Ogrze taktyki!

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Re: Ogrze taktyki!

Post autor: Sevi »

Bogins: ten tyran zaprezentowany przez Ciebie wygląda bardzo fajnie, ale podejżewam że standard będzie taki jak napisałeś wcześniej:
BOGINS pisze: Oprawca+BSB+firebelly.
Lub zamiast firebellego rzeźnik z jelitami, a oprawca z heaven(?)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Lucky są.
Ja dla swojego firebelly daje potion speeda :) co by moze był nawet czasem bardzo szybki :D.
Hunter by sie przydał :) ale wtedy bez bsb a firebelly na 1 levelu...sam nie wiem.
taki też monster truck: 3xstone horny :), kociaki, kawa, ironsów8, mag lord w ironach +1ld na paniczki:) (był jakis reroll ld?), jakieś gnoblary...na zapchaj dziurę w core..

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Nie wiem czy odważyłbym się zagrać bez bsb, nawet w wersji eko, bsb to w tej edycji must have (chociaż zawsze można dać sztandar za 5 punktów który pozwoli nam przeżucić pierwszy test, ale to raczej słaba opcja). Też prawda że hunter by sie przydał, ciekawi mnie jak się będzie prezentował na żywo na dużym futrzaku :wink:
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

zauważył ktoś niemożność brania zasięgowych broni jednocześnie z great weaponem?

Pisze w opcjach may chose one of the following.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

niestety tak jest, mnie zastanawia po co można dać championowi kawalerii pistolet? ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Murmandamus pisze:zauważył ktoś niemożność brania zasięgowych broni jednocześnie z great weaponem?

Pisze w opcjach may chose one of the following.
No to prawda Murm, ale zwróć uwagę, że wcześniej hunter w ogóle takiej opcji nie miał: teraz ma dzidę na starcie i do wyboru większą dzidę i turbo pałę.
Tyrant to marginalna sprawa, ludojady zawsze tak miały, BSB z pistoletami i 3 bs.... nieważne...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Afro pisze:niestety tak jest, mnie zastanawia po co można dać championowi kawalerii pistolet? ;)
Sądzę, że zadecydował apsekt modelarski. A praktycznie... można np. wziąć 3 pojedynczych championów kawalerii z pistoletami. Może jakiś sens to ma, chociaż istotnie raczej nikły.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

No niestety -> są 2+.

No i trzeba też pamiętać, że są to tanie dodatkowe ataki, i bodajże nie ma minusów przy move&shoot dla nich również.

Jak w tej edycji jest sprawa podziału woundów? Wiem, że w poprzedniej dało się przydzielić po 2 rany na champa i zwyklego. Teraz też tak jest?

I wg mnie kawalerie bez sensu dawać wiecej niz 3. 3 łatwiej manewrować, i trzeba zabić cały oddział by mieć jakiekolwiek punkty!

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Takie pytanie, wykminiliście jak można poskładać Tyranta żeby nadal łoił? Szkoda że nie ma Tenderisera :(. I BSB, czy w czasach stubborna w sygnaturce jest miejsce dla Crown of Command? Bo Żeby wystawić Runemawa trzeba go dać BSB właśnie :(.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Jak oceniacie gnoblary? Wyłącznie jako zapchaj dziura punktów?
Edit. Majestic, stronę wcześniej Bogins wrzucił ciekawego tyrana ;)
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, o 11:38 przez Sevi, łącznie zmieniany 1 raz.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Imo lepiej mieć pewnego stubborna z Korony, niż liczyć na to, że przeciwnik nie zdispelluje. Ja zawsze Koronę daję na dużego rzeźnika, który siedzi sobie w drugim szeregu i buffuje.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Book jest ok, ale za zepsucie Siegebreakera... Fuck you, Jervis.


A tak na temat, mam już pewien bardzo ogólny pomysł na armię na 2400. Kloc Ironów z Firebelly i rzeźnikiem z Heaven (albo beast, w sumie z augumentów naszego Lore'a i sygnaturka z beast może ładnie łoić) Drugi kloc ironów/bulli z BSB z Runemawem i oprawcą z naszym Lore. Środkiem ciśnie thundertusk z czymkolwiek (chodzi o ASL dla przeciwnika). Z tyłu armata, bokiem trójka kawy z jakimś słodkim bannerem i 3x2 Sabretuski do odginania/wyciągania fanoli/szarż na fasty/straszenia maszyn itd (Boże, a tak brakowało mi tego typu jednostki ;)). Na koniec trójka maneaterów ze sniperem i czymś tam jeszcze (pewnie poisonem)

Myślę że może dawać radę, największy problem jest z tymi nieszczęsnymi przedmiotami, bo nie mamy już warda na 5+ za 20p. Ani +1T za 10, ani taniej broni +3 do S i gwał na steamtanku gratis. Tyle dobrze że Hellheart jest świetny teraz :D. Czary z Naszego Lore i Best też (Ogry z 6t i 6S :])
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

No niestety bronie.... pozostawiają wiele do życzenia... Z tego co widać autorzy kładą nacisk na buffy na regimenty/herosów a nie że sam heros jest w stanie cisnąć bez reszty. Sige bardzo mi się podobał - już za 2 dni będę go często u oprawcy używał, ale to nie wróci już więcej heheeh.

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

hey

skąd macie te info też z chęcią bym się przytulił do tej książeczki dajcie znać gdzie mogę ją znaleźć :)
Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Takie pytanie, czym my do diabła mamy niszczyć steamtanki teraz, kiedy splewili siegebreakera? Bonecrusher nie zawsze wejdzie, działo rani tylko na +4, czymkolwiek nie zaszarżujemy, zginiemy (wszystko poza gnoblarami, kotami, gigantem i yhetee zadaje impacty). O ile na mecz z imperium możemy dać Oprawcy lore of death i wystawić ze dwa giganty do ganiania czołgów, to nie wyobrażam sobie co ma się dziać na turnieju.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

przecież jeden gigant wystarczy, bo mamy 50% szans na taki ładny monolog :
"testuj steam tankiem inicjatywę ? O ty automatycznie nie zdajesz ? o jak mi przykro właśnie ze zdolnoości cios maczugą tracisz 2k6 punktów życia bez save :twisted: "

a teraz ma stuborna jeszcze to i może piechoty trochę pocisnąć :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Majestic dziwny ten twój post :).
Masz harpuny.... s6 k3 ran no save - zrań i warzywisz,
Iron blaster - s10 k6 ran,
Heros+dwurak+potion=10S.
No i próba magii :)

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

jakoś na 2400 wychodzi tego mało :(
fajna armia ale trudno złożyć coś na te punkty

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

no ja nie wiem, teraz na 2400 mamy tak naprawdę 200 punktów więcej. Przy koszcie modeli uciętym o ~20 punktów wychodzi na to, że mamy procentowo prawie takie same możliwości. Wiadomo, duże miśki będą trochę ucinały pulę, ale nie wydaje mi się, żeby wiele się zmieniło.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

ktoś widzi jakieś zastosowanie dla yhetiii? już nie -1 do hita tylko -1 do ws w btb
nawet jeśli tańsze są to jednak 3 kosztuje 132pkt. Bonusi to swiftstride ale za to flammable i bretońscy łucznicy
naprzykłąd mieli by używanie. Żeby chociaż vanguarda mieli... ech.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ