Pare noobowskich pytań v2

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: Pare noobowskich pytań v2

Post autor: kubencjusz »

Więc jak widać kwestia gustu :)

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Na małe punkty też jest bardzo dobry. Spłacił mi się w każdej bitwie i chyba w żadnej nie zginął.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Mi zginął z pierścionka rzuconego z jednej kostki xD ale to był fart przeciwnika po prostu.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Mimo, że Ironblaster nie jest taki mocarny jak w 8 edycji to dalej jest jedną z najlepszych opcji, gra się trochę zmieniła, teraz tak naprawdę działo nie musi niczego zabić, żeby się spłacić. Kontrola stołu też jest ważna, a takie dwa działa mają ogromny aspekt psychologiczny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ok dzięki:) A z innej beczki- ktoś grał tylko na jednym magu z Fire 1 lvl i dispel scrollu na 2500? Jak to widzicie? Albo na 2 małych shamanah i bsb bez lordow na 2500? Może ktoś ma doświadczenia i by się podzielił.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Przecież to jest bez sensu rezygnować z maga lorda. Bierzesz 5 czarów z fire i zamiatasz stół.
Ogry są o tyle mocne że nie bolą nas zbytnio miscasty (rana czy dwie na magu nie zmienia wiele).

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Raczej chodzi o to że za pond 200pkt różnicy można mieć 3 mourny. A to robi różnicę.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Oddajesz całą fazę magii za dodatkowy oddział. Dwóch magów kosztuje prawie tyle co jeden duży. Jeden jest bez sensu bo nie wrzucisz żadnego czaru przez całą grę. Jak już nie chcesz mieć magii to nie bierz maga, weź scrolla z enchated items na generale i banner +2 do dispela na maneaterach.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Akurat w ograch to mag lord przy obecnym koszcie jest bez sensu. Daje +1 cast/dispell a kosztuje za to 30 punktów więcej niż to samo w małych magach. Do tego ma 2 rany i 3 ataki mniej, nie nadaje się do pojedynków ani odginania. No i tylko jeden przedmiot arcane. Jak ktoś chce magii to dwu małych magów i może pierścień są najlepszą opcją wg mnie. Można przyoszczędzić dając jednego maga (pewnie fire) i czapkę na generale - kosztuje ona o 100 pkt taniej niż mag ogrowy 2lvl a jest tylko trochę gorsza. Ja tak gram często i nie narzekam.

Maciek

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ja osobiście zgadzam się z mlepkows'em.
Dodatkowo 2 magów daje Ci +2 do channela który wg mnie jest istotnym elementem. Na Masterze w Gorzowie miałem 3 małych magów (3fire, 2 fire, 1wild ) i gdyby nie fakt, że problemem jest ich pomieszczenie w oddziałach i brak możliwości castowania 0 z fire z combatu to grałbym tak dalej.
Każdy mały mag to bezpieczne 3 ataki z Great Weapona opcja na arcane item ( dispel scrol, demon heart, shielding scroll ) oraz itemy bostujące oddział. Np gem of fortune dla maneterów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Mlepkows a czy podzielilbys się złożeniem kadry gdy używasz na generale czapki?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Huss pisze:Mlepkows a czy podzielilbys się złożeniem kadry gdy używasz na generale czapki?
Podbijam, też jestem ciekaw

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Są dwie opcje:

Nowa, lepsza ;) :
-Great Khan, Mammoth-Hide Pelt, Heart Ripper, Wizard's Hood, Trolleater
-Khan BSB, Khagadai's Maul
-Shaman lvl2 Fire, Dispel Scroll, Great Weapon

Stara, z wadami:
-Great Khan, Mammoth-Hide Pelt, Heart Ripper, Wizard's Hood, Rottenjaw
-Khan BSB, Sceptre of Dominion, War Standard, Great Weapon
-Shaman lvl2 Fire, Dispel Scroll, Great Weapon

Do tego polecam mamuta jeżeli się zmieści, 0 z Heaven na 3+ jest przydatnym wsparciem fazy magii.

Maciek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki:) stawiasz go w drugim szeregu? Lethal Strike nie jest obecnie trochę przereklamowany?

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Huss pisze:Dzięki:) stawiasz go w drugim szeregu? Lethal Strike nie jest obecnie trochę przereklamowany?
Nope, stoi w pierwszym, stąd Trolleater żeby dać mu nieco więcej przeżywalności. Ma parry (więc jak wejdzie czar z mamuta to jest zwykle trafiany na 5+), jest raniony na 4+ lub gorzej, ma zwykle przynajmniej 5+ pancerza (jak przeciwnik nie ma AP), no i jest regena. Na Lethal Strike akurat nie liczę, ale trafianie zawsze na 3+ z S5 AP(1) i A6 jest skuteczne na większość celów poza jakimiś turbo-koksami.

Maciek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

No brzmi sensownie:) ja wyobrażałem sobie Great khana z czapką tak:
Trolleater, Bluffers Helm, Wizard Hood, Fleshrender, Dragonfire Gem

Reszta kadry jak u Ciebie + Rottenjaw na któregoś z pozostałej dwójki:)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie lepiej wziąć khana z markami chaosu i wizard hat? Dla ogrów są bardzo tanie a jak już płacimy z tego lorda tyle punktów to warto wziąć to nurgle na bullach i change na armatach/manach.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Bo ja wiem... Tracisz sensowną broń na lordzie, opcję brania paru fajnych jednostek i dopłacasz 50 pkt + marki. W zamian dostajesz przydatne możliwości na weteranach... i tyle. Nie ma tragedii ale lepsza opcja to to chyba nie jest.

Maciek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Zauważyłem że bardzo rzadko korzystacie z Yeti większość wybiera kin-eatera i jego wielokrotność. Przy ograniczonej liczbie wolnych punktów wyżej cenicie sobie do ogarniania śmieci kin-eater a?

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Regeneracja, Fear, hate, Unbreakable. Coś jeszcze? :)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

ODPOWIEDZ