Powrót po latach

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Hal'jin
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Powrót po latach

Post autor: Hal'jin »

Witam!

W związku z cudownymi nowymi Longbeardami, moja dawno zakopana i pogrzebana dusza krasnoludzka wylazła na wierch i domaga się kupienia owych modeli. Niestety czuję, że przegram walkę z samym sobą i się skuszę. A to najprawdopodobniej oznacza armię, nie tylko jeden box. :(

Tym niemniej WFB ostatni raz w życiu widziałem w 6 ed. (chyba? Ta do której wyszedł obecny book Dwarfów) i zupełnie nie ogarniam obecnej mety. Wiem, że nowy book na dniach i ciężko coś powiedzieć o wyborze jednostek itp., ale tym niemniej mi zależy bardziej na ogólnym poradach typu "Klocki muszą być duże", czy coś tam. Ogólnie gracz ze mnie i tak kiepski, bo czasu praktycznie nie mam i armia będzie głównie stać i ładnie (oby) wyglądać, ale jak kolekcjonuję, to lubię żeby 1) dało się tym spokojnie zagrać (Czyli legalne i w miarę możliwości dobre) i 2) trzymało klimat (W stylu, moja kompania Space Wolfów będzie mieć lekko ponad 100 marinów i odpowiednie proporcje między weteranami a Blood Clawami, etc.). To co chce póki co osiągnąć to ogólne rozeznanie, co i w jakich ilościach warto mieć. Powiedzmy że moim celem ostatecznym jest spójna organizacja warta tak ze 3-4k. Na więcej się nie piszę, mam za dużo rzeczy do 40k, które potrzebuje :P

Po tym przydługawym wstępie, chciałbym wiedzieć (Wszystko ogólnie, czy najczęściej, wiadomo że różne opcje można próbować):
1) Duże klocki? Obiło mi się o uszy, że to edycja dużych klocków. Jak dużych? Elity też duże?
2) Maszyny - które?
3) W co się najczęściej wyposaża Warriorów/Longbeardów? Dlaczego?
4) Ile takich oddziałow Warriorów jest rekomendowane? Ogólnie ile Corów?
5) Do 40k jest multum alternatywnych bitsów czy modeli. Jak jest z WFB? Poza powtarzanym do znudzenia AoW, które daje całe unity, są jakieś inne sposoby na poprawienie wyglądu nienajciekawszych warriorów/thundererów (mój ulubiony unit)?
6) Bohaterowie to mordercy, czy raczej udzielają niebezpośredniego wsparcia?

I ogólnie jeśli chodzi o WFB:
7) Fillery. Wtf? Fajnie to wygląda, ale jaki jest zamysł, żeby mniej modeli potrzebować? Zakładam, że jest ogólnie przyjęta konwencja ile takich fillerów może być w oddziale?
8) Kiedy nowa ed? Może nie warto się uczyć obecnej :P


Ok, na razie tyle, pewnie mi się jeszcze coś przypomni. Z góry dzięki za odpowiedzi. ;)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

W sobotę będzie pre-order ab po ang. do krasii
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Hal'jin pisze: Po tym przydługawym wstępie, chciałbym wiedzieć (Wszystko ogólnie, czy najczęściej, wiadomo że różne opcje można próbować):
1) Duże klocki? Obiło mi się o uszy, że to edycja dużych klocków. Jak dużych? Elity też duże?
jesli gra sie na euro to kolo 30 powinno wejsc.
w tym momencie mozna klocki spokojnie ustawic w hordzie (3 rzedy po 10) dzieki czemu wszyscy uderza.
jesli domowe bitewki to 40 powinno starczyc. zazwyczaj bedziemy bic ostatni wiec warto by miec ostatni szereg do sciagania trupow, dzieki czemu cala 30 uderzy :)
2) Maszyny - które?
cannony na sciaganie duzych potworow i kowbojow.
katapulty na duze klocki
organki na fasty, kawalerie (zwykla i monstrous) no i klocki piechoty
3) W co się najczęściej wyposaża Warriorów/Longbeardów? Dlaczego?
to co mozna to wyposaza sie w bron dwureczna. wprawdzie ma zasade, ze bije sie na samym koncu jednak z nasza inicjatywa i tak nie ma to znaczenia, gdyby mieli zwykla bron to i tak w wiekszosci wypadkow bili by na koncu. tak to przynajmniej +2 do sily maja.
4) Ile takich oddziałow Warriorów jest rekomendowane? Ogólnie ile Corów?
wszystko zalezy od punktow i od stylu grania.
niektorzy wystawiaja samych kusznikow z bronia dwureczna inni dziesiatke warriorow by moc wystawic spory klocek longbeardsow a jeszcze inni scautow. to juz zalezy od twojego stylu gry.
5) Do 40k jest multum alternatywnych bitsów czy modeli. Jak jest z WFB? Poza powtarzanym do znudzenia AoW, które daje całe unity, są jakieś inne sposoby na poprawienie wyglądu nienajciekawszych warriorów/thundererów (mój ulubiony unit)?
tutaj szalu nie ma, w wypraskach dostaje sie zazwyczaj bron jednoreczna, tarcze i bron dwureczna. czyli tak po prawdzie mozna zlozyc unit jak sie chce. inna sprawa, ze w WFB nie patrzy sie na WYSIWYG tak jak w w40k.
6) Bohaterowie to mordercy, czy raczej udzielają niebezpośredniego wsparcia?
sa tacy aczkolwiek nie u nas ;)
bardzo czesto z lordow robi sie puszki by przeciwnik mial problemy z zabiciem takowego delikwenta podczas gdy sam powoli kasa przeciwnika.

I ogólnie jeśli chodzi o WFB:
7) Fillery. Wtf? Fajnie to wygląda, ale jaki jest zamysł, żeby mniej modeli potrzebować? Zakładam, że jest ogólnie przyjęta konwencja ile takich fillerów może być w oddziale?
generalnie idea jest taka by urozmaicic troche unit a jednoczesnie by nie musiec dokupowac kolejnego boxa.
przyklad jest box warriorow. w srodku bylo 16 modeli do sklejenia a jednak wystawia sie pelne liczby. w tym momencie mozna zrobic filler na 4 podstawki by miec pelen oddzial 20 ludzikow.
8) Kiedy nowa ed? Może nie warto się uczyć obecnej :P
generalnie nie wiadomo. kraza plotki, ze jeszcze w tym roku inne zas mowia, ze w przyszlym.
nie wiem czy warto czekac ;)

oczywiscie czesc z tych odpowiedzi moze sie zmienic wraz z wejsciem nowego AB czyli 15 lutego.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Hal'jin
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Hal'jin »

Dzieki, na taka odpowiedz liczylem. :)
esli gra sie na euro to kolo 30 powinno wejsc.
w tym momencie mozna klocki spokojnie ustawic w hordzie (3 rzedy po 10) dzieki czemu wszyscy uderza.
jesli domowe bitewki to 40 powinno starczyc. zazwyczaj bedziemy bic ostatni wiec warto by miec ostatni szereg do sciagania trupow, dzieki czemu cala 30 uderzy :)
lol, ja pamietam jak wystawialem 16, a 20 to mialo byc duzo :D

Ale jesli mamy takie rozmary oddzialow to nowe pytanie:

9) Skad sie bierze traye pod takie oddzialy? Samemu trzeba robic? Pamietam ze GW zbyt duzego wyboru nie dawalo.
tutaj szalu nie ma, w wypraskach dostaje sie zazwyczaj bron jednoreczna, tarcze i bron dwureczna. czyli tak po prawdzie mozna zlozyc unit jak sie chce. inna sprawa, ze w WFB nie patrzy sie na WYSIWYG tak jak w w40k.
Mialem na mysli raczej bitsy z alternatywnych zrodel, tzn. nie-GW. :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Hal'jin pisze:
9) Skad sie bierze traye pod takie oddzialy? Samemu trzeba robic? Pamietam ze GW zbyt duzego wyboru nie dawalo.
Teraz samemu robisz traye wielkości jakiej chcesz z takiego np zestawu:

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1095472

W komplecie masz 2 płytki - na każdą wejdzie 100 krasi + belki na krawędzie.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Lub masz też metalowe treje... w dziale usług można znaleźć ludzi które takie rzeczy sprzedają [ mają też magnesy.. ]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Hal'jin
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Hal'jin »

Dzięki bardzo. :)

ODPOWIEDZ