Ogry w 9 edycji

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: Ogry w 9 edycji

Post autor: Stan »

Na okrągłych. Kwadraty można kupić od chińczyka:
http://m.aliexpress.com/store/storeHome ... obilestore

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Wiadome coś o nowych modelach do Ogrów z AoS ?
Inne frakcje chyba coś nowego dostawały.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Teraz właśnie robią tylko ten repack, który wklejałem powyżej. Widziałem, że też jakiś podręcznik im wydają, żadnych nowych modeli nie ma na stronce niestety.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Lecz to samo pudełko robić może za 6 unitów z różnymi zasadami. Nie znam się za bardzo na AoS ale heros na stonehornie wygląda syto.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Hej,
Posiadam 17 pieszych ogrów, Ironblaster i wuchtę części. W 9th age nie gram, ale może kiedyś zagram(tia, jasne) więc średnio wiem co jest grywalne a co nie.
Mógłby mi ktoś doradzić jak poskładać te ogry(konwersje na jakichś szamanów itd. wchodzą w grę) żeby dało się tym na małe punkty pograć albo ewentualnie potem sprzedać to bez reakcji w stylu: "plewnie poskładane, nic z tego nie gra"

Jeśli np. Dwie czy trzy opcje złożenia danego unitu są warte rozważenia to też piszcie, możliwe że poskładam ich tak aby mogli robić za kilka złożeń.

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie ma słabych opcji. Ale jak masz ochotę konwertować to porób maneaterów tak z 6.
Reszta na zwykłych tribesmen, ewentualnie pół na pół z ironguts.
Potrzebny będzie chorąży armii i jeden mag oczywiście.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

tribesmanów i maneaterów z jakąś konkretną bronią?

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Tribsmeni to raczej z ironfistami i jak masz ochotę bitsy to najlepiej jak najbardziej opancerzone. ( hv armour )

Maneaterow to raczej z pistoletami bo to najbardziej korzystna aktualnie opcja lecz w kolejnym update pewnie coś zmienia więc jak lubisz konwertowac to można każdego inaczej skleić - czyli tak jak dedykowani maneaterzy wyglądają.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Pistolety się zawsze opłacały na maneaterach. Jedyne co zmienią to zabiorą im +1bs(dużo głosów w tej sprawie, zobazcymy), ale to po prostu weźmiesz inną zasadę zamiast tej.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

I raczej podróżą pistolety do poziomu ironfistow
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

A jakieś sugestie odnośnie broni na BSB, szamanie, Khanie?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Oburaki wiecznie żywe :D

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

zmiany niewielkie. Imo ogry nadal mocne, choć straciły troszkę [głównie przez zabranie heavena/ metalu]; mourny tańsze ;)
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Janus pisze:zmiany niewielkie. Imo ogry nadal mocne, choć straciły troszkę [głównie przez zabranie heavena/ metalu]; mourny tańsze ;)

to co szykować kawalerie na Poznań? ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Gdzie znajdę aktualny update 9th o którym rozmawiacie?
Z góry dzięki za pomoc Gnoblarowi:p

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki wielkie:)

Będzie renesans Scrapplunchera?:p

Jak widzicie teraz weteranów?

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Janus pisze:zmiany niewielkie. Imo ogry nadal mocne, choć straciły troszkę [głównie przez zabranie heavena/ metalu]; mourny tańsze ;)
Magię mamy teraz średniawą wg mnie, do przetestowania rozpa bez maga. Nie dam już Khagadai's Maul na BSB, trochę boli. Zniknęła dyscyplinka - można ew dołożyć za 80 pkt liderkę na samym Great Khanie, ale już wtedy wyraźnie mniej się mieści. Weterani w standardowej wersji nie dość, że mniejsi o ogra to jeszcze drożsi (+5 pkt za pistolet) i zamiast +1BS mamy tylko brak kary za zasięg. Mourny nie do końca tańsze bo za parkę było kiedyś 130 a teraz jest 300 (czyli 150). Tańszy to się dopiero zrobił duży oddział z upgrade różnymi. Podrożał Kin-eater i Yeti straciły skirmish.

Z fajnych bounsów to ja wypatrzyłem 3D3 impakty na mamucie (ciekawe czy specjalnie, bo na zielono zaznaczone nie jest) i tańszego łowcę. Poza tym plaża :cry: .

Maciek

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Weterani z pistoletami drożsi, słabsi i wzięci w rozpisce z dwoma ironblasterami nie zostawiają wiele miejsca na cokolwiek innego z limitu the powder keg. Ale chyba mimo wszystko jeden taki oddział to ciągle must have.

Trochę szkoda, że z rulebooka wyleciał holy icon, bo każdy ward save będzie sporym problemem.
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

To że droższe pistolety to pewne było od dawna. W połączeniu z poisoned atakami ( zdolności którą odbiega skutecznością od innych ) stają się uniwersalni.
Obrazek

ODPOWIEDZ