Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Grazbird »

pierwsza bitwa za mną.
rozpiska robiona na szybko:

25 slayer, duży slayer d3 woundy, +1 do hita, +1 A

36 warriors, GW
30 Hammerers

duży król
żyrek

13 x kusznik z GW

Runiarz
generalnie próba pogrania na nowych zasadach. Muszę powiedzieć, że gra się z powrotem fajnie- jest magia dużych oddziałów piechoty i klasycznej wyżynki a nie robienia misji i znaczników:-). Slayers all the way:-) kolejnych 54 metalowych w malowaniu. w następnej rozpisce test latajaćych rydwanów i krasiowej monstrous infantry

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dobrze słyszeć, że ludzie wracają do battla :)

Co do rozpiski to następnym razem polecam królowi na broń dać 2x might i destruction, a bohaterowi slayerów dać smashing, quickening i precision oraz wykupić mu umiejętność Monster Seeker, dzięki takiemu zestawieniu masz dwóch kozaków którzy zjadają potwory oraz grubszych bohaterów na śniadanie :) Ta mina przeciwnika gdy Dragon Slayer wjeżdża w jego pięknego Star Dragona wypłacając 6 ataków w inicjatywie 8 z S10, +1 to hit i MW(2) :D
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Też chcę znowu pograć,chcę złożyć armię na slayerach,myślałem o czymś takim:

Król z dwurakiem na piechotę,+1t,+2w,dispel scroll
Zabójca smoków grim resolve,2xFury,1xMight
2x25 Slayers fcg vanguard
30 Hamków
40 warriors fcg,dwuraki
GyroCopter

Ortodoksyjnie,ale kompletnie jeszcze nie czuję 9th age i muszę niestety eksperymentować.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Bocian pisze:Też chcę znowu pograć,chcę złożyć armię na slayerach,myślałem o czymś takim:

Król z dwurakiem na piechotę,+1t,+2w,dispel scroll
Zabójca smoków grim resolve,2xFury,1xMight
2x25 Slayers fcg vanguard
30 Hamków
40 warriors fcg,dwuraki
GyroCopter

Ortodoksyjnie,ale kompletnie jeszcze nie czuję 9th age i muszę niestety eksperymentować.
Nie brakuje ci czasem core w tej rozpisce? 40 wojaków to tylko jakieś 800 punktów.
Przejdźmy do złożenia bohaterów: na zabójcy smoków polecam wymienić 2xFury na Precision+Quickening, w takim zestawianiu slayer posiada minimum 7 ataków przy których +1 to hit sprawdzi się lepiej, a Quickening pozwoli atakować równo z elfimi lordami oraz wampirami, jeżeli grono w którym grasz nie posiada mega szybkich zabijaków, to wtedy wymień Quickening na drugi Might.

Królowi polecałbym wymienić ekwipunek na tarczę oraz zestaw run: Smashing+Destruction, 2xIron oraz crown of scorn+2xShielding, a całą ekipę Hammererów wymienić na Ironbreakerów, w takim zestawieniu masz mega defensywny klocek ze stubbornem który służy jako kowadło w twojej armii, jednocześnie Król siedzący w tym oddziale odstrasza wszystkie potwory i "twardych" bohaterów swoimi 4 atakami z S10D3W.
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Zapomniałem wspomnieć o 2 dziesiątkach Warriorów :) Szkoda mi hammerersów,bo mają pazur,a też mają plate armour.Nie wiem,czy takiego kloca przeciwnik nie będzie bał się bardziej.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Oczywiście, że będzie się bardziej bał, lecz Ironbreakerzy mają 1 save więcej, parry save oraz improved shieldwall, dzięki czemu mogą przyjąć na klatę o wiele większą liczbę przeciwników i wytrzymać z nimi nawet kilka faz combatu, dzięki czemu któryś z klocków slayerów lub wojaków mogą zaszarżować wroga od boku i go zmiażdżyć. Co prawda hammererzy mogą sami wygrywać combaty, a dzięki zasadzie bodyguard też mogą wytrzymać kilka faz combatu do nadejścia posiłków jeżeli sami nie będą w stanie poradzić sobie z przeciwnikiem, ale przy takiej ilości oddziałów z GW jednak wolałbym mieć jeden oddział z tarczami :)
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Też się tak zastanawiam,czy mając 2 oddziały zabójców potrzeba lorda do krojenia Bazyli,skoro oni z automatu oddają wszystkie hity,to w końcu ubiją każdą poczwarę.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Różnica jest taka, że zabójcy zabiją bazyla dopiero gdy ten ich zastompuje na śmierć, dragon slayer zabije poczwarę zanim ta zdąży mrugnąć okiem (choć twój jest skonstruowany bardziej pod niszczenie piechoty).
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Dragon Slayer w zetknięciu z czymkolwiek ponad szeregowców zginie raczej w jedną turęjakoś czarno widzę pojedynki z jego udziałem...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Po to dajesz mu quickening, żeby z inicjatywą 8 nawet elfi lordowie i wampirzy książęta bili się równo z nim, a uwierz, że mało kto wtedy będzie chciał się z nim bić :)
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Na mielarke piechoty zamiast jednego drogiego można trzech tanich.
18A z I6 S5/6 lethal strike. I 9W do przebicia
Póki oddział żyje - niewrazliwi na stompy i impact.
Challenge - można nie przyjąć, albo przyjąć championem

Szkoda że nie ma już poprzedniej taniej wersji...
Na wszystko inne - tak jak slayer Zabojcow pisze

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

O co Wam chodzi z tą inicjatywą 8,przecież on z bazy ma 5, plus 2 za runę wychodzi 7,chyba że coś mi umknęło...To jak to jest?Zasady znowu się zmieniły?

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Pewnie chłopaki liczą, że orunowujesz additional hand weapony ;)

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

A ktoś robi inaczej
?

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

Cześć,

Nigdy nie grałem wcześniej w WFB, ale zacząłem zbierać armię do 9th. Mam za sobą 4 bitwy ze Szczurami i póki co przegrywam 1:3. Do tej pory graliśmy na 3000 pkt, ale przymierzamy się do 4500. Przyjmę wszelkie porady związane z moją poniższą rozpiską.

To nad czym się ewentualnie zastanawiam to wyrzucenie organek kosztem zwiększenia Seekerów.

+++ New Roster (BS2.0 Fantasy Battles: The 9th Age v38) (4497pts) +++

++ Dwarven Holds (BS2.0 Dwarven Holds v19) ++

+ DH Characters +

Dragon Seeker [Monster Seeker]
Runic Items
Runic Weapon [Rune of Fury, Rune of Precision, Rune of Smashing]

Dragon Seeker [Grim Resolve]
Runic Items
Runic Weapon [Rune of Destruction, Rune of Fury, Rune of Precision]

Lords of Stone
King [Army General, Shield]
Runic Items [2x Aether Loathestone, 2x Rune of Fury, Rune of Might, Rune of Resistance]

Lords of Stone
Thane [Pistol, Shield]
Battle Standard Bearer
Battle Standard Bearer [Aether Icon]
Runic Items [Rune of Dragon's Breath, Rune of Shielding]

+ DH Core +

Greybeards [Champion, Musician, Vanguard]
18x Greybeard [18x Shield, 18x Throwing Weapon]

+ DH Special +

Seekers [Champion, Musician, 14x Seeker, Vanguard]

Seekers [Musician, 14x Seeker, Vanguard]

Vengeance Seeker

+ DH Engines of War +

Field Artillery [Organ Gun]

+ DH Core + Clans' Thunder +

Clan Marksmen [20x Clan Marksman, Guild-Crafted Handguns, Musician]
Standard Bearer
Veteran Standard Bearer [DH - Runic Standard of Swiftness]

+ DH Special + Clans' Thunder +

Miners with shooting weapons [10x Miner, Musician, Pistol]

Miners with shooting weapons [10x Miner, Musician, Pistol]

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Rozpiska wydaje się nawet ok, chociaż masz trochę mało krasnoludów którzy mogą walczyć wręcz, 30 seekerów i 20 longów to nie jest zbyt wiele... jeżeli chcesz grać na takiej rozpisce vanguardującej to wywal 1 seeker lorda, zwiększ jednych seekerów do 25 a drugiej 15 daj skirmish, wywal strzelców z core i weź 30 longów z tarczami lub 40 wojaków z dwuręcznymi siekierami(którego oddziału nie wybierzesz to oczywiście wsadź tam także banner of swiftness) a resztę core zapchaj 2x10 wojowników z tarczami a za punkty które ci zostaną weź żyrki do pestkowania i odginania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Pytanie mam. Jak nasz Zabójca demonów może mieć 8 Inicjatywy skoro z bazy ma 5 a runa daje +2? Wiem, że można z czaru rzucić +3 ale to się przydaje tylko w chalengach z jakimś wampir lordem czy elfem i liczenia na to, że przeciwnik pozwoli nam rzucić taki bound spell właśnie przed tym combatem w którym możemy mu zabić generała za 800 pkt. wydaje mi się dość naiwne.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Hunter pisze:Pytanie mam. Jak nasz Zabójca demonów może mieć 8 Inicjatywy skoro z bazy ma 5 a runa daje +2? Wiem, że można z czaru rzucić +3 ale to się przydaje tylko w chalengach z jakimś wampir lordem czy elfem i liczenia na to, że przeciwnik pozwoli nam rzucić taki bound spell właśnie przed tym combatem w którym możemy mu zabić generała za 800 pkt. wydaje mi się dość naiwne.
Dragon seekerom można ulepszać dodatkową broń ręczną (paired hand weapon) w którą są wyekwipowani, dzięki czemu posiadają +1 atak oraz + 1 inicjatywy oraz każdy bonus od wykupionych run. W ten sposób Zabójca któremu wykupimy np. Rune of quickening, might oraz precision posiada +3 inicjatywy, +1 atak, +1 siły oraz zasadę lightning reflexes.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

pytanko: nie łapię zasady Bodyguard na Hamkach i Ironach.
Mają stubborna sami z siebie czy musi tam być odpowiednio królas albo tan ?
dla mnie zapis z podręcznika jest niejasny :(

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Grazbird pisze:pytanko: nie łapię zasady Bodyguard na Hamkach i Ironach.
Mają stubborna sami z siebie czy musi tam być odpowiednio królas albo tan ?
dla mnie zapis z podręcznika jest niejasny :(
W przypadku Ironów wystarczy jakikolwiek bohater, u Hamków musi to być jakikolwiek bohater który jest generałem lub Król.
Obrazek

ODPOWIEDZ