Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Grazbird »

W takim razie hamki obsysają. Ironi zdecydowanie lepiej wychodzą na zmianach. Może to i dobrze- pora odkurzyć ich na półce

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

cześć widzę że w rozpach pojawiają się slayerzy - dostali jakieś ciekawe zasady?

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

majk pisze:cześć widzę że w rozpach pojawiają się slayerzy - dostali jakieś ciekawe zasady?
Wszystkie zasady do slayerów możesz znaleźć na stronie 9th age :) Według mnie najważniejsze, że teraz mają 4 siły, a nowe zasady additional hand weapon sprawiają, że są trochę bardziej uniwersalni.
Obrazek

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

dzięki.S4 brzmi nieźle. Rozumiem, że chodzi o zasadę paired weapons: +1A & +1I?

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Witam,

Jestem nowym graczem i potrzebuje pomocy z rozpiską. Mam za sobą kilka gier szkolących (na małe punkty) więc teraz pora wypłynąć na głębokie wody i zagrać na 4500pkt.
Z racji tego że jestem świeży to preferuje pasywny styl gry i wystrzelanie wroga zanim do mnie dojdzie a jak już dojdzie to będę starał się go zjeść tankowatymi klockami krasnoludów.

Hold Guardians chce przetestować. Potrzebował bym kilku rad dotyczących stylu gry nimi i jak w pełni wykorzystać ich potencjał bojowy.

z góry dzięki za odpowiedzi



4500 Pts - Dwarven Holds Army

1 King @ 808.0 Pts
General; Pistol; Plate Armour; War Throne
Runic Weapon [160.0]
Rune of Destruction
Rune of Might (x2)
Runic Talisman [90.0]
Rune of Shielding (x3)

1 War Throne @ [0.0] Pts

1 Thane @ 178.0 Pts
Pistol; Plate Armour
Runic Armour [50.0]
Rune of Crushing
Rune of Iron (x2)

38 Clan Warriors @ 820.0 Pts
Spear; Throwing Weapons; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [20.0] Pts

38 Clan Warriors @ 820.0 Pts
Spear; Throwing Weapons; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [20.0] Pts

1 Field Artillery - Cannon @ 270.0 Pts
Cannon

3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

1 Field Artillery - Organ Gun @ 290.0 Pts
Organ Gun; Flaming Shot

3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

1 Field Artillery - Organ Gun @ 280.0 Pts
Organ Gun

3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

5 Hold Guardians @ 730.0 Pts
Plate Armour; Standard; Musician

1 Champion @ [20.0] Pts

1 Anvil of Power @ 300.0 Pts
#Bound Spell: Rune of Storms [50.0]
#Bound Spell: Rune of Shattering [50.0]
#Bound Spell: Rune of Resilience [0.0]

3 Crew @ [0.0] Pts

Models in Army: 99


Total Army Cost: 4496.0
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Tak sobie licze i czy jest w ogóle sens brac szarobrodych x 30 z wielką bronią = 800 pkt a gwardia królewska x 30 = 810 i do tego mają zbroje płytową . A porównując z deep watch dajac szarobrodym tarcze różnica to 70 pkt no ale ironi ward lepszy o jeden i save tez o jeden . Zdolnosć specjalna wsparcie i wytrzymalosc psychiczna chyba malo przydatna gdy mamy krola i sztandarowego armi . Wiec czy nie lepiej poprost brac wojownikow ?
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Merrol pisze:Tak sobie licze i czy jest w ogóle sens brac szarobrodych x 30 z wielką bronią = 800 pkt a gwardia królewska x 30 = 810 i do tego mają zbroje płytową . A porównując z deep watch dajac szarobrodym tarcze różnica to 70 pkt no ale ironi ward lepszy o jeden i save tez o jeden . Zdolnosć specjalna wsparcie i wytrzymalosc psychiczna chyba malo przydatna gdy mamy krola i sztandarowego armi . Wiec czy nie lepiej poprost brac wojownikow ?
Oczywiście, że warto, Longbeardzi są core a KG i DW to special, wszystko zależy od twojej rozpiski i tego czego w niej potrzebujesz.

kleryk pisze:Witam,

Jestem nowym graczem i potrzebuje pomocy z rozpiską. Mam za sobą kilka gier szkolących (na małe punkty) więc teraz pora wypłynąć na głębokie wody i zagrać na 4500pkt.
Z racji tego że jestem świeży to preferuje pasywny styl gry i wystrzelanie wroga zanim do mnie dojdzie a jak już dojdzie to będę starał się go zjeść tankowatymi klockami krasnoludów.

Hold Guardians chce przetestować. Potrzebował bym kilku rad dotyczących stylu gry nimi i jak w pełni wykorzystać ich potencjał bojowy.

z góry dzięki za odpowiedzi

Witam krótkobrodego, mam nadzieję, że ta piękna gra figurkowa i jej aspekt kolekcjonerski wciągną cię na dłużej :)

Setki gier w Warhammera i dziesiątki gier w 9th age za mną, lecz nigdy nie testowałem Hold Guardiansów, po pierwsze nie podoba mi się design tej jednostki a po drugie nie posiadam modeli, także w tym aspekcie ci niewiele pomogę, lecz przejdźmy dalej:

1.Wywal pistolet z króla i daj mu tarczę, gdy masz runiczną broń wtedy pistolet jest używany tylko przy strzelaniu, w CC używasz runicznej broni, a przy twoim złożeniu możesz mieć jeszcze tarczę która dodatkowo wzmocni pancerz twojego króla, wtedy możesz także wyrzucić 1x Rune of Shielding ponieważ dzięki zasadzie shieldwall będziesz miał maksymalnego ward save'a 4+.

2.Thanowi przydałaby się tarcza zamiast pistoletu(podobny motyw jak przy królu) oraz Rune of Crushing jest tutaj nie potrzebny, używa się go raczej tylko w celu zróżnicowania runicznych kombinacji.

3.Moim zdaniem 5 Hold Guardiansów w oddziale to za mało, gdybym miał nimi grać to brałbym minimum 6, a najlepiej 8 - ze swoją inicjatywą 2 raczej nie uderzą pierwsi w większości przypadków. Mógłbyś spróbować wziąć na kowadle bound spell +3 do inicjatywy i próbować go rzucać na Hold Guardiansów dzięki czemu z inicjatywą 5 mogliby atakować szybciej od przeciętnych jednostek Potworów.

4.Gdybym miał ocenić twoją rozpiskę to wydaje się dosyć oryginalna, nigdy nie widziałem 2 hord wojowników z włóczniami, wydaje mi się, że nie będą się sprawdzać jakoś wyjątkowo super, na pewno zależy wiele od tego z jaką armią będziesz walczył, na bretonię, elfy lub inną dosyć miękką armię mogą się nieźle sprawdzić. Trzymam kciuki i czekam na twój raport po kolejnej bitwie :)
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Z mojej strony -

Wojownicy z włóczniami dobrze się komponują z holdstone. jeśli jestes w stanie go wcisnac , warto - wtedy twoi włócznicy nawet na flance biją z kilku szeregów, oraz korzystają z shieldwall.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Slayer Zabójców pisze:
1.Wywal pistolet z króla i daj mu tarczę, gdy masz runiczną broń wtedy pistolet jest używany tylko przy strzelaniu, w CC używasz runicznej broni, a przy twoim złożeniu możesz mieć jeszcze tarczę która dodatkowo wzmocni pancerz twojego króla, wtedy możesz także wyrzucić 1x Rune of Shielding ponieważ dzięki zasadzie shieldwall będziesz miał maksymalnego ward save'a 4+.
Pistolet na Królu i na Thane jest dla +1 I i +1 A.

co do Hold Guardiansów jest FCG + 3, nie mniej nie więcej niż 6 :) a co do samego bound spella +3 do inicjatywy dobry pomysł ale z czym zrobić podmianę?
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

kleryk pisze:
Slayer Zabójców pisze:
1.Wywal pistolet z króla i daj mu tarczę, gdy masz runiczną broń wtedy pistolet jest używany tylko przy strzelaniu, w CC używasz runicznej broni, a przy twoim złożeniu możesz mieć jeszcze tarczę która dodatkowo wzmocni pancerz twojego króla, wtedy możesz także wyrzucić 1x Rune of Shielding ponieważ dzięki zasadzie shieldwall będziesz miał maksymalnego ward save'a 4+.
Pistolet na Królu i na Thane jest dla +1 I i +1 A.

co do Hold Guardiansów jest FCG + 3, nie mniej nie więcej niż 6 :) a co do samego bound spella +3 do inicjatywy dobry pomysł ale z czym zrobić podmianę?
Pistolet nie działa z magiczną bronią, to nie jest Paired Weapon tylko broń która liczy się jako Paired Weapon w CC, dlatego Królowi wrzuć tarczę. Tan niby z niego korzysta, ale ja i tak wolałbym mieć na nim tarczę niż ten 1 atak i 1 inicjatywy :)
Jeżeli masz tylko kowadło to zamień Rune of Resilience na Rune of Swift Striking, 2 pociski musisz mieć.
Obrazek

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Jeśli broń liczy sie jako PW to dla mnie jest PW i działa :P ale tylko w CC
Slayer Zabójców pisze:
kleryk pisze:
Slayer Zabójców pisze:
1.Wywal pistolet z króla i daj mu tarczę, gdy masz runiczną broń wtedy pistolet jest używany tylko przy strzelaniu, w CC używasz runicznej broni, a przy twoim złożeniu możesz mieć jeszcze tarczę która dodatkowo wzmocni pancerz twojego króla, wtedy możesz także wyrzucić 1x Rune of Shielding ponieważ dzięki zasadzie shieldwall będziesz miał maksymalnego ward save'a 4+.
Pistolet na Królu i na Thane jest dla +1 I i +1 A.

co do Hold Guardiansów jest FCG + 3, nie mniej nie więcej niż 6 :) a co do samego bound spella +3 do inicjatywy dobry pomysł ale z czym zrobić podmianę?
Pistolet nie działa z magiczną bronią, to nie jest Paired Weapon tylko broń która liczy się jako Paired Weapon w CC, dlatego Królowi wrzuć tarczę. Tan niby z niego korzysta, ale ja i tak wolałbym mieć na nim tarczę niż ten 1 atak i 1 inicjatywy :)
Jeżeli masz tylko kowadło to zamień Rune of Resilience na Rune of Swift Striking, 2 pociski musisz mieć.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Niestety tylko Paired Weapon której używa Dragon Seeker można wzmocnić mocą run, pistolety których używają Królowie i Tanowie nie mogą być magiczne, potwierdzone info od twórców T9A :)
Obrazek

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

w RB mamy

Pistol - 12" 4 Quick to Fire, Armour Piercing ( 1)  Counts as Paired Weapons in Close Combat
Magical Weapons - A model armed with a Magical Weapon (including Magical Hand Weapons) is obliged to use it, even if it is armed with more than one weapon. A Magical Hand Weapon cannot be used to Parry. 

tak więc nie rozumiem dlaczego nie mogę używać tego co mam w rozpisce
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Sam sobie wkleiłeś odpowiedź na swoje pytanie dlaczego nie możesz używać pistoletu razem z magiczną bronią :)
Może naprawdę ciężko to zrozumieć... musisz na to spojrzeć w ten sposób, że Paired Weapon to nie jest broń której używasz razem z Hand Weaponem, to jest zupełnie inny rodzaj broni, tak samo jak Great Weapon jest to broń zajmująca dwie ręce i jedna jednostka walczy Hand Weapon, druga może walczyć za pomocą Great Weapon a trzecia używa w walce Paired Weapon. A że pistolet nie jest bronią typu Paired Weapon tylko korzysta się z niego w CC jak z Paired Weapon to nie można na pistolecie nakładać run, ten przywilej jest tylko dla Paired Weapon której używają Zabójcy Smoków. Pomieszanie z poplątaniem, lecz mam nadzieję, że zrozumiesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
zly
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: zly »

Probuje cos wymotac na 2,5k. Co byscie zmienili.

Unnamed2500 Pts - Dwarven Holds Army

22 Deep Watch @ 614.0 Pts
Plate Armour; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [20.0] Pts

1 Steam Attack Copters @ 160.0 Pts
Forge Repeater; Shrapnel Grenades

1 Pilot @ [0.0] Pts

1 Thane @ 366.0 Pts
Holdstone; Great Weapon; Plate Armour; Shield; Battle Standard
Runic Armour [50.0]
Rune of Crushing
Rune of Iron (x2)
Runic Talisman [60.0]
Rune of Dragon's Breath

1 Runic Smith @ 349.0 Pts
General; Plate Armour; Shield
Runic Armour [40.0]
Rune of Iron (x2)
Runic Talisman [90.0]
Rune of Dragon's Breath
Rune of Shielding
Bound Spell: Rune of Resilience [20.0]
Bound Spell: Rune of Gleaming [20.0]

14 Clan Warriors @ 370.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [20.0] Pts

14 Clan Warriors @ 370.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [20.0] Pts

10 Miners @ 270.0 Pts
Pistol; Shield; Heavy Armour; Musician

Models in Army: 63


Total Army Cost: 2499.0

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Slayer Zabójców pisze:Sam sobie wkleiłeś odpowiedź na swoje pytanie dlaczego nie możesz używać pistoletu razem z magiczną bronią :)
Nie rozumiem xD z tych dwóch definicji nie wynika że nie można używać magical weapon z pistoletem. z tego co rozumiem tam jest napisane że pistolet liczy się jako paired weapon w CC a magical weapon musi być używana zawsze i że nie może być użyta do parowania ataków przeciwnika.

I nie rozumiem dlaczego piszesz o nakładaniu run na pistolet jeżeli tego nie zrobiłem.

Możesz wkleić te potwierdzone info od twórców T9A?


zmieniłem trochę rozpiskę

4500 Pts - Dwarven Holds Army

1 King @ 808.0 Pts
General; Pistol; Plate Armour; War Throne
Runic Weapon [160.0]
Rune of Destruction
Rune of Might (x2)
Runic Talisman [90.0]
Rune of Shielding (x3)
1 War Throne @ [0.0] Pts

1 Thane @ 168.0 Pts
Pistol; Plate Armour
Runic Armour [40.0]
Rune of Iron (x2)

37 Clan Warriors @ 800.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
1 Champion @ [20.0] Pts

37 Clan Warriors @ 800.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
1 Champion @ [20.0] Pts

1 Field Artillery - Cannon @ 270.0 Pts
Cannon
3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

1 Field Artillery - Cannon @ 270.0 Pts
Cannon
3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

1 Field Artillery - Organ Gun @ 335.0 Pts
Organ Gun; Flaming Shot; Rune Crafted
3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

5 Hold Guardians @ 730.0 Pts
Plate Armour; Standard; Musician
1 Champion @ [20.0] Pts

1 Anvil of Power @ 300.0 Pts
#Bound Spell: Rune of Storms [50.0]
#Bound Spell: Rune of Shattering [50.0]
#Bound Spell: Rune of Resilience [0.0]

3 Crew @ [0.0] Pts

Models in Army: 97


Total Army Cost: 4481.0
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

kleryk pisze:w RB mamy

Pistol - 12" 4 Quick to Fire, Armour Piercing ( 1)  Counts as Paired Weapons in Close Combat
Magical Weapons - A model armed with a Magical Weapon (including Magical Hand Weapons) is obliged to use it, even if it is armed with more than one weapon. A Magical Hand Weapon cannot be used to Parry. 

tak więc nie rozumiem dlaczego nie mogę używać tego co mam w rozpisce
Tutaj masz dokładny zapis dlaczego nie możesz używać magicznej broni z pistoletem, widzę, że jesteś świeżym graczem, ale jeżeli dalej masz zamiar upierać się przy swoim to ja już nic ci nie poradzę. I proszę żebyś obrabiał rozpiski, ponieważ są bardzo nieczytelne.
Obrazek

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Z niczym się nie upieram tylko chcę wiedzieć z czego to wynika, to co zaznaczyłeś to jest tam konkretnie zapisane że magiczna broń musi być używana i jest ona używana(może jestem aż tak fatalny z angielskiego i nie potrafię przetłumaczyć tego zdania w sposób poprawny). Nadal też nie rozumiem dlaczego nie podasz tych potwierdzonych informacji od twórców T9A. Nie chce mi się dalej tego drążyć bo widzę że dyskusja idzie w zła stronę.

Ja też Ciebie o coś poproszę, jeżeli masz jakiś zarzut co do mojej rozpiski to proszę o pełną wypowiedz a nie że jest nieczytelna. Samo stwierdzenie że mam obrabiać bo nie jest czytelne o niczym mi nie mówi. A domyślać się mogę - za mała czcionka? nazwy jednostek nie są pogrubione? za małe odstępy miedzy wierszami? jednostki nie są ułożone w jakiś odpowiedni sposób? I tak zapoznałem się z tematem na forum rozpiski i jak je obrabiać (nie zamieściłem statystyk, odstępy między oddziałem a championem zlikwidowałem, nie wkleiłem specjalnych zasad, nie ma nic o koniach w mojej rozpie itp itd)

a wracając do tematu rozpiski to po wywaleniu shieldów z oddziałów warriorów nadal brać tarcze zamiast pistoletu na kingu i thanie czy coś innego? i na co wydać ostatnie 19pkt?
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

4500 Pts - Dwarven Holds Army

1 King @ 808.0 Pts
General; Pistol; War Throne
Runic Weapon [160.0]
Rune of Destruction
Rune of Might (x2)
Runic Talisman [90.0]
Rune of Shielding (x3)
1 War Throne @ [0.0] Pts

1 Thane @ 168.0 Pts
Pistol;
Runic Armour [40.0]
Rune of Iron (x2)

38 Clan Warriors @ 800.0 Pts
Great Weapon; FCG

38 Clan Warriors @ 800.0 Pts
Great Weapon; FCG

Cannon @ 270.0 Pts
Cannon @ 270.0 Pts

Organ Gun @ 335.0 Pts
Flaming Shot; Rune Crafted

6 Hold Guardians @ 730.0 Pts
FCG

1 Anvil of Power @ 300.0 Pts
#Bound Spell: Rune of Storms [50.0]
#Bound Spell: Rune of Shattering [50.0]
#Bound Spell: Rune of Resilience [0.0]

Models in Army: 97

Total Army Cost: 4481.0

Mniej więcej tak powinna wyglądać obrobiona rozpiska(usunięte oczywiste i niepotrzebne rzeczy typu crew 3 na machinach, heavy armour na jednostkach które nie mogą używać innej zbroi i przede wszystkim wrzucenie czempiona do liczby zwykłych wojowników oraz prosty zapisek FCG(Full Command Group).
Na Królu obowiązkowo tarcza, pistolet nie ma kompletnie sensu, na Tanie to już twój wybór, ale przy takim złożeniu tarcza jest raczej oczywistym wyborem. Z tego co widzę to twój Tan nie jest BSB? Według mnie obowiązkowo musisz wcisnąć mu Battle Standard, dzięki czemu w 12 calach od niego każdy twój oddział będzie mógł powtórzyć nieudany test LD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Slayer Zabójców pisze:
kleryk pisze:w RB mamy

Pistol - 12" 4 Quick to Fire, Armour Piercing ( 1)  Counts as Paired Weapons in Close Combat
Magical Weapons - A model armed with a Magical Weapon (including Magical Hand Weapons) is obliged to use it, even if it is armed with more than one weapon. A Magical Hand Weapon cannot be used to Parry. 

tak więc nie rozumiem dlaczego nie mogę używać tego co mam w rozpisce
Tutaj masz dokładny zapis dlaczego nie możesz używać magicznej broni z pistoletem, widzę, że jesteś świeżym graczem, ale jeżeli dalej masz zamiar upierać się przy swoim to ja już nic ci nie poradzę. I proszę żebyś obrabiał rozpiski, ponieważ są bardzo nieczytelne.

Z tej rozpiski wynika, że to na Pistolu są runy. King nie ma hand weapon tylko Pistol, który jest paired weapon w CC.
Rzecz nie jest taka oczywista. Można znaleźć dobre argumenty na to, że Pistol nie może mieć runów jak i na to, że może.

Osobiście uważam, że nie można brać runów na pistolet ale nie wynika to wprost z podręcznika.
Różnica pomiędzy "Paired Weapon" a "Typ: Paired Weapon" (iron fist u ogrów, sylvan blades) czy "liczy się jako Paired Weapon" (morning star z KoE) i "Liczy się w CC jako Paired Weapon (Pistol, brace of pistols) jest mglista i jasno wskazuje, że autorzy nie przemyśleli tego.

Powinni to w FAQ napisać.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, o 11:20 przez Milczek, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ