Śmieciarki - za i przeciw

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Jedynym minusem Smieciary jest to ze spada od tego magicznego S7.
Ogolnie moze i droga rzecz ale czasami przydatna. Sprawne oko + zaslona. Mozna zwierzatko schowac tak zeby nie bylo widoczne przez canonki itp i prowadzic ostrzal w konkretne unity.

Ja jak jej uzywam to przewaznie strzeli sobie 2 razy po czym jest takie zamieszanie ze rwie sie do walki. ( o ile zyje) W polaczeniu nawet z bullami daje rade i jest w stanie przelamac przeciwnika bez wiekszego problemu.

A to ze trzeba wystawiac gnoblary to zaden problem. Te male urwisy zajmuja ladnie cwiarki malym kosztem i moga chronic od szarzy fasta na flanke. Takie male zadania ale mnie zawsze sie sprawdzaja.

Co do najwazniejszych rzezcy to to ze Figs Smieciary jest naprawde swietny!

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

Mi w śmieciarkasz się to podoba, że mają zaje fajnego kiling blowa :D (Kędziorson zarypal tym mi maga ;P), i dużą templatke. No, że pada od sily siedem to jest przegięcie ale jak by tego nie było to nie powinno być impactów

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Grzelak pisze:(...) No, że pada od sily siedem to jest przegięcie ale jak by tego nie było to nie powinno być impactów
Impakty mogly by byc rozwiazane w ten sposob jak u Rhinox riderow D3 i powiedzy ze musi przesc te 6 cali zeby wogole je zadac - jak bulle.
Wedlug mnie byla by to sensowniejsza jednostka o wiele.
Te 7S troche Upupia ta jednostke. To juz wolal bym zwykly rydwan za 85pk i katapulte za kolejne 85

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

ja smieciarke uzywam tylko na duze punkty, na mniejsze jest po prostu za droga
Obrazek

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

co jak co ale model jest genialny:D a smieciarka tzryma klimat ....i moim zdaniem jest naprawde spoko:D

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Zgadzam sie, że śmieciarki trzymaja klimat i są spoko (duża templetka, kiling blow, impakty), ale minusem jest cena.
Prawie 200 pkt (żeby mieć śmieciarkę trzeba mieć min 20 gnoblarów, czyli rzeczywista cena śmieciarki skacze o 40 pkt) za katapulte, która schodzi od siły 7 i ma ld 5 to za dużo...

Ale figurka świetna!

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

ale gnoblary też wystawiam...klocuszek zawsze się u mnie znajdzie więc t onie ma znaczenia....teraz na 1666 wystawiam śmieciarkę ...dla podtrzymania klimatu :D

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

No chyba, że tak :wink:

Jeśli Twoim przeciwnikiem będą elfy, szczury (czy inne coś z T3) to biada im 8) Powodzenia!

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

haha akurat w moim klubie elfów nie brakuje:D

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Śmieciarka jakoś w ogóle mi nie podchodzi, znacznie bardziej opłaca się wystawić dużego Rhinosa (cena taka sama, a jaka różnica! 8)

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

fakt ale nie lepiej wystawić jedno i drugie 8)

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Zdecydowanie lepiej mieć oba Rhinoxy. Każdy szanujący się ogrzy gracz musi naleźć miejsce na Śmieciarkę :wink:

Moim następnym zakupem będzie Śmieciarka :wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zed ty grasz w koncu w wfb ?? Ogrami mam rozumiec ? ( Jose cos mi o brecie opowiadal)

Teraz na temat - model genialny , ale z pktu widzenia PG , lepiej za niego wystawic 2xoddzialy bulli...

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Ogry Ziemko. Ogry! 8)
Bretonia leży na szafie i się kurzy, a ogry się rozmnażają. Tylko przez dłuuugą sesję nie mam czasu ich pomalować, a niepomalowanymi grać nie lubie, bo to traci cały swój urok...
Mam nadzieję, że tak w sierpniu na jakiś turniejek 'niskopunktowy' się wybiorę... :wink:

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

IMO smieciarka rox ! :D gralem z kumplami parowke kazdy po 3,5k bodjaze OK & DE vs WE & Lizaki to smieciareczka robila niezly rozpizdziel w szeregach elfow i mniejszych lizakow 1 strzal to wyrwala 12 eternal guardów powodujac panike kilku odzdzialow :D wiec IMO jest swietna :D

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

IMO smieciarka rox ! :D gralem z kumplami parowke kazdy po 3,5k bodjaze OK & DE vs WE & Lizaki to smieciareczka robila niezly rozpizdziel w szeregach elfow i mniejszych lizakow 1 strzal to wyrwala 12 eternal guardów powodujac panike kilku odzdzialow :D wiec IMO jest swietna :D

Ghost_Master1
Mudżahedin
Posty: 292

Post autor: Ghost_Master1 »

Ja bym sie tak nie podniecał ta śmieciarka mi sie wydaje jednak że bardziej opłaca sie brać co innege za te 200 pkt ( goblarki + śmieciara)
ma za duże wady żeby z niej kożystać tak moim zdaniem:

Plusy:
1.w szarży wymiata
2.wzbudza strach
3.duży templemat
4.KB

Minusy:
1.Niska Liderka
2.Straszny koszt punktowy
3.Zadaje tylko 1 wound
4.Strzał ma tylko 3 siły i każda jednostka może skożystać z normalnego save (brak modyfikacji tego save)
5.schodzi od s7
6.Zasada Żle oswojony (Pl Armybook) przy 5 ld ciężko go utrzymac

Jak narazie tyle :D
A wiec myśle że te 200 pkt lepiej można gdzies wykożystać

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

co do podanych przez iebie minusow :
1.niska liderka to nie problem , smieiarka zostaj na tylach i trzyma cwiartke/strzela, jesli uzywasz jej jako rydwanu to gratuluje inwencji ,ale wtedy idzie kolo eneralai ma ld 8-9 ;)
2.straszny koszt pkt - a co jest w tej armii tanie orpocz gnoblarow ? :roll:
3.zadaje 1 wound, a widzilaes zwykla piechote z wiecej niz 1 woundem ? :P ona sluzy to niszczenia klockow a nie maszyn,czolgow itp...
4.sila 3 - jak wyzej maszyna naodzdzialy piechoty a tu imo sie spradzawdza :D
5.schodzi od sily 7 -stoi na tylach i twoja w tym glowa zeby nic z sila 7 jej nie widzialonie doszlo do niej :d nie jestto takie trudne bo moze sie ruszyc i strzelac
6. bad tampereted w gruncie rzeczy tak nie boli, po 1 musi byc wrog widoczny w 14" i szarza musi byc mozliwa :D

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

grałem w piątek następującym składem:
Tyrant - deathcziter, spangle,tendriser
magik-caddy
hunter,sword of mifgt, fistful,maw, 2*kociaki
hunter, siege, wyrd, 2*kociaki
3buli ironfist+lekkie+muzol
2*3irons
2catapulty
bull rhinox+war
bull+muzol
2*9traperków z championami.

VS
Bretonnia:
Drwal, 2 magiczki(1poziomy),bsb ze słomką i hełmem, 4*9realm,5grail,6pegazów,10 łuczników i trebuszet.

Kumpel przedstawiał cos w piątek żenujący poziom gry bo nawet ironi wpadali i ogólnei to to jakos tak dziwnie wyglądało że to ja go zacząłem nawet okranżać a nie on mnie - chociaż niby przelot p[egazów na tyły załtwił mnie (daltego na tyłach katapulty).
Ogólnie rzecz biorąc powinienem to przegrać z punktu widzenia taktycznego, ale wygrałem gdzieś tam prawie masakrą.
Wnioski:
Rhinoksy niszczą psychicznie - terror, 2+pancerz w walce, spora siła uderzenia - na wielu przeciwników to działa destruktywnie.
Katapulty - sporo ubiły: pegaza, 6 rycerzy i ciągłe zagrożenie - pamiętajmy że szarża z boku kasuje szeregi...
Hunterzy - spoko typki bo maja kociaki, zawsze to jest coś co moze zabić trebuszeta - najpeirw marsz, a potem w praktyce piękna szarża.(przynajmniej teoretycznie - mi się sprawdziły kociaczki).
Szarżujący w bok hunter z kociaczkami i siegebreakerem zatrzymuje lance, a przy farcie goni :) (ja nie pogoniłem) - średnio atakując z siege zabijasz 2, kociaki1, nitk nie oddaje czyli mamy 3+1 za szarżę z boku=4. Klocki przeważnie mają sztandar i przewagę... na klocki atakując z flanki zabeiramy im pancerz z hand wapeon i w ogóle lepiej kociaki działają i impakt, no po prostu niszczy hunter.
Dodatkowo - dobrze jest mieć na bretońskiego drwala championa gnoblara, taki czempion niszczy go psychicznie :P Ogólnie to traperzy są spoko zawsze zasłonią przed ostrzałem, może cos zabija no i czasem blokują ćwiartki.

Ghost_Master1
Mudżahedin
Posty: 292

Post autor: Ghost_Master1 »

Reaper no bez przesady:
Zgodze sie co do liderki ma niska ale na 3 kościach i jak jest generał to wsumie nie ma problemu>
Jeśli chodzi o punkty to jak na jej możliwości to raczej wole wystawić jakiś klocek Yheeti albo meneatów którzy lepiej moim zdaniem lepiej sobie poradza
Niszczenie piechoty to chciałbym sie zapytać której?? nie dość że cieżko trafić póżnie na 4+ i najlepsze 3 siły bez modyfikacji pancerza to co nam to daje zwykle piechota ma save na 5 + wiec nie dość że takie krasnoludy z 3 siły bedzie ciężko zabić to jeszcze maja save normalnie bron która praktycznie nic nie robi
A trzymanie jej na tyłach to głupota zwiad już na to tylko czeka :D:D

ODPOWIEDZ