Nasi przeciwnicy!

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
symek
Chuck Norris
Posty: 524

Re: co na brete?

Post autor: symek »

tu trzeba bawić się w partyzantke że że tak powiem i zastawiac wszystko gnobami i jak będzie chciał szarżowac w gnoby to flee (pamietaj że gnoby nie wzbudzają paniki u innych) i jak spali szarże to kontra irongutsami

poza tym na brete boski jest czar 2d6 s2 bez sejwów :D a i leadzi mogą sie sprawdzić (siła 4 i AP to -2 do pancerza czyli na 4+ będzie miał)

a grasz z BP czy bez?? i na jakie punkty??

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no na razie to jeszcze wogole :D ale dzis gralem we przeciwko brecie i sie zastanawiam co bedzie jak przyjdzie co do czego. mam batalion , tyrana i gorga. czyli puki co bedzie ponizej 2k
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

myslę że dwóch butcherów będzie dobrym rozwiązaniem z czarem 2k6 s 2 mogą ładnie pozmniejszać oddziały wroga w dodatku jak jeden jeszcze bedzie mial skullmante to mozesz sie spokojnie pobawić w panikowanie (wiekszość jazdy ma chyba LD8)

gorgera mozesz wziąść jeśli obawiasz sie trebusza a pozatym jak wpadnie w jakąś jazde od boku to prawdopodobnie zatrzyma na dobre (bo bedą mieli siłe 3 na jego tafa 5) choć na lance to aż sie prosi wziąść armate z DoW jeden strzał i może trzech panów być mniej

no a tak to skreenować gnobami (kilka dobrych cali przed ogrami) zeby maluchy mogły zadeklarować flee a zeby przeciwnik nie móg zrobić przekierowania na ogry a jak irongutsy już wpadną w lance to powinno byc dobrze

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

nie zapomnijcie o bretonskich wardach ;) wcale nie jest tak latwo z Bretka niestety, szczegolnie na rozpie z pegazami ;/ trzeba sie sporo nakombinowac zeby cos ugrac, bardzo dobrze ostatnio sprawdzal mi sie hunter na bretke oraz 2 butcherow w tym jeden z ksiazka

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

magia będzie moim zdaniem dobrym rozwiązaniem ponieważ breta gra zazwyczaj na jednej damselce wiec będzie miał 3DD i max 2 skrolle a to nie dużo jak na ogrowe czary (a przy dwóch rzeźnikach i kijku to daje nam potencjalnie 7 czarów)

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Jak dla mnie 5-6 oddziałów gnoblarów - musi utknąć i 2 Butcherów. Mając S3 ma problemy, jak mu się ironi dobiorą do skóry.

Ja to widzę tak:
bruiser
2xbutcher
5-6 oddziałów gnoblarów
1 oddzizł bulli
reszta punktów w ironach, bez muzyka i sztandaru (max na 1 ew. z war banner), oddział ironów 144, musisz mieć jak najmniejszą różnicę lance-ironi.

Żadne speciale, żadne rary, w szczególności nie gorger jak nie ma trebusha, masz za zadanie sprawić, aby utknął w gnoblarach i go zaszarżować.

U ogre kingdom nie ma ani jednego oddziału, który statystycznie ustoi szarżę nawet małej lancy kotrów z banerem albo errantrów na zasadach errantry war/errantry banner. Poza maneatersami, ale po co poświęcać 90ptk, jak za to masz 2 oddziały gnobblarów.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Do tego trapperów - przy dobrym ustawieniu terenów masz szansę przyblokować lance obcinając im ruch.
Jeden oddzialik leadów tez bym brał - raz, że to zawsze jakaś namiastka strzelania, dwa, w pojedynkę mogą przyfarcić i zniszczyć małe lance lub przetrzebić duże swoim ostrzałem.
I tak jak poprzednicy napisali: ironi, gnoby oraz para magów rzucająca paniki ( najlepsza IMO rzecz na pegazy uwzględniając tradycyjne oblewanie większosci liderek na tych fruwajkach :wink: ) i hity no as. Jednak z muzyka na ironach nie rezygnowałbym nigdy 8) zbieranie na 9 jest ok :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jako bretoniec bałbym sie Leadów i huntera. Hunter wiadomo - z bolca przy farcie może namieszać zdrowo. Leadzi s4 armour piercing Brrr to jet coś czego breta nie lubi najbardziej -2 do AS i do tego ward wciąż tylko na 6. Tak samo na bretke radziłbym byki zamiast brzuchów. S6 włącza warda na 5+. A byki z fistami mają po 4 ataki z s4 i piercingiem :twisted:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

z fistem traca zasade ogr club- tylko goli maja a tak to bija bez modyfikatora czy z dodatkowa bronia czy z fistem

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nie w polsce :P :twisted: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

c) Ogre clubs dają Armour Piercing wszystkim atakom ogra, nawet wykonywanym z dodatkowej broni/ironfista.
Polskie Uściślenia Sędziowskie
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

a to sorka, bylem swiecie przekonany ze book nie klamie:) nie wzialem pod uwage uscislen

Awatar użytkownika
voltar
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: voltar »

loko pisze:no wlasnie? przeciwnika jest wiecej , on nas szarzuje- nie ma komu ustac taka szarze:/
He.. ostatnio moja Bretonnia dostała masakrę na 1350 od Ogrów! :oops:
Wcale na takie małe punkty nie jest łatwo, a jak jeszcze los bardziej sprzyja ogrom, to można się ładnie wyłożyć na fear outnumber...
Np. moja lanca Errantów z generałem na Errantry Banner odbiła się (szarżując!) od Irongutów, pegazy dostały f.o. próbując zdjąć leadbelcherów, zaś Graale byli wkurzająco spowalniani przez człapiącego za ich plecami gorgera i koniec końców dali się złapać w kanapkę i wyciąć co do nogi.

Inna sprawa, że to była moja pierwsza gra z ogrami, a ja do topowych strategów raczej nie należę. ;)

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

zakładam, że miałeś małą lancę, czyli 8 ataków trafiających na 3+ i raniących na 2+, trafi średnio 5,3, z wondów 4,4

koniki średnio zabiją 1, więc na szarży zadajesz 5W. plus 1 szereg, plus sztandar = 7

oddaje 9A (zaatakowałeś 4 ironów z warbanner), trafia 4,50, wonduje 3,75, po asave (5+) zostaje 2,5, po wardzie (5+) tracisz 1,7, zaokrąglając 2.

wygrywasz o 4.

A mając pecha w rzutach przegrasz z każdym, po prostu STATYSTYCZNIE 5errantrów z errantry banner i generałem powinno przepchnąć 4 ironów ze war sztandarem. Oczywiście wyłącznie przy szarży, potem już tak różowo nie jest :)

Awatar użytkownika
SZALONE
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: "Ósma Bila" Bielsko-Biała

Post autor: SZALONE »

Jak radzicie sobie z hydrami ( teraz może być ich 2)?

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

ostatnio w tą sobote na turnieju rzuciłem na hyrde która stała 5-6 cali od krawędzi zdawanie paniki z rzeźnika ze skull mante i hydra nie zdała na 7 i uciekła poza stół:D a ostatnio przebiegłem po niej dwoma maneaterami z GW i brusierem z GW w jednej turze nawet jej nie zauwarzyli:D

tak samo raz społowiłem ją salwą z leadzi

sposobów jest mnóstwo

dobrą taktyką jest podesłanie jej najsłabrzego oddziału pod nos (bulli np) i ustawić z boku cś leprzego, bullami dać flee (nieważne czy uciekną czy zjedzeni) a w hydre wbić się ironami albo maneaterami

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Nowa edycja, nowe przeciwności, nowe gięcia by GW :lol2:.


Jak radzicie sobie z Czarująco-strzelającym imperium? Jak bardzo bym się nie starał, nie jestem w stanie wygrać jeśli oponent przedstawia swoją grą jakikolwiek poziom. Co zrobić z dużym magiem z Shadow? Brzytwa na flagellantów-gg, pitka na deathstara-gg (nie można jej przekierować z Runemawa, nie?), do tego trochę muszkieterów, tona maszyn i czołg na który mamy chyba najmniej odpowiedzi (Siegebreaker, od biedy bonecrusher ew. grzęźniecie klocem za 1,2k w dziadostwo za 300 punktów).

Przy w miarę dobrym graczu 11:9 to cud, przy słabszym trochę lepiej, ale zazwyczaj i tak dostaję mniej lub bardziej w tyłek.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Odkąd wszedł nowy faq który mówi że czary templatowe trzeba targetować to można przerzucać pitkę z runemawa.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

niedługo dostaniecie nowego booka to z 2 przedmiotów na krzyż mało co uda się wam sklecić. chyba że magie wykoksują.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Tam z dwóch, Maja być ich z dziesięć :lol:. Dwie bronie, pancerz albo nawet dwa, sztandar, dwa arkana na krzyż i enchanted item :lol2:.


Wieść o przekierowywaniu DD typu pitka czy stopa bardzo mnie cieszy. Niestety, gnoblary nieco posmutniały i nie wiem dlaczego ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

ODPOWIEDZ