Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Mac »

Oj Rakso nie przesadzaj ... już bardziej pesymistą być nie można :D Już wystarczy, że nasz book to właściwie book z 2000 roku czyli z początku 6ed. a 2005 miał "redo", ale wciąż w 6ed. Tyle, że GW twierdzi, że dostosowało go do 7ed., a więc jeszcze za czasów siódemki nic nowego nie będziemy mieli.

No ale już w 8ed. spodziewam się, że krasie dostaną AB jako jedne z pierwszych, z racji tego w jaki sposób wcześniej były wydawane poprzednie AB. I mam nadzieje, że nie będzie to znowu edycja 7.5 czy book retuszowany z piątku na poniedziałek (czyli "redo") tylko będą to krasie nowe, interesujące, z większą ilością zasad, nowymi runami, jakimś systemem, który będzie odzwierciedlał nam magię (ale nie koniecznie castowanie spelli itp.), może z 1 nową jednostką itd.

Czyli booka, można się spodziewać, najwcześniej w środkowym/późnym 2011 roku (GW planuje wydać na początek tego bretke jeszcze do 7ed.), ale jeśli GW np. wyda w końcu szczury i pospieszy się z bestiami, umarlakami i bretką to może już pod koniec 2010 zobaczymy wejście 8ed.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Czyli tak jak mówiłem. W 7 ed się nim raczej nie nacieszymy ;)
Obrazek

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Tak sobie myślę... czy w nowych bookach zmienia się historia? Znaczy ogólna historia się nie zmienia, ale czy wklejane jest słowo w słowa z poprzedniego booka, czy dodawane są jakieś nowe historie?
Szczerze, to jedyna rzecz jaką bym chciał dostać w nowym booku to udoskonalenie slayerów... jakiś ward, skirmish. A, i żeby scouci mieli forestress (tak to szło?);P.
Ale poza tym, mogą sobie zmieniać co tylko chcą - byle nie osłabili tej armii, nie przegięli i nie zepsuli jej klimatu.

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

tomasso pisze: byle nie osłabili tej armii, nie przegięli i nie zepsuli jej klimatu.
AMEN!!

;]

Pewnie nie predko zobaczymy cokolwiek nowego... a mialy wyjsc w tym roku nowe figurki chociaz (plota oczywiscie, okazuje sie niepradziwa...). No nic. Cierpliwosc jest krasnoudzka cnota ;] Byle piwa do tego czasu nie zabraklo! :p

I jak juz bylo mowione... oby znowu nas nie potraktowali jak armie z podrecznikiem "przechodnim". To juz wole dluzej poczekac, niz potem byc w tyle, bo jakies 7,5 ed wydadza. Pozatym nie wiem czy 2011 to nie wersja zbyt optymistyczna. Ostatnio GW skupia sie glownie na WH40k.
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Mam pytanie (dotyczące w sumie zasad, ale...): O tuż jeżeli muszkiet Krasi ma S4 i ma Przebicie Pancerza -1 to czy to znaczy, że ma razem -2 do Pancerza (-1 za Przebicie i -1 za S4?) ???
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Tak. Tak samo ma muszkiet Imperialny.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ale nasz ma +1 to hit :P :twisted:
A, i żeby scouci mieli forestress (tak to szło?);P.
Forester. I też bym sobie życzył powrotu tej zasady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pitas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Pitas »

Rakso_The_Slayer pisze:
Forester. I też bym sobie życzył powrotu tej zasady.
Kto by sobie nie życzył. Istnieje możliwość, że wraz z wyjściem nowej kampanii jednostki które teorytycznie w niej dodadzą do Brodatych, będą mogły być wykorzystywane razem z normalnym armybookiem. Nie myśle tutaj zaraz o "Duchu", ale pewno coś dorzucą jeszcze dla smaku. Chociaż z drugiej strony, całkiem fajne zasady do slayerów jakoś nie przeszły po SoC...
Nigdy do końca nie zrozumiem polityki FIRMY w tych sprawach. Oby tylko nie skopali klimatu armii... Bo to jest tak naprawdę najważniejsze.
Na nową edycję przyjdzie nam pewno poczekać do 2011 lekko. A na AB do połowy 2011. Ale zemsta jest cierpliwa jak kamień :D
A póki co idę skrobać Bullroller (taki głupkowaty projekt do minersów) :d Czekajcie na zdjęcia i zarys zasad w dziale galeria :mrgreen:
As I walk through the valley of the shadow of death I am not afraid 'cause I'm the BIGGEST MOTHERFUCKER in the whole valley!
Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Cos nowego na temat tej "kampanii" sie pojawilo, czy naal tylko stare dobre ploty?

Bo widze ze piszecie o nowych jednotkach kraskowych, a mnie sie wydawalo, ze dotychczas tylko mowa o Duchu byla... ?

Jak cos macie... to dajcie, bo nie moge sie doczekac :p
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

KubaP
Plewa
Posty: 6

Post autor: KubaP »

Osobiście chciałbym też, żeby krasnoludy nie stały się armią jak te nowe demony. Raz, dwa i po ptakach. Armia straci wtedy klimat, a tak generałowie krasnoludzcy mogą naprawę cieszyć się z wygranej. Tak mi się przynajmniej wydaje, jako były gracz ogrowy.

Poza tym, longbeardsow wystawiacie najczęściej z tarczami czy dajecie im czasem gw? Pytam, bo nie wiem jak skleić swoich.
plewa :?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja też bym nie chciał, wolałbym, żeby były troszkę słabsze od wc. Taka wyższa klasa średnia :wink: .
KubaP pisze:Poza tym, longbeardsow wystawiacie najczęściej z tarczami czy dajecie im czasem gw? Pytam, bo nie wiem jak skleić swoich.
CZY TO ZNACZY, ŻE MASZ TYCH PLASTIKOWYCH :?: :!: :evil: A tak przy okazji ja bym dał im gw i tarcze na plecy. :wink:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

KubaP
Plewa
Posty: 6

Post autor: KubaP »

Jeszcze nie mam, tak pytam bo miałem zamiar kupić. Niestety na allegro nie zdołałem namierzyć tych porządnych, starych metalowych wzorów, ale chyba będę dalej polował. Znalazłem za to okazję kupienia tych plastikowych, ale widzę, że niezbyt chwalebne to wyjście.
plewa :?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Masz rację, to wręcz poniżające wyjście. Longów zawsze można kupić przez mail order (13,20 Ł lub 14,70 Ł za fcg + koszty przesyłki - po 5 chłopaków), dochodzi do Polski bez problemu.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Pitas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Pitas »

Filup pisze:Cos nowego na temat tej "kampanii" sie pojawilo, czy naal tylko stare dobre ploty?

Bo widze ze piszecie o nowych jednotkach kraskowych, a mnie sie wydawalo, ze dotychczas tylko mowa o Duchu byla... ?

Jak cos macie... to dajcie, bo nie moge sie doczekac :p
Tylko tyle co na Warseerze jest. Większość ludzi dyskutuje o nowych kawaleriach do innych armii, "Duch" zostaje wspomniany kilka razy. Resztę nowych figów ma robić GW, "Duch" jest wyjątkiem z FW. Ale GW nie byłoby GW gdyby nie dorzuciło jeszcze jednej jednostki conajmniej. Muszą. Mam nadzieje :mrgreen:
As I walk through the valley of the shadow of death I am not afraid 'cause I'm the BIGGEST MOTHERFUCKER in the whole valley!
Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Klafuti pisze:Masz rację, to wręcz poniżające wyjście. Longów zawsze można kupić przez mail order (13,20 Ł lub 14,70 Ł za fcg + koszty przesyłki - po 5 chłopaków), dochodzi do Polski bez problemu.
Kuźwa jak ja się poniżyłem. Sięgnąłem dna. Jestem idiotą że gram na plastykowych longach. Obrażam przeciwników że tym gram. W ogóle odrazu podciąć sobie żyły.

Ludzie co wy gadacie? Ja rozumiem że GW odwaliło chałę wydając obecnych longów, ale nie mówicie że zakup/granie tym to jest poniżenie. Czy wy naprawdę sracie kasą i uważacie że jak początkujący gracz nie zakupi metalowych longów, starych minerów to nawet nie ma prawa tego na stół wystawić? Powiedzmy sobie szczerze na początek wydatek na skompletowanie sensownej armii na 2k jest spory. Początkujący z czasem sam do tego dojdzie że metal jest nieporównywalny z plastykiem. Ale nie wmawiajcie ludziom że bez metali nie może grać bo tworzycie absurdy.

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Nie unos nam sie tutaj. Chodzi raczej o to, ze krasnale to glownie klimat, i ladne modele. A nie wypakowana armia. Skoro ciezko nam wygrac to chociaz grajmy ladnymi figurkami. A metalowi longbirdzi to male mistrzostwo swiata, chyba nie zaprzeczysz, nie? ;)

KubaP
Plewa
Posty: 6

Post autor: KubaP »

To taka luźna rozmowa Gremli, spokojnie można grać plastikowymi, ale o ile lepiej mieć te "prawdziwe" krasnoludzkie figurki. Ja staram się kupować zawsze po niższych cenach ale włożyć trochę więcej pracy w moją armię.
Arqueek pisze:A metalowi longbirdzi to male mistrzostwo swiata, chyba nie zaprzeczysz, nie? ;)
Co prawda to prawda.
plewa :?

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Mam takie pytanie jest taka jednostka z white dwarfa mounain rangers czy można do nich wsadzić bohatera z rune of brotherhood??

Edit zasady http://img340.imageshack.us/img340/7972/skan001wi4.jpg
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2009, o 11:37 przez Pijak, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

nie chce mi sie szukac ich zasad więc odpowiem tak:
jeśli nie mają zapisku że to DoW albo RoR albo konkretnego zapisu, że nie mozna to można ;) A o ile dobrze pamiętam to takich zapisów nie było (może jednak poszukam ich zasad żeby się upewnić...).

Swoją drogą zajebista jednostka. Widok 10 ghuli znikających po jednej salwie i mina przeciwnika - bezcenne ;) No i wreszcie jacyś skirmishowi scouci. Szkoda, że nie można nimi normalnie grac bo są naprawdę fajni.
Obrazek

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

A ja mam pytanie, ponieważ często w tym temacie pada to słowo cóż to jest ów skirmish???
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zablokowany