That was epic! Czyli czego dokonały nasze ogry :).

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: That was epic! Czyli czego dokonały nasze ogry :).

Post autor: QQrydza »

SoCiu pisze:
Stan pisze:Dziwny jest gracz VC który przyjął takie szarże :D
Rozumiem Stan, że Ty na miejscu gracza VC dałbyś flee :wink: .

Ciągnąc temat sytuacja z ostatniego DMP2014, 5 mournów dragonhide banner przyjmuj na klatę 30tkę gwardii TK z halabardami, WS10,I10 i dodatkowym atakiem oraz necrosphinxa. Przeciwnik wciąga moje TK nosem w 1 turę, zostaje kilku gwardzistów. Traumę mam do tej pory..

I w drugą stronę, 4 mourny dostają na bok skorpiona, przegrywają CC, oblewają ld, re-roll i do piachu

Podsumowując ... głupia ta gra :wink:
1 sytuacja: masz 41 ataków. Trafia 27, przebija powiedzmy 14, chlop ma savy na 4+, powiedzmy ze zda 8 (lekki farcik a starczy żeby uratować jeden model juz za moment). Czyli 6 ran od Ciebie. dodajemy lucky parry save i juz zadales tylko 5 rany. On ma z 4 modeli, 12 atakó z s4, 16 z s5. Trafia 4 z s4 i 6 z s 5 (powiedzmy). Z sila 4 zadaje 2 rany (nie sejwujesz bo masz tylko 5+), z siła 5 zadaje 4 rany = 6 ran z ataków dla niego. Stompy to dodatkowe 3 rany. do tego dorzucamy zioniecie (dragonhide)) 2d6 s3, powiedzmy, zę 7 hitów, 3 rany, zdajesz jednego save'a, to dodatkowe 2. sfinks nic nie robi bo masz pecha :D

Wychodzi nam 5 do 11 ran dla niego. Ty masz +3 za statica (szarza szereg sztandar) on +1. wychodzi mi że przegrywasz combat o 4 + ewentualnie te rany ze sfinksa jak wpadna. W sumie tracisz 15 modeli, zostaje Ci 15, a jest jego faza magii czyl iregeny/+1 do T/+ 1 do S itd itp.

Ergo dosc statystyczny wynik

2 sytuacja. Skorpion ma 4 ataki z s5, to jest 2 trafia, jeden rani, chlop zdaje save = szarza bok = 2 statica. Morfang ma2 trafiania z s4 i 2 z s5. Wystarczy ze z s4 nie przebije (na dwoch kosciach na 5+ moze) albo ze rzucisz jednego save'a zdanego, a z s5 przebije tylko raz (statystyka :P) i juz przegrane oblane i naara

W sumie nic specjalnego :D Chyba ze sie gdzies machnałem :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Przegapiłeś fakt halabard i razora(tu my bad) na TG czyli ma tylko parry save. Nie mniej chora jest gra gdzie klocek za 550p z boostami+sphinx 230 nie przepycha typów za 360p :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

z halabardami masz sile 5 a on save'a na 4+, z razorem na 5+, to jest jakaś różnica o 2 rany może (ale dośc kluczowa bo na jednym modelu.

Prawda jest taka, że jakbyś tam wpadł necropolisknightami za te samą kasę co gwardia, z tymi samymi boostami, to bys wygrał -bo gwardia na morny ssie i tyle :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Pojedynek dużego kucharza z wampirem wbilem mu 2 rany a umarł od kopnięcia z jego laczka xD :D
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Kot zaszarzowal w bok 20 zombie z 2 magami i zabił ich w 3 tury gry xD
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

lahire12 pisze:Kot zaszarzowal w bok 20 zombie z 2 magami i zabił ich w 3 tury gry xD
Drażni mnie Twój bezcelowy spam więc z czystej satysfakcji postanowiłem porachować prawdopodobieństwo owego zdarzenia.

9,064*10^(-3)% szans na perfekcyjne rzuty po Twojej i tragiczne po przeciwnika stronie czyli 4 tury walki wręcz. Duuużo mnie by było jakbym liczył Twoje przeżycie przez 6 tur walki wręcz :) Zacznij grać w totka chłopie. Wygrałbyś piątkę. :D

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

:x trafiasz do podpisu; )
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Bok 3 rany on mi nic i się sypał tak ciężko policzyć ?
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

On ma 3 szeregi sztandar i muzyka, także tak, ciężko.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

A ja mu wierzę, nie takie rzeczy już widziałem na battlowych stołach. Prawdopodobieństwo czegokolwiek zawsze wynosi 50%, albo się uda, albo nie ;p
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Brak sztandaru i muzyka miał zabić maga a że odrazu oddział padł to inna sprawa. Bo zombie nie mogą mieć ani sztandaru ani muzyka
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

lahire12 - widzę ekspert od VC. Doczytaj ichni armybook zanim głupoty napiszesz.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Stan +1

A żeby nie było offtopu to napiszę, że wczoraj na turnieju zemściła się niezdana inicjatywa kotka. Zjadłem odginaczkę VC szarżując na bok i zabijając dwa wilki ( reszta się posypała) a z overruna wpadłem idealnie w oddział GG z magiem death. Niestety przeciwnik w swojej fazie magii przepuścił mi słońce po kotku. W jego następnej turze magii kolejne słońce zjadło 5 IG, 4 mournfangi i 2 bulli radykalnie zmieniając siły na stole
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Akcja z wochem demon prince zaszarzował w kota wbij 1 rane ja też i wygrał tylko o szarżę .
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

I co z tego ?
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Szkoda ze na tym forum nie ma opcji lubie to;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Nawet jeśli Ty byś wygrał to nic by Ci to nie dało. Swoją drogą DP ma thunderstompy, tak? Powinien Cie lekko skroić
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

lahire12 pisze:Akcja z wochem demon prince zaszarzował w kota wbij 1 rane ja też i wygrał tylko o szarżę .
Ja ostatnio zaszarżowałem 20 gnoblarami na hordę 50 white lionów, elfy przegrały o muzyka.
Obrazek

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Nie to juz jakas sciema panie

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

A może było 50 gnobblarow na 20 white lions? :D
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

ODPOWIEDZ