9 ed. Lizardmen

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 9 ed. Lizardmen

Post autor: Shady »

A tam elfy :P nawet jak nie inicjatywa, to chociaż coś oprócz save normalnego
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Co do mojej ostatniej rozpy myślę o wymianie stedzia na trolodona i 2x6 chamów.
Dobrze, źle, nie wiem? :')
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Przy 8 Kaimanach Troglodon brzmi sensownie:) i toxic attack z breath weapon.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Pomysł dobry, ale taurosaur nie jest warty aż tyle punktów co zabawki jakie chcesz za niego kupić. :wink:

Natomiast tak bardziej merytorycznie, to stygiosaur i garść kameleonów mają większy sens w Twojej rozpisce niż engine. Ten ostatni najbardziej błyszczy gdy osłania wardem coś drogiego pokroju alpha carnosaura..
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

A, zapomniałem jeszcze o razorach plus inne duperele z herosów, jednostek etc. :P

Ostatecznie wychodzi taki szajz:
Frog - BSB/Gienio, Wellspring, Essence, Ring
Warlord - Raptor, Destiny, Fleshrender, Divine, Dragonborn
30 Spears - FCG, Speed
10 Warriors
8 Krokodyli - Muzyka+Czamp
Trololo
2x2 Razory
2x10 Vanguardów
2x6 Chamów

Nie wiem jeszcze, czy zabawa z Essence jest w ogóle tego warta. Dostęp do alch i pyro w zależności od potrzeb brzmi nieźle. Ale mógłbym polecieć po prostu full fire i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dancaa a ta 8 Ci się sprawdza?
Essence wydaje się mieć sens, aczkolwiek to jednak 50 pkt w ciasnej kategorii. Uważam, że albo robisz eco Coutla albo go maksujesz.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Jak na razie zagrałem na nich jedną bitwę, więc wstrzymam się od obszerniejszego komentarza. No ale było to 20 do przodu, więc pierwszy raz się udało. :P
Niemniej na papierze jest to całkiem spora jednostka, dosyć wytrzymała i z pewnym wygarem. Bardziej zależy mi, żeby byli w stanie ubiegać się o scenariusz niż walczyć w CC z wuj wie czym. W ostatnim turze właśnie zabrakło mi takiej jednostki. Przynajmniej takie jest moje założenie i tego wymagam. :)

Na ostatnim turze również zabrakło mi pyromancy. Z takimi szczurami czy helfami - o niebo lepszy lore niż metal. Coraz bardziej myślę o zwyczajnym olaniu alchemii i kupieniu za te punkty czegoś innego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A jakby zrobić Eco couatla i 50 pkt z pierścionka przeznaczyć na Essence;? wybrać obie ścieżki, tj. i Pyromancje i Alchemie? Do tego skink priest z druidysmem i jade staffem:)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

No właśnie chciałbym wrzucić jeszcze tego prista, tani jak barszcz a jaki przydatny. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ja bym zrezygnował z jednego Caimana i Wellspring of Power - w zamian Skink Priest z Jade Staff i np. Black Cube lub coś z Rulebooka:)

Z innej bajki - mam w Core 20 saurusow z fcg i spear (oddział coatl lorda) 460 pkt oraz 3 x 10 saurusow hw i shield. Zostaje 60 pkt wolnych, których nie mam juz gdzie zainwestować. Co radzicie:
1) dac 10 po muzyku,
2) dac 10 po championie
3) dac 10 po totemie jaguara
4) zainwestować w duży klocek - co np.?
Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Ja bym brał muzyków. Slan stoi w pierwszym szeregu tych dużych saurusow imho słaba opcja ale jak kto lubi :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Myślę nad czymś takim:
Wisdom, Wandering, Book, Ring
4 z Pyro, 1 z Alch (zerówka) i trait z evo
Hipstersko w wuj, ale wygląda fajnie na papierze. Tylko swoje kosztuje... :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Rafixator fakt, umknął mi wymóg posiadania zasady bodyguard:( dzięki za oprzytomnienie;)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@Huss
Ja jeszcze przypomnę o restrykcji, że jakbyś chciał dać małym saurusom jaguar warriors, to duży oddział będzie zmuszony wykupić ten sam upgrade. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ok dziękuję:) ale jak kupię jednym animal totem to muszę kupić wszystkim? Czy tylko jeśli bym wykupywal pozostałym to muszę wtedy wykupić ten sam?;p

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Możesz tylko jednym kupić, ale jeśli innym byś też kupował to wtedy musisz im dać jaguara też :)
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Tak właśnie rozumiałem ten zapis:) ale wolałem się upewnić;)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Według mnie przy obecnym wordingu wykupienie totemu jednej jednostce saurusów bezwzględnie nakazuje wszystkim innym wziąć to samo ulepszenie. Innymi słowy nie ma opcji dla mieszanki oddziałów saurian warriors z totemem i bez w tej samej rozpisce.
Saurian Warriors may take one of the following Totem Animals. If a Saurian Warriors unit selects this option, then all Saurian Warriors in the army must be upgraded with the same Totem Animal.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Z doslownego brzmienia zapisu, który przytoczyles Okoń faktycznie wynikałoby ze decyzja o upgreade wymusza zastosowanie wybranego totemu dla wszystkich saurus warriors w army:/
Faktycznie, tę wykładnię literalną potwierdza przegląd rozpisek na Harford. A zatem, "doktryna" przyjęła wersję albo wszyscy (to samo) albo nikt:(
Poruszyłem wątek gdyż rozwazalem jaguar totem dla 4 dziesiątek saurusow.
Pozostaje mi zatem zweryfikować swoje stanowisko. Dziękuję.

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Jak tam Panowie master w Szczyrku? Jakie przemyslenia? :)
Obrazek

ODPOWIEDZ