Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Paweł
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Polska

Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Paweł »

Witam wszystkich jako że jestem nowy i tyle słów powitania :wink:

Chciałbym rozpocząc swoją przygode z WFB od zbierania armi lizardmenow a w związku z tym :

1. Jakie wady jak i zalety posiada ta armia :?:
2. Od czego zacząc zbieranie tej armii :?:

Czekam na odpowiedzi i rady

Pozdro

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=11863

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=9042

Mocne strzelanie i magia, dużo skirmishu, trochę uderzenia
Słabych nie ma xD. Na serio to sporo opcji do zrobienia nam panik, lizaki nie są jakieś zajebiście opancerzone, jednak trzeba myśleć podczas gry :P .

Paweł
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Polska

Post autor: Paweł »

dzieki za info

Jeszcze jedno pytanie

słyszałem za ma wyjsc nowa edycja i czy oplaca mi sie teraz kupowac czy poczekac bo nie chcialbym zeby cos co kupilem bylo niegrywalne/nieoplacalne albo zeby wogole nie bylo jakiejś jednostki ktora akurat kupilem :wink:

Jak myslicie :?:
Czekam na odp :D

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Nowa edycja będzie w lutym/marcu, więc nie opłaca się czekać pół roku. Zaczynaj teraz ;) 2 pudła Skinek, Biegacz, 4 Kroxy, 3 Salki zawszę się przydadzą.
Pozdro

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

Albo zainwestuj w caly batalion - bedziesz mial na poczatek 24 Saurusow, 24 skinkow i osmiu jezdzcow na zimnokrwistych.

A za pol roku kiedy wyjdzie nowa armia mysle ze i tak bedziesz mogl uzywac z powodzeniem ww figurek

Paweł
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Polska

Post autor: Paweł »

No właśnie tez tak myslałem zeby teraz zaczac zbieac bo Panowie z GW chyba nie zrobia tak ze to co kupie sie nie przyda :?

dzieki za info

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Ja tak miałem z dark elfami też półroku myślałem to samo... i dupa i teraz żałuje. ( znaczy te jednostki są grywalne ,ale wszystko co kupiłeł się zn=mieniło ,a te figsy które nie kupiłem zostały takie jakie są. Dosłownie miałem zimne,korsarzy egzeków( z tym ,że teraz sa nie grywalni) czarkę

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 296
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

egzeki są grywalne jeśli nie grasz tylko po to żeby kogoś zmasakrować,
a co do tematu to skinków i saurusa biegacza się nie da zepsuć ;]

Paweł
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Polska

Post autor: Paweł »

Tularian pisze:Ja tak miałem z dark elfami też półroku myślałem to samo... i dupa i teraz żałuje. ( znaczy te jednostki są grywalne ,ale wszystko co kupiłeł się zn=mieniło ,a te figsy które nie kupiłem zostały takie jakie są. Dosłownie miałem zimne,korsarzy egzeków( z tym ,że teraz sa nie grywalni) czarkę
może tak ale biegacza i magow moge kupic bo to tak czy tak bede uzywac a zanim ich pomaluje to minie jakies 3/4 miechy :roll:
a potem to poczekam na nowa edycje

no moze kupie jeszcze skinki zeby potem nie miec ich morza do pomalowania :wink: a ich GW nie umialoby zepsuc :twisted:

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 296
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

na malowanie skinów to najlepiej biały podkład i jakiś wash ;] wychodzi szybciej i ładniej niż przeciętnie pomalowany skin :)

Paweł
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Polska

Post autor: Paweł »

moze i skinki sa proste lecz ja jestem na poziomie -1 8) wogole sie na tym nie znam poradniki sie przydadza :wink:

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Generalnie Lizaki nie sa trudne w malowaniu, jeśli nie chcesz fajerwerków.
Główną role u lizaków odgrywa skóra ktora ma wiele łusek, widocznych miesni itp.
Wez jedna figurke, poeksperymentuj troche, roznymi farbami, washami itp, az znajdziesz ten klimat ktory Ci sie podoba.
W necie jak i na tym forum jest multum poradników co do malowania, wbrew pozorm to nie takie trudne, zwlaszcza przy dzisiejszych nowych washach :wink:

Awatar użytkownika
Kubunio
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Post autor: Kubunio »

Mam zamiar zacząś walczyc lizakami - najchętniej kupiłbym jakąś dobrze złożoną armię, ale u nas nic takiego nie znalazłem. Za to na ebayu jest coś takiego: http://cgi.ebay.com/Warhammer-Fantasy-L ... dZViewItem
na obecną chwilę 265 USD z przesyłką. Czy warto?

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Bardzo mało Kroxów, brak Salek :shock: Nie ma tu dwóch najważniejszych (po Skinkach) jednostek w tej armii. Ponad 200 skinek, a to chyba lekkie przegięcie. 64 Saurusy, to jakiś śmiech, nigdy nie wystawisz więcej niż jedną 20. Tylko jeden Scar Veteran... Odradzam zestawu.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Chmuruś tyle że w nowej edycji te 64 saurusy moga nie starczyć :D

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Może, ale na razie żyjmy 6 ed :D. W końcu to jeszcze pół roku. Przede wszystkim nie ma Kroxów i Salek :P

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

racja, bez kroxów i salek to armia bezpłciowa.

heat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: heat »

Mam pytanko:

Chciałbym zacząć przygodę z jaszczurami. Biorąc pod uwagę obecne plotki dotyczące lizaków czy opłaca się kupić obecny batalion czy poczekać do lutego?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Ja bym kupil
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

heat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: heat »

Ok. To jeszcze jedno pytanko: czy modele z obecnego batalionu czyli cold one, skink i saurusi będą miały swoją nową wersję w lutym czy zostają w obecnym wzorze?

ODPOWIEDZ