8 edycja

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

8 edycja

Post autor: SlanesH »

Jak sadzicie jak wplynie na nasza armie?
Z tego co wyczytalem z plotek skirmisherzy beda w "klockach" ale z drugiej strony beda strzelac po marszu i bez kary za ruch (blowpipie).
Common itemki pozwola na zlozenie fajnego latajacego lorda saurusa, na chiefa na terradonie z savem 2+, jeszcze lepszych kowboi i re roll save na enginie (!!!) wiec tutaj zdezydowany plus :)
Co do magii to mam mieszane odczucia bo jest na tyle ryzykowna ze jesli Slann to chyba tylko naprawde tani, ale wydaje mi sie ze 2x engine + lord saurus beda lepsi.
Salamandry zrobia sie ciekawe bo beda mialy 6 woundow (no chyba ze zostawiaja zapis z losowaniem).
Slyszal ktos cos o zasadzie swarmow?
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Generalnie wiecej rzeczy na minus niz na plus widze. Niestety :(

Plusy

Blowpipy z maszerowaniem i brakiem minusow za ruch - miodzio.
PRzedmioty - generalnie mega imba - cuda wianki mozna teraz zlozyc.
Lory magii - mega imba, czary niektore sa imho kosmiczne ;)

Teraz minusy.

- dupny ward 6+ za uzywanie HW+SH - TG nie maja juz 2+ sejwa, a saurusi 3+
- skirmisherzy w formacji
- kompozycja procentow lord i heros dupi strasznie wiele rozpisek (jak to jest , max 50% w herosach z czego max 25% na lordzie czy musowe 25% i 25% ?)
- nie wiem czy to potwierdzone ale look out sir na 2+ ma dzialac w oddziale piechoty tylko na modele piesze - wiec sraka sie robi z kowbojami i slannem
- zasady dzialania magii mimo wszystko oslabiaja potencjal magiczny lizakow ( jezeli kosci powera ma byc 2d6 to czy moc slanna dorzucanie z poza puli dziala? Jesli tak to bosko ;)


Zastanawiam sie powaznie nad klocem saurusow, tylko to tez skopali, bo:
- nie ma bonusu za hth+sh
- z drugiego rzedu mozna wykonac tylko jeden atak
- czyli reasumujac kolesie z wloczniami pomimo, ze atakuja z trzech rzedow wyplacaja tyle samo atakow co kolesie z wloczniami obecnie z 2 ;) Jeden shit.

Czemu salki 6 wondow ? (brzmi niezle)
Jak templetka bedzie dzialac - wszyscy nawet stykajacy sie autohit czy normalnie na 4+?
Fajnie by bylo jakby swarmy wrocily do gry, bo to dobre jednostki do ochrony samotnego slanna byly...

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

czytalem ze teraz w monster's and handlers "zaloganci" sa zdjemowani z kazdym wbitym woundem, tak jakby przyjmuja to za monstera. pytanie tylko czy podciagna salki pod to czy zostawia je jak jest w booku :) a no i to nawet nie pamietam juz gdzie czytalem wiec to moze byc sciema bo teraz znalezc nie moge.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Było było. Więc niekoniecznie ściema :wink:

pzd

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Arabisien tepiś :wink: jest dla herosów z buta mam rozumieć?
bo w innym wypadku :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Tylko z buta :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Dzisiaj sobie przypomnialem ze zapomnielismy waznej rzecz: bicie po inicjatywie nawet w szarzy to niewatpliwie cios dla naszej armi :(
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

ja tam czekam na errate do armybooka i ewentualnie zmiany w dyscyplinach Slanna (oraz w opisie Cupped Hands, nyah nyah). przy tak silnej magii to bedzie miec kolosalne znaczenie.

mnie osobiscie boli 25% na herosow i pozegnanie z moja rozpiska na male punkty: silnik + ancient stegadon z warspearem. :?

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Swarmy sie nie zmienily :(

Mnie akutalnie najbardziej denerwuje to ze bede musial robic traye pod skirmish :mrgreen:
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

SlanesH pisze:
Mnie akutalnie najbardziej denerwuje to ze bede musial robic traye pod skirmish :mrgreen:
kto ci każe? :wink:

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

patrzac dlugoterminowo - lenistwo :wink:
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie wiem czy jest to sensowne, jesli nie wiadomo w jakiej formacji bedziesz mial oddzial czy 5x2 czy 10x1 , czy 3x3 +1...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Lizaki to armia, ktora chyba najwiecej zyskuje na nowa edycje.

Terki z dodatkowym ruchem 12" przed bitwa, tani plonacy mieczyk, blowpipe, lepszy BSB, polepszenie kohorty, magia slanna, koxy bijace z dwoch szeregow, tani bohaterowie skinkow na terradonach, katapulty nie zdejmuja as (engine - lol). No ogolnie zuo i hui.

Nerfia troche kowbojow na koniach, gwardia musi korzystac z halabard (za to wali z dwoch szeregow zawsze), nie wiem czy salki beda mogly strzelic wiecej niz raz na gre. Malo minusow ogolnie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Barbara argument z tanimi bohaterami skinkowymi na terradonach bardzo mi sie podoba :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

O co chodzi z tym ruchem 12 przed bitwa? :) Mnie zastanawia jak teraz bedzie wygladac formacja terradonow, nie zdazylem przed zamknieciem FiF doczytac wielu rzeczy :(
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

fast cavalry ma mieć darmowy ruch przed bitwą

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Ale wypas :) A wiecie jak to bedzie z ich formacja? Tak jak skirmish?
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Fc -some units,such as the noble bretonnian pegasus knights, have the flying cavalry special rule, a particularly effectiv type of flying unit. In rules terms, flying cavalry are treated as fast cavalry with the fly special rule. blee blee bleee
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Wypas, kamienie w 1 turze :D

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

O matko, szkoda, że zrobili tę zasadę. Teraz 15 terków mi nie styka i bede musiał dokupić :D:D:D:D ;)

Generalnie lizaki sporo zyskują na nowej edycji z tego co ciagle słyszę. Coś czuję, że Top 10 ligi to bedzie pare lizakow :) (zaraz za beastami oczywiscie :D )

pozdro

ODPOWIEDZ