Ogrze taktyki!

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: Ogrze taktyki!

Post autor: kubencjusz »

A niby czemu dając płonące ataki nie miałby dawać ich równiez w strzelaniu ? masz zapisek "only in close combat" czy coś w tym stylu ? :roll:

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Unless otherwise stated, a model with this
special rule has both Flaming shooting and close
combat attacks (though any spells cast by the
model are unaffected, as are any attacks made
with magic weapons they might be wielding).

i banner:

Models in a unit with the Banner of Eternal Flame
have Flaming Attacks.

więc na strzelanie też ;)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Kurde, byłem pewien, że tam było napisane close combat attacks.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

czyli całą sucz idzie najpierw podpalić ludojadami a potem zdzielić z działka pi po robocie :)

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Znaczy że ludojady mogą mieć snipera, poisona i flamingi? Piszemy petycję o heroic killing shota na 5+? :D
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Przy okazji poproś o Fly ;)

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

Mój angielski, osłabł zdeczka. Jak mam rozumieć zapis przy blasterze. najpierw napis że fail jest przy dwóch mistach. a W tabelce że przy pierwszym należy rzucić na tabelkę, a niby wybieramy lepszy rzut.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Kiedy używasz działa rzucasz dwa razy kostką artyleryjską. Pierwszy raz, żeby zobaczyć ile za daleko poleciała i jeśli na tej kostce wypadnie misfire to sprwadzasz co się dzieje w tabelce. Drugi raz rzuca się kostką artyleryjską, żeby sprawdzić ile kula armatnia się "odbija". Ten drugi rzut rzucasz dwa razy i wybierasz wyższy wynik, kula nie odbija się tylko przy dwukrotnym wyrzuceniu misfire.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

no dobra ;)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, o 22:53 przez Majestic, łącznie zmieniany 1 raz.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Majestic poprawnie politycznie byłoby nie wystawiać na forum rozp z booka który jeszcze nie wyszedł :wink: zwłaszcza z kosztami punktowymi..

masz zle policzonego Slaughtermaetera ( tak złożony to 350p. nie wiem czy dajesz 4 lvl?)
poza hirołami jest całkiem najs. nie lepiej flam banner na maneaterów? żeby potem z armaty poprawić.
na ironach dragonhide jest imo obowiązkowy.

pzdr,KG

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Zapomniałem o zmianie kosztu Slaughtermastera ;). A poprawiona rozpa pojawi się za miesiąc :P.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Zastanawiam się czy nie ciekawą opcją kontynuacji strategii gwiazdy śmierci nie byłoby wsadzenie tyranta + bsb + firebelly do jednostki ludojadów zamiast ironów czy zwykłych ogrów. Ludojadami bierzemy stubborn i albo ITP albo trucizne i możemy oszczędzić na koronie i dodać trochę więcej pierdolnięcia. Niestety, wychodzi to trochę drogo jeśli dać im jeszcze ciężką zbroję i wielkie bronie. No i zapewne będzie to mniej liczne niż oddział core, więc i bardziej podatne na ostrzał.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Wadą deathstara jest teraz multum fajnych jednostek, szkoda rezygnować z nich dla kloca ogrów. No i kto posiada 10+ Ludojadów? ;)
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

No może nie 10, ale z 6, żeby nie zapchać nimi całego speciala, ale to i tak ponad 200 gnoblarów kosztuje, a cały oddział włączając bohaterów z ekwipunkiem to już grubo ponad 500 gnoblarów.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Sześć to IMO minimalny oddział MI który ma cokolwiek zabijać od frontu. Coś jak dwudziestka piechoty :P. Ale taka szóstka Ludojadów to tylko nieco ponad 400 punktów, nie tak źle. Choć najprędzej widziałbym ich nie na froncie a jako scouci ze stubbornem i Pistoletami. Jeśli zaczynamy to taki oddział stara się zdobyć dobre miejsce do szarży i ew. omiata śmietnik z pistoletów (i wymusza chowanie characterów do oddziałów ;)). Potem szarża i wypłacamy milion ataków z S5. Plan zakłada oczywiście że mamy Ludojady, snajperów w innej części pola walki. Ciekawa koncepcja, tym bardziej że jeśli oponent spróbuje zabić ten oddział, to dostanie wjazd na chatę od wkurzonych zwykłych ogrów, a jak ich zignoruje to w drugiej turze ma szarżę cholernie mocnego oddziału w słabiznę.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Majestic pisze: No i kto posiada 10+ Ludojadów? ;)
Ja ;D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

a ja myślałem nad wystawieniem 5 szamanów ognia i lordzie magu i tylko tych zamrażających mamutach. już widzę minę przeciwnika który zobaczy jak kładę mu 5 znacznik chuchnięcia nad hordą :twisted:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

szeszej imho jest to bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza z dragonhidebannerem (i wtedy nie trzeba brac dwuraków) jest jedno ale - (poza kosztem ofc) - z herosami z przodu marnuje ogromną ilość ataków ( jako ze support to max3) ,zważywszy ze z brace of pistols masz ich 5 z przodu.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ostatecznie będę raczej wystawiał Thundertuski w większości rozpisek. Stonehorny są pro, ale po grze z Bretonią, uznałem że możliwośc porządnego ostrzelania oponenta jest tego warta. Jaki będę wystawiać w rozpiskach zrobionych stricte pod szybkie wbicie się we wroga, bez wsparcia strzeleckiego,
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, o 11:09 przez Majestic, łącznie zmieniany 1 raz.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Afro pisze:
Majestic pisze: No i kto posiada 10+ Ludojadów? ;)
Ja ;D
Ja również :) niech żyje ebay :P


Edit: wrażenia po przeczytaniu "plotek" - wreszcie będzie mocny book. I chyba nawet Yetiki będą się częściej pojawiać.
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

ODPOWIEDZ