Podstawki

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Mam pytanie, czy wszyscy tu zgromadzeni maja armie z bagien(chodzi o podstawki), ja myslalem(pewnie nie tylko ja :wink: )o lizakach "wulkanicznych", fanie by wygladali tacy czerwono-pomaranczowi na podstawkach z lawą. Co o tym sadzicie??

Awatar użytkownika
Ermidius
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Ermidius »

Ech widze ze wszystkim podoba sie stegadon ;D ;P
Ja robie sobie schemat podstawek na piaskowe ;]

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Ja na dżunglowe :)

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

a ja mam beznadziejne i chetnie jakies też porobie

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Nie tylko Ty myślałeś o wulkanicznych podstawkach i lizardach w pomarańczy i czerni ;) Ale co zrobie ze swoimi już sam nie wiem...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dokladnie ;) W sumie troche zaluje , ze nie zaczalem malowac w pomaranczu , bo bardzo lubie tym kolorem malowac i mam go dobrze obcykanego... Przynajmniej moja dobrana kolorystyka jest niepowtarzalna ;) Podstawki robie bardziej dzunglowe , ogolnie duzo zieleni...

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Ponieważ jestem w trakcie robienia figurek na GT i robię taki dżunglowy klimacik (brązowa posypka + "kafelki" + dużo roślinności :) ) to mam pytanie. Jak robicie różne wzory na kafelkach ?

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

zalezy na czym...
na styroduze robisz delikatnie szkic potem nacinasz nozem do tapet
a na koncy przejezdzasz olowkiem(tzn poszerzasz to naciencie) tak fajnie to wyglada :)

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

styroduze ? Co to jest ?

Ja kafelki z greenstuffu robie. Z bardzo cieniutkiej warstewki.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

styropian taki z ktorego robia makiety w gw (fioletowyi jednolity{bez babelkow}]

z gsa tez mozna ale to troche go schodzi jednak :)

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

ja mam podstawki pomalowane na brązowo, do tego posypane trawką, kayczkami i na tych z US 3 mam rzeczki, wyglądają super i na razie chyba nic nie zmienie :wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja czekam , az wyjda nowe microartowe jungle , albo wiecej podstawek "mystic"...

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

ja podstawki mam oczywiscie klimatyczne z dzungli brazowe kamyki z zielona trawka statyczna czasem jakis krzak cykas czy cos ]:->


a i Ziemko ja ci radze samemu zaczac lepic jakies ozdobki na podstawkach duzo taniej wyjdzie a beda lepsze ];->

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Max to radz kolegom ;) OD microartu nie zrobie lepiej to Ci moge powiedziec , a kase moge wydac ...

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

max twoja domena jest to iz myslisz ze wszystko wiesz najlepiej...
upierdliwe to troszke :)

a co do microartu to naprawde podstawki robia zajebiste...

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

A ja mam pytanie co do samego robienia podstawek. Jak zrobić jakieś tropikalne roślinki?

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Poszukaj w akcesoriach do akwarium - jest naprawdę sporo. Niektórym potrzebne będą jakieś obróbki (np. użycie inku). Można tez poszukać w tesco/carefurze itp w tym dziale ze świeczkami, muszelkami itd - tam tez są fajnie "roślinkowe" różności :)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

ja roslinki robie t0ak
1 sposob
ide do zoologa tam cos na pewno bedzie
2 sposob z szyszek i lisci z zoologa
3 sposob bierzesz rurki do picia kroisz na kawaleczki w zdluz obklejasz jakas masa na dole i malujesz
albo jeszcze jeden kawalki cienkiego plastikardy pokrojonego jak liscie palmy nalerzy obkleic na dole masa modelarska efekt jest zawalisty i w cale nie trzeba dobrze malowac (najerzy piomalowac prezed sklejeniem)
wychodza ladne palmy cykasy kto co lubi
sposobow jest mnustwo

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

A ostanio zaczęłek robić podstawki moim skinkom.
Najpierw Wikolem kawałek podstawki "pomalowałem", i taki trzyktornie przesitkowany piaseczek z piskownicy przykleiłem.
Potem wymieszłem Blue Regular z Wikolem i ten kawałek podstawki który nie ma pisaku pomalowałem.
Następnie piasek pomalowałem na czarno => brązowo[suchy pędzel] => lekko jasnym zielonym[suchy pędzel] => na koniec trechę trawki.
Ładnie wyszło i to były niebieskie skinki z oszczepami, a zielone z dmuchawkami bez wody są.
Niedługo zabiore się za saurusów i cawalerie.[ jak skończy się szkoła T_T ]

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

a ja robie z cienkiej 1 milimetrowej tektury jak to zazywacie kafelki. fajnie to wyglada, zwlaszcza na duzej podstawce krooxa, taka zrujnowana swiatynia XD mysle tez o robiebiu rzezcek, ale nia mam pomyslu w jaki sposob taka rzezczke zrobic?

ODPOWIEDZ