Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: panterq »

E tam. Ogólna zasada jest taka: jeśli widzisz w armii przeciwnika magów i inne nieprzyjemne jednostki - musisz je zniszczyć. Od biedy może być w walce wręcz, najlepiej jednak ze strzelania. Jeśli zniszczysz wszystkie jednostki przeciwnika, to wygrywasz. Chyba, że przeciwnik zniszczy równocześnie wszystkie twoje jednostki, wtedy będzie remis.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

kangur022 pisze:Jak zobaczysz maga w imperium to lepiej sie poddaj odrazu. Tymbardziej jak będzie tam czołg
Nie masz szans :wink:
Nie wspominając o Nagashu ;)
Ok nie ma co trollować chłopaka, ale też widać chłopaku, że nic a nic nie czytałeś rulebooka.
Każda armia, oprócz jedynie słusznej czyli naszej, posiada magów i każdy kto gra przeciwko nie naszym, musi się zmierzyć z magią. Boisz się bo najwyraźniej nie znasz zasad dotyczących czarów, i tak na prawdę poza kilkoma sytuacjami przeciwnik nie rozniesie Cię w pył magią. Na pewno nie wszystko ;).
Fakt w 7 ed mieliśmy lepszą antymagię, ale teraz też można pograć.
Szmata z r. of sanctuary, runiarz duży czy mały, rune of spellbreaking którą może mieć więcej niż jeden runiarz i oszacowanie, jaki czar możesz wpuścić a jaki próbować rozproszyć.
I oczywiście to co mówi Panterq. Trzeba zniszczyć albo doprowadzić do combatu.
Bardziej bym się nie obawiał rozbicia w pył czarami ofensywnymi, bo są gorsze rzeczy, tak jak np. ww. Nagash.
Nagle masz na stole tylu nowych przeciwników, że to głowa mała (oczywiście nie w jednej turze) i czujesz się jak byś z battelline nagle zmienił scenariusz na heroic last stand (kiedyś graliśmy z kumplem 2k DW vs. 6k WoC, 2 tury i stół pusty od krasiów).
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

A jak sobie radzić z purple Sun rzucania z irresistible force z maga który dostaje wounda tylko jak wyrzuci 2? A

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Nic nie poradzisz,pozostaje ci przyjac je na klate :wink:
Po to masz zjadaczke aby sie pozbyć tego czaru
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Zjadaczka działa jak się czar normalnie castuje, a przeciwnik rzuca mi zwykle na maksymalnej ilości kości z opcją irresistible dla wszystkich dubletow

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Anadim pisze:Zjadaczka działa jak się czar normalnie castuje, a przeciwnik rzuca mi zwykle na maksymalnej ilości kości z opcją irresistible dla wszystkich dubletow
A jak on to niby robi? Jeżeli nie wiecie, to power scroll został zmieniony w FAQ by GW i teraz nie daje IF na dwóch dubletach, tylko połowi casting value wymagany do rzucenia czaru.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ale scroll TK dalej tak działa. Najlepsze co możesz zrobić to zmusić przeciwnika do trzymania się na dystans, tak, żeby słońce dolatywało tylko na wysokich wynikach. Nie zawsze się da, to prawda, ale na to już niewiele poradzimy.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

@Anadim..W wersji Furiona nie ma sloneczka, możecie przetestować tamte zasady :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Jeśli oprócz tego nie ma niszczenia maszyn z automatu przy testach charakterystyk.... to może nawet spróbuję.
Póki co z krótkiego spojrzenia na jedyną słuszną jednostkę - slayerów, mam wrażenie że Furion nie lubi Giant slayerów, bo już zupełnie nic nie uzasadnia dopłacania 12 punktów.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Champion zwykły kosztuje 10 pkt, a ten 12 bo możesz mieć ich tylu ilu chcesz, więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że jest to nieuzasadnione.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

sicarius
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Czarne Szczecinek

Post autor: sicarius »

Ciekawe .... ale niedokładne :wink: Pytam jak zniszczyc armie nie mając kowala run .

Moja osobista armia to głownie jednostki strzelajace plus jeden oddział wojowników . Teraz dojdą dwa regimenty wariorsów :D Więc jest ok . Ale czy wygram bitwy bez kowala ?
Oto jest pytanie ..
Krasnoludy to najbardziej uparty naród w starym i nowym świecie . Lecz żadna rasa nie ma tak dobrego piwa , mocnego spirytusu i mocnej stali.
NIECH ŻYJĄ KRASNOLUDY !!!!!

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Jasne ze wygrasz. Cały czas możesz dispellowac czary (połowa kostek przeciwnika)

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

In_the_sea_of_blood pisze:Champion zwykły kosztuje 10 pkt, a ten 12 bo możesz mieć ich tylu ilu chcesz, więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że jest to nieuzasadnione.

Chodzi mi o to,że w zwykłym armybooku za 12 był boost do siły,ws a u furiona lepsze statsy są już w cenie zwykłego slayera. Ogólnie slayerki zyskują, ale jest mniej sensowne kupowanie czempionow

macbrae
Warzywo
Posty: 19

Post autor: macbrae »

Smutny to dzien, w sklepie GW wycofuja kolejne figurki krasnoludow. Jakos nie jestem przekonany do golodupcow z AoS. Szkoda.

--
M.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Nowy Grombrindal.... siakiś taki nie nowy
Obrazekvia Imgflip Meme Generator
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Może im się daty porypaly i mysla ze 1.04...

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Jakby nie podstawka to bym nie poznał
W opisie w sumie piszą - stara figurka z nowym pięknym blisterkiem :)

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

Pany , jaki rozmiar magnesów pod krasie na podstawkach 20x20 ? I jakie polecacie pod "rzeźbione" podstawki które od spodu "pełne"

czy jak przykleję na swoje traye folie magnetyczną to mi się utrzymają czy musi byc blacha ?
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Blacha lepsza.
Pod rzeźbione podklej taśmę magnetyczną.
Pod plastiki 2x2, pod metale 3x2.

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

blacha jakaś szczególna ? :> ... wiem ze pytanie z serii głupie ale i tak je zadam :P
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

ODPOWIEDZ