9th age

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Re: 9th age

Post autor: Anadim »

Nie, ale za to "mur tarcz" dodaje się do ward save.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Żelazny klocek... przodkowie pomóżcie :D
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Na zatwardzenie to i przodkowie nie pomogą :oops:

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

W 9th jest tabela pecha na maszynach mniej niż zero. Jak to niby można osiągnąć bo czytam zasady i nie mogę znaleźć ??

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Niektóre machiny mają modyfikator ujemny przy rzucie na tabelkę misfire, np. flame thrower ma -1.
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

I jest ostateczna wersja.

Zmiany ogólnie na minus.
Zabrali sztandar i ograniczyli liczebność w slayerach
Dodali bolesny misfire w żyrosach.
Z plusów drobne obniżenia kosztów niektórych jednostek, jedni strzelcy w armii mogą mieć bs4.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Nie przesadzałbym z tymi "zmianami na minus".

Slayerzy znerfieni, to fakt, ale oni byli bardzo mocni... i nadal będą, 25 slayerów z 3 dragon seekeremi z grim resolvem potrafią czynić cuda.
Bolesny misfire na żyrobomberze nie jest taki zły, chociaż mimo wszystko mogliby zostawić cenę 100 punktów dodając już te zacięcie się.
Mistrz inżynier w konfiguracji którą brałem jest tańszy o 30punktów! To już jest mega opcja, można zacząć myśleć nad przegiętymi gunline'ami z MEGA mocnymi corowymi strzelcami z BS5 oraz Irondrake'ami z vanguradem i BS4.
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Za te dodatkowe 5 punktów na gyrobomberze pojawiło się ap. Seekers bez banneru trochę lipa, z drugiej strony są w dobrej cenie z siłą 4.
ME z repeater gunem i tarczą za 113 to całkiem dobra cena. Nawet bez strzelców z bs4 w core, warto byłoby go brać do Rangers czy forge wardens. Strzelajacy dobrze core daje jeszcze więcej opcji.
Slayers trochę szkoda ale mam wrażenie że armia robi się jeszcze bardziej zbalansowana.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Który z copterów teraz najbardziej opłaca się brać i jak strzela teraz ten z templatką 3" - bo dziwnie to napisali.
Obrazek

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Jak rozpatruje się wielokrotne rany w tej naszej piechocie potworów. Np: Walczę ze zwykłą piechotom żyw 1 zadaje 5 zranień ginie 5 ludków czy 5xk3 i analogiczna sytuacja gdy walczę z trolami, 5 otrzymuje po k3 rany każdy czy sumujemy rany i odejmujemy od całego oddziału

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

kanti pisze:Jak rozpatruje się wielokrotne rany w tej naszej piechocie potworów. Np: Walczę ze zwykłą piechotom żyw 1 zadaje 5 zranień ginie 5 ludków czy 5xk3 i analogiczna sytuacja gdy walczę z trolami, 5 otrzymuje po k3 rany każdy czy sumujemy rany i odejmujemy od całego oddziału
Walcząc z z jednowoundową piechotą multiplikacja nie działa, więc zadajesz po prostu 5 zranień. Natomiast w przypadku monstrualnej piechoty 5 zranień multiplikujesz po k3 każde zranienie, sumujesz ilość woundów i zdejmujesz odpowiednią ilość modelów.
Artur pisze:Który z copterów teraz najbardziej opłaca się brać i jak strzela teraz ten z templatką 3" - bo dziwnie to napisali.
Copter używający templatki strzela jak flame thrower. Zasady strzelania flame throwerów znajdują się w rulebooku na stronie 73.
Obrazek

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

Czy jest gdzieś jakiś pdf ze skrótem podręcznika - tzn : tabele , zasady specjalne , statystyki broni itp . Taka garść suchych faktów żeby można było podpiąc sobie do army booka.
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Na końcu podrecznika masz tabele zbiorcze. A zasady broni i specjalne jednak musisz oddzielnie wydrukować.

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

ME i Inzynier udzielajacy unitom swoich specjalnych zdolnosci moga strzelac ze swoich wlasnych pukawek? Lub inaczej - czy strzelajac wciaz wspieraja zdolnosciami?

pirrus
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: pirrus »

Witam,
mam pytanko, ile maszyn zaklasyfikowanych jako CANON można umieścić w armii za 2500 i z czego wynikają ewentualne ograniczenia (oczywiście z wyłączeniem procentowych ograniczeń w ramach danej kategorii).

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dwa. Wszystko masz w podręczniku.

pirrus
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: pirrus »

Źle się wyraziłem, chodziło mi o Field Artillery, można wybrać po dwa z każdego rodzaju działo, katapulta lub organki. Ale czy są jakieś ograniczenia co do ich ilości łącznie. Jak się ma 3 albo więcej to można wziąć jedynie 1 grudge machine, to by znaczyło, że można ale chcę się upewnić żeby później ktoś mi czegoś ze stołu nie zdjął. Armia jest szykowana do turnieju drużynowego na 27/28.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Field Artillery to pojedyncze unit entry znajdujące się w special slocie, czyli max 3.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Inżynier może sam strzelać i dalej bonusowac maszyn nie widziałem żeby gdzieś był opis jak było to wyraźnie napisane w 8ed
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Panowie co to za jednostka piechoty na podstawce 40 mm? To się kupuje, gra się tym czy co?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ