Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Albo_Albo »

gigant spadl od 5tki DP wiec wątpię żeby przetrzymał 10 SM ;)

SM trafiaja na 2+ i rania na 4+ czyli z 12 atakow ktore wyplaca *bo bedzie sie bilo 8miu) masz ok 10 hitow z czego 6 woundow wpasc powinno i goodbay
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, o 15:43 przez Albo_Albo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Maneaterzy z Thundertuskiem zjadają całą armię HE nawet się nie pocąc, możemy tak licytować się bez końca, ale to nie ma sensu, ponieważ jednostki nie są stworzone do walki z każdą jednostką :) Chociaż u mnie kiedyś gigant zjadł 15 Tower Guardów z blood bannerem, to był pierwszy występ giganta w mojej rozpisce i byłem w szoku, że on coś potrafi :o
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

to nie chodzi o licytację napisałem na początku tylko po to aby gracze wiedzieli sam zbieram OK więc po prostu patrzę i na jedną armię i na drugą i co każda może stąd mój post :)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Swordmasterzy to jednostka która z założenia ma szlachtować wrogie oddziały z niedużym pancerzem, dlatego to by było dziwne, gdyby gigant czy yeti miały z nimi duże szanse :) Na szczęście w ograch jest tyle jednostek z impactami, strzelaniem z S4 AP(1) oraz jednostek które obniżają inicjatywe, że swordmasterzy nie są dużym problemem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

zrobilem sobie symulacje kiedys 9tki maneaterow z 26 SM i 26 WL i wyszlo mi ze na wiekszosc przypadkow gora byly klocki HE

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Kluczem do sukcesu jest lodowy mamut, dzięki niemu 7 maneaterów z BSBkiem i Dragonskin bannerem rozjezdza nawet 30 osobowe oddziały elfiej elitarnej piechoty(Swordmasterzy, White Lioni, Exekowie, Tower Guardzi) :) Sam testowałem to już 3 razy w praktyce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ano, ogry mają tyle combosów że to się w głowie nie mieści. Obniżanie inicjatywy z bohatera, mamuta czy yeti, reroll jedynek na wszystko co się da - to uczucie kiedy ranisz na 2+ z rerollem rakiet i przeciwnik odpada, impacty. Radzą sobie całkiem nieźle z elfami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Hehe czyli 10 swordów ma 15 ataków i niby wpada z tego 12 woundów w 4 yeti? Pożycz mi swoje kostki :)
Ten temat nie jest do pisania o tym co he mogą zabić, tylko jak zabić he. Pochwal się w innym dziale.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

jesli trafiaja na 2+ to ile z 15 kostek nie trafi? statystycznie ze 2-3 wiec potem masz S5 i T4 czyli znowu z 13 kostek na 3+ trafi przynajmniej 60% wiec jakies 8-9 wiec co najmniej dwa yeti spadaja jesli oddaje to 2 yeti z czego jesli byly 4 to ostatni stal w tylnym rzedzie wiec oddaja 4 ataki wynik taki ze maja ciezki rzut na LD

oczywiscie moga sie stac rzuty graniczne ale w wiekszosci wypadkow jest jak opisalem powyzej

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Zostaje dwóch ale oddaje jeden bo drugi jest z tyłu xD czytaj swoje posty zanim wyślesz.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Widzę, że ktoś tutaj posiada braki w znajomości podstawowych zasad :D Ale mimo wszystko Yeti nie mają szans z 10 swordmasterów, tylko tak naprawdę kto wystawia Yeti w oddziałach po 4 :P?
Obrazek

Baszut
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Baszut »

Mnie się zdarzylo wystawić po 4 sztuki ale wiem już, że to za dużo.
I żeby było jasne - wcale nie szarżowałem tych Sword Masterów :) To były tylko teoretyczne rozważania :P

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Ale dwa klocki po dwa Yeti już statystycznie rozkurwiają taki klocuszek, bijąc sie jednocześnie :twisted: Wtedy jest 16 ataków na 4+, trafia 8-9, rani podobnie, bo na 2+, po wszystkim zostaje statystycznie jeden Swordmaster i jeden Yeti, samym stompem powinien go wykończyć :)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tak sorry zapedzilem sie drugi nie bije w ogole nie mniej to nie ma znaczenia w tym rozwazaniu bo nawet jakby bil to nie mialby szans bez bicia jest jeszcze gorzej :)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

No tak, 1x4 Yeti przegrywaja ze swordmasterami, ale 2x2 Yeti mają szansę zniszczyć ten klocuszek :P Dlatego Yeti bierze się w oddziałach max po 2, wtedy jeszcze mogą służyć jako odginaczka :)
Obrazek

Baszut
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Baszut »

Jak tak tutaj patrze na dyskusję to stwierdzam, że chyba spróbuję zamienić 2 czwórki Yeti na 2 trójki albo 3 dwójki [z trójkami boję się tylko czy nie zrobi się za dużo tego śmietnika na stole :/]
i wywalić jednego giganta a za to wszystko wsadzić lodowego Mamuta. Spróbuję wymaksować combo z Inicjatywą :). Resztę zostawię w spokoju na razie. Zobaczymy co wyjdzie :P.
Jedynie szkoda bound spella bo przy braku magii w rozpie na pewno nie uda się tego rzucić ani razu, no ale cóż - nie można mieć wszystkiego.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Możesz wytłumaczyć dlaczego drugi miałby w ogóle nie bić?
Wiesz, straty zdejmujemy od tyłu, a nie z pierwszego rzędu.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Fakt znowu mój błąd nie mniej to w ogóle nie ma znaczenia bo yti i tak będą ucieka

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Chyba, że akcja miałaby miejsce w lesie, w którym to Yeti mają stubborn :) Wtedy może nie uciekną :)

Baszut
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Baszut »

A z czego Yeti miałyby mieć Stubborn w lesie? Z Light Troops?
Bo Skirmisha nie maja :/

ODPOWIEDZ