Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Re: Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Post autor: Pająk »

A podręcznik masz od czego? :P już nie są unique, działają stompy, działa lookout...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jak jestem w pracy to nie zerkne na podrecznik :)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

W związku z erratą

Page 162 – Spell Generation
At the end of the second paragraph, add:
“The Lore of Undeath is available to any Wizard.”
(see Warhammer Battle Magic: Lore of Undeath or
Warhammer: Nagash, available in digital format at
http://www.games-workshop.com)


rozumiem, że Slann z dyscypliną do sygnaturek dostaje dziewiąte zaklęcie do swej puli? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

A zasada sygnaturek nie ma zapisane, że tylko te z RB? Bo tak jakoś kojarze w LoU w RB nie ma :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Posiłkując się Internetem (dziwnym trafem nie noszę ze sobą army booka do pracy :D) wording dyscypliny Slanna przedstawia się w następujący sposób:
"Instead of generating spells as normal the Slann knows all 8 signature spells from the 8 battle lores."

Według erraty lore of undeath wchodzi w skład battle lores, jednakże w dalszym ciągu przydałaby się errata do lizaków, bo all 8 signature spells from the 8 battle lores nie odnosi się do obecnej sytuacji, w której mamy 9 battle lores. No chyba że Slann będzie miał dziwnym trafem zdecydować której sygnaturki z pojedynczej domeny nie chce znać - bo np. nie lubi - aby było w sumie 8 zaklęć z 8 domen :P.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Nie widzę w erracie tego aby wszedł w skład lore'ów tylko, że każdy mag może korzystać a to co innego :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

A wcześniej pogrubiony przeze mnie fragment odnoszący się do Warhammer Battle Magic: Lore of Undeath?

W każdym razie chyba obecnie nie ma za bardzo co spekulować, bo prawdopodobnie (przynajmniej mam taką nadzieję) niebawem pojawią się inne FAQ.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

to co masz pogrubione to są karty magii tego lore'a :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gokish ma racje imho.

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Po erracie na 2400 wchodzi mi slan 2 oldblodów na co, i 3 veteranów na co. Do tego dołożyć klocek 10 co raidersów i wychodzi lanca jak w bretce.
22 ataki saurusów z 1 szeregu plus 10 ataków co plus 5 supportów.
Trzeba tylko 5 logicznych złożeń kowboji wykombinować. Może być ciekawie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Oldbloody skłądają się same:

2rak, destiny, dawnstone
2rak, prezerwatywa, ots, glitering scales

Veteranów już bym sobie darował i zainwestował w oddziały.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Mój oldblood, dobrze się spisał przeciw WoChowi: glittering scales, dawnstone, stegadon helm, GW, CO.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Glitering scale to nie jest przypadkiem zbroja? Jesli tak to z helmem stegadona tego laczyc nie można. ..
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Shit...
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Mam głupie i wręcz prawie oczywiste pytanie ale nie umiem znaleźć sformułowanej zasady dotyczącej
Tiktaq'to . Czy może dołączać on do oddziału terradonów :
a) z jednej strony w RB jest napisane " characters cannot join a unit of flyers" str 98
b) z drugiej strony Tiktaq'to ma w zasadach
" All terradons in Tiktaq'to's unit use his Weapon Skill"
FAQ GW na to nie odpowiada

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nebiros pisze:Mam głupie i wręcz prawie oczywiste pytanie ale nie umiem znaleźć sformułowanej zasady dotyczącej
Tiktaq'to . Czy może dołączać on do oddziału terradonów :
a) z jednej strony w RB jest napisane " characters cannot join a unit of flyers" str 98
b) z drugiej strony Tiktaq'to ma w zasadach
" All terradons in Tiktaq'to's unit use his Weapon Skill"
FAQ GW na to nie odpowiada
Roztrząsałem już kiedyś tę kwestię. Dopóki nie wyjdzie FAQ do lizaczków lub nie zmienią zasady z głównego rulebooka, dopóty przez gówniany wording Tiktaq'to nie wejdzie do oddziału Terradon Ridersów.

Obecnie jedynie na co zadziała boost do WSa od jego zasady specjalnej, to jego własny mount oraz wierzchowce innych skinków chiefów na terradonach jeżeli połączysz ich w jeden unit.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie ma jednoznacznego stwierdzenia, że może wejść, więc nie może.
"All terradons in Tiktaq'to's unit use his Weapon Skill..." IMO trzeba interpretować tak, że chodzi o oddział terek, który kożysta z zasady Master of Skies.
Obecnie jedynie na co zadziała boost do WSa od jego zasady specjalnej, to jego własny mount oraz wierzchowce innych skinków chiefów na terradonach jeżeli połączysz ich w jeden unit.
Skinków chiefów na terradonach nie można łączyć w jeden unit. Możesz ich razem wstawić do jednego oddziału np. kochorty i to tyle.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dębek pisze:Skinków chiefów na terradonach nie można łączyć w jeden unit. Możesz ich razem wstawić do jednego oddziału np. kochorty i to tyle.
Oczywiście - aby wszystko było cacy należy "skleić" skinków chiefów na terradonach i Tiktaq'to za pomocą odpowiedniego spoiwa (najpopularniejsze nazywa się Skink Cohort).
Dębek pisze:"All terradons in Tiktaq'to's unit use his Weapon Skill..." IMO trzeba interpretować tak, że chodzi o oddział terek, który kożysta z zasady Master of Skies.
Według mnie jest inaczej, bo zasada Master of Skies jest czymś odrębnym od przedmiotu Mask of Heavens i pozwala jedynie na opcjonalne dokupienie ambusha pojedynczemu oddziałowi Terradon Ridersów.

Master of Skies
If your army contains Tiktaq'to, one unit of Terradon Riders can be upgraded to have the Ambushers special rule.

Mask of Heavens
Enchanted Item. All Terradons in Tiktaq'to's unit use his Weapon Skill instead of their own. In addition, enemy units suffer an additional -1 To Hit penalty when shooting Tiktaq'to and his unit.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

To co piszesz ma sens, ale skoro jest jakiś Tiqtak'to's unit terek, a Tiktaq'to nie może dołączać do unitu lataczy, to pomyślałem, że "jego unit" to ten wskazany w opisie zasady master of skies.
Nic innego mi nie przychodzi do głowy.
Ostatecznie można stwierdzić, że ratio legis zasady przedmiotu Mask of Heavens jest taki, że Tiktaq'to może śmigać w terkach.
Ewidentnie mamy tu pole do uściślenia dla LS.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Albo zasady robione pod nowoedycyjny RB :P. Kto wie, może zmienią wording lub zniosą ten zakaz w 9ed.

ODPOWIEDZ