do tego w odziale runmistrza w sumie odział na czary ma warda 4+ ?
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie.

Najlepiej jakbyś podawał angielskie nazwy. "Sztandar ochrony" daje warda 5++ na shooting attacks. To ataki wykonywanie w fazie strzelania nie w magii więc nie stackuje się z mr z runesmitha.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ok a pociski magiczne sa uznawane jako co ? Ataki strzeleckie czy dalej magiczne. Nastepną wersje ksiazki juz drukuje po ang.
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Magiczne pociski to ataki zasięgowe (po angielsku - ranged atacks). Czyli generalnie wszystko co nie jest wykonywane w walce wręcz - magia, miscasty, dangerous testy, misfire hity i tak dalej i w tym także ataki strzeleckie. Jednak nie działa to w drugą stronę, ataki strzeleckie (shooting atack) nie są traktowane jako zasięgowe (ranged atack). Część umięjetności działa na ranged ataki, część na shooting, część na magię etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ok to się nazywa dobre objaśnienie dzięki
eMperem
Fear is the path to the dark side

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Dzisiejsza sytuacja.
Horda gwardii z tanem - generałem walczy ze skawenami.
Dzięki generałowi młociarze mają determinacje. Czy jeśli generał odmówi pojedynku determinacja na oddziale nadal działa??

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie, nie działa.

Zasada bodyguarda działa tak że jeśli postać która łapie się do bodyguarda jest w oddziale to ta postać dostaje stubborna.

W rbku zaś masz opisane co się dzieje jak odmówisz pojedynku. Nie atakujesz, nie dajesz ldka, nie dajesz bsbka i między innymi tracisz stubborna jeśli go miałeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Balista dostała zasade scout przy wykupieniu RC ale musi byc wystawiona w strefie gracza . Czyli w normalny sposob tyle ze moge ja wystawic na samym koncu jak juz wiem gdzie wszyscy stoją i tylko tyle ? Jest to plus może nawet fajny ale czy tylko chodzi o to ? Jestoze cos jeszcze, czy strefa gracza zmieniła sie i rozni sie czyms od strefa roztawiania .
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Dostaje też Accurate, co do rozstawienia to może mieć to dodatkowe znaczenie tylko przy rozstawieniu CT.
TROSKLIWE MISIE

ODPOWIEDZ