That was epic! Czyli czego dokonały nasze ogry :).

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Majestic
Falubaz
Posty: 1264

That was epic! Czyli czego dokonały nasze ogry :).

Post autor: Majestic »

Zauważyłem że w OG nie ma tematu popularnego w działach innych armii, czyli chwalenia się dokonaniami grubasów ze wschodu :). Wrzucajcie zarówno popisy jednego modelu, oddziału czy nawet akcje z użyciem kilku jednostek.

Może zacznę:

Jeszcze za czasów siódmej edycji, Podczas bitwy na 2,5k mój Tyrant z Tenderiserem został wyzwany na pojedynek przez Lorda HE na smoku. W pierwszej turze walki zabił smoka wraz z jeźdźcem i wyleczył się do pełni zdrowia :D.

Z nowszych wydarzeń, wampir z Blood Drinkerem i pozostałymi dwoma grave guardami szarżuje na Gnoblary w celu podleczenia się i wskrzeszenia trochę większej ilości GG. czterdzieści strzałów ze S&S które wygenerowały Gnoblary pozbawiły go złudzeń o wygraniu bitwy ;).

Walka z Goblinami, w pierwszej turze oddział z Butcherem ruszył 14' i potraktował najbliższy oddział zielonoskórych Braingobblerem. Piękna reakcja łańcuchowa jaka później nastąpiła pozbawiła oponenta większości oddziałów.

Z walk maluczkich, ostatnio doświadczyłem epickiego starcia hordy zombie z hordą Gnoblarów. Pierwsza tura zakończyła się remisem, jednak w kolejnych Gnoblary były zdecydowanie górą aż w końcu w piątej rundzie walki pokonały swego wroga. Najzabawniejsze że gdy owa walka rozgorzała na dobre, reszta bitwy zeszła na dalszy plan, wszyscy zastanawiali się kto wygra owo starcie gigantów :lol:.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Takie posty, o tym czego dokonały ogry przewijają się w innych tematach, gdzie opisane są bitwy.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Well, jeśli topic nie siądzie, to moderatura zawsze może go sobie skasować, to raczej nie problem ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

To ja się może pochwale trochę
Otóż może nie wygrałem pojedynku ale miałem fajną akcję z naszą ogrzą magią
1)szlaughter master rzuca pocisk 2D6 z dwóch kostek na bohatera elfickiego. Wypadają dwie szóstki:)
bohater ginie miscast 5:) Następna tura butcher rzuca panikę na bolta z trzech kostek: 6,3,6 :)
Bolt panikuje miscast 5:), teraz czas na pocisk w bolta rzut 6,3,6:) bolt ginie miscast 4:)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

mój gigant udusił łańcuchem pegazowego elfa bsb z pedantem w pierwszej turze ;)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Samotny Tyrant dostał szarżę na przód klocem swordmanów z warrior priestem + detachment halabardników z boku i jazda na tył (nie zdana głupota dwie tury z rzędu). Przyjął na twarz wszystie ataki (nie tak łatwo zranić miśka z T6 ;)) wywardował co przeszło i zamachnął się Thundermace...


Trzynastu swordmanów poszło spać, walka wygrana, główny kloc zagoniony, rycerze rozbili się o gnoblary :D.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Też się pochwalę. Kiedyś w zamierzchłych czasach traperami ustrzeliłem abomkę (miała już 4 rany, ale nie zmienia to faktu, że oddział komando-traperów zakończył jej żywot :D)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

A ja się nie pochwalę...
Szeregowiec Ryan strzelił do rycerzy khorna ze śmieciarki... KB nie było, ale i tak 3 rycerzy zabił... #-o :?
6Ironów z tyrantem zaatakowani przez 25GG z opcją 3+/2+... chciałem tylko ustać... zabiłem wszystkich ....(z sypania). 8) :twisted: :oops:

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

To jeszcze z dzisiejszej bitwy, placek ze Scrapy na oddziale Chaos knightów. Osiem trafień i pięć KB :lol2:.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Coś w stylu Boom!!!Headshot :mrgreen: ... ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

mój największy hit grając ogrami był przeciwko dwarfs slayers wieki temu... oddział 4 ironów dostał szarżę od klocka slayerów i dwóch doomseekerów... miałem rzuconą regenkę ironów, przeciwnikowi nie udało się jej zdispelować i przez chyba cztery tury combata zdałem 22 na 24 regenki i pokroiłem wszystkich slayerów...

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Tez wieki temu, ale juz na 8 edycję - placek scrapy w horde black orcs z grimgorem - grimgor nie zdał look out sir oraz warda i w pierwszej turze sie pożegnał z życiem - mina przeciwnika bezcenna.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

miałem podobnie tylko że wampir lord poszedł do piachu
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

na DMP gnoblarami zaszarżowałem od flanki klocek White Lionów, wygrałem combat i zagoniłem ;D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

To miał pecha z tym stubbornem :D

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Afro pisze:na DMP gnoblarami zaszarżowałem od flanki klocek White Lionów, wygrałem combat i zagoniłem ;D
I tak właśnie powinno się rozmontowywać deathstary.


Sam fakt że gnoby mimo bickera doszły do walki jest już znaczący:P
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Jakoś zauważyłem, że High Eliccy gracze ogólnie mają pecha do zdawania stubborna na WL :)
Jak grałem z HE to chyba 4 razy mi się udało w pierwszej turze zagonić cały klocek :) wśród tych całych klocków to była jedna opcja szarży Fellbatami od tyłu :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

A powiedzcie mi ktory z was spral moje HE 20:0 na PGA iles tam lat temu ?? To byla ciekawa bitwa :)

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Inna akcja: Mój hunter strzela z bolca do pegazów z lordem, nie ma look out sera więc losowanie co trafiłem - lorda generała pechowiec wylosował - 3 woundy wbite - padł - pierwsza tura:D

Kolejna mina przeciwnika do kolekcji

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

O ile dobrze pamiętam to przeciwnik wybiera w co trafiasz w przypadku ataków strzeleckich.

ODPOWIEDZ