9th age

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9th age

Post autor: Abrasus »

Pierwsza dla lordów, druga dla herosów.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

to jeszcze pytanko apropo naszej nowej zabawki czyli rydwanu.
czy trafienia z Roztrzaskanie (3K3) (tylko Silnik Parowy) mogę zadawać co turę?? i do tego ataki krasnali czy ten atak jest zamiast ataków załogi??
W statystykach jest że załoga ma 2 ataki czy każdy z nich ma te ataki czy 2 na całą załogę czyli każdy po sztuce??

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Co turę. Albo impact albo grinding. Załoga atakuje dodatkowo. Dwa ataki na całą załogę.

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

To ja mam inne pytanie do Was odnośnie nowej zabawki, czyli latający rydwan. Gdzie można kupić w Polsce mały modele latającego balona (zepellina)? Szukam i szukam i nigdzie nie znajduję... Zaraz będzie wysyp rydwanowych podstawek bez modeli na stołach...

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Przez internet Titan forge ma odpowiedni model. Ewentualnie Castorama i sprawne rączki

Edit: najprościej przeszczepic bomber na dużą podstawkę

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Anadim pisze:Co turę. Albo impact albo grinding. Załoga atakuje dodatkowo. Dwa ataki na całą załogę.
kgkid z DH ABC twierdzi, że załoga ma w sumie 4 ataki (klik!)
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Mój błąd, niby analogicznie do tronu, ale przy opisie tronu nie ma liczby załogi tylko liczba ataków. Tak więc - 4A

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

jeśli model zabójcy dostanie broń z runami to może też jednocześnie używać dodatkowej broni ręcznej w drugiej ręce??

Awatar użytkownika
Vitnar
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Vitnar »

kanti pisze:jeśli model zabójcy dostanie broń z runami to może też jednocześnie używać dodatkowej broni ręcznej w drugiej ręce??
Może. Efektywnie dostaje +1 A i +1 I.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

jeśli model zabójcy dostanie broń z runami to może też jednocześnie używać dodatkowej broni ręcznej w drugiej ręce??
Nie może. Nie ma w 9th Age czegoś takiego jak "dodatkowa broń". Jest paired weapons - czyli albo używamy osobnego zestawu paired weapons, albo używamy hand weapon. Jak jest weaponmaster to sobie może co rundę walki wybierać czym walczy - jeśli ma kilka rodzajów broni.
Dodatkowo, broń magiczna zawsze musi być używana - niezależnie od tego, czy jest inna broń na modelu czy nie.

Runy można grawerować również na paired weapons -taka podpowiedź.

Awatar użytkownika
Vitnar
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Vitnar »

Dlatego właśnie jestem nieco przeciwny tłumaczeniu zasad na narodowe języki, zawsze jest pole do nieporozumień ;)

Jak napisał Asmodai, wapon runes możesz dać albo na "hand weapon" albo na "paired weapons". Paired weapons ma tylko Dragon Seeker i Deamon Seeker. Efekt broni po nałożeniu runy pozostaje zachowany, czyli dodaje poza efektami runicznymi, także +1 A i +1 init.

ALE warto pamiętać, że nie można zrobić myku pod tytułem wsadzenie Rune of Craftsmanship na paired weapons i zachowanie ww. bonusu. Wtedy będzie w efekcie tylko +2 S, init. 0 i requires two hands oraz natualnie ewentualne efekty z pozostałych weapon runes.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Chyba że ktoś wyłączy Magiczne właściwości broni...

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Asmodai pisze:
jeśli model zabójcy dostanie broń z runami to może też jednocześnie używać dodatkowej broni ręcznej w drugiej ręce??
Nie może. Nie ma w 9th Age czegoś takiego jak "dodatkowa broń". Jest paired weapons - czyli albo używamy osobnego zestawu paired weapons, albo używamy hand weapon. Jak jest weaponmaster to sobie może co rundę walki wybierać czym walczy - jeśli ma kilka rodzajów broni.
Dodatkowo, broń magiczna zawsze musi być używana - niezależnie od tego, czy jest inna broń na modelu czy nie.

Runy można grawerować również na paired weapons -taka podpowiedź.
Nie wprowadzaj chaosu jak nie może skoro ma broń runiczną o obu rękach. czy nazwiesz to dodatkowa broń czy zestaw broni zasada jest ta sama ma 2 kosy po jednej w każdej ręce.
czyli jeśli ma 2 kosy dostaje 1A i 1I a do tego działanie run chodziło mi konkretnie o 3 runy każda po 1A czy gosć miałby 5A swoich +4A z run i 2broni

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

jeśli model zabójcy dostanie broń z runami to może też jednocześnie używać dodatkowej broni ręcznej w drugiej ręce??
Kto tu wprowadza chaos? Zadałeś pytanie w taki sposób, że wynika z niego, że chcesz wygrawerować runy na hand weapon, i używać jednocześnie z "dodatkową" bronią - której w 9th Age nie ma. Nie wynika z niego, jaki efekt chciałeś uzyskać i że wygrawerowanie jakiejś kombinacji runów na paired da Ci efekt którego potrzebujesz. Tyle i aż tyle.
czy nazwiesz to dodatkowa broń czy zestaw broni zasada jest ta sama
Nie to samo. Gdyby istniało pojęcie "dodatkowa" broń ręczna to atak taką bronią nie byłby magiczny i nie miałby bonusów - np. do siły z runów wygrawerowanych na hand weapon. To pojęcie ze starych edycji WFB (gdzie były modele które takie ataki mogły wykonywać) i takie same ogólnikowe myślenie.
czyli jeśli ma 2 kosy dostaje 1A i 1I a do tego działanie run chodziło mi konkretnie o 3 runy każda po 1A czy gosć miałby 5A swoich +4A z run na paired weapons
Dokładnie.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

No ok zrozumieliśmy się co do działania teraz poproszę o jakąś polską lub rosyjską nazwę tego ustrojstwa bo z angielskiego to ja ja tylko "ok" potrafie

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

cześć
ktoś może mi powiedzieć co dokładnie daje mi wpakowanie króla na tron oprócz tego że na większą odległość działa jego ZS , ma lepszy pancerz i ma więcej życia??

I drugie jak można przetłumaczyć do polskiego podręcznika paired weapons skoro dodatkowa broń ręczna może wprowadzać w błąd.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Tron daje dodatkowe d3 markery hatred, swiftstride w promieniu 6' i jak king zginie unit dostaje frenzy.


"Para broni jednorecznych"
L

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

jeśli królem wejdę do klocka żelaznego to otrzymam zasadę tarczownicy??

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Albo zatwardzenie, jak to z zelaznym klockiem.
Domyślam się że chodzi o shieldwall? Jak król ma tarcze to ma shieldwall obojętnie w jakim jest klocku....

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

mur tarcz ma ale żelazne ma zasadę tarczownicy dzięki czemu mają 5+ zawsze a nie tylko w turze w której byli szarżowani czy ta zasada działa tez na króla ??

ODPOWIEDZ