Armia Czarnych Orasów

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Morok

Armia Czarnych Orasów

Post autor: Morok »

A moje pytanie dotyczy armii, chcę stworzyć armię z samych black orków od lorda po hero i do spacjali. Do Tego łucznicy i Katapki sądzicie że jest to dobry pomysł. Bo goblinów nie chcę wcale a Tylko klimat black orków mnie wciga na maxa, zwykłe orki to Tylko mus dlatego jako łucznicy by byli, w rare katapki. Reszta armii to skoksowane BO i ich Hersztowie, jedyne co jeszcze bym chciał to kawke na dzikach Tylko szkoda że BO nie mogą jeździć na knurach

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Nie.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Tak, bo bardzo tego chcesz, więc i grać możesz czym chcesz :). Będzie fajne, fluffowe, klimatyczne i będzie się Tobie podobać. Przecież to jest najważniejsze w tej grze.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Jak black orki to polecam grimgora do nich ;)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

wszystko się da, nawet jeża się da. tylko po co? zwróć jednak uwagę na to z kim będziesz grał bo 99 % ludzi jakich znam są chorzy jak nie wygną rozpiski na maxa co z klimatem ma niewiele wspólnego. jednym słowem będziesz zgarniał wpierdol za wpierdolem a za 10 razem możesz się zniechęcić do gry bo nikt nie lubi być workiem treningowym. dlatego przed grą najlepiej się umówić że gracie na rozpy klimaciarskie, np żadnych white lajonów, wardów na 3+ i innych takich tylko jednostki egzotyczne: flajmkanony, silverhelmy, ledzie, eternal guardzi czy co tam jeszcze jest czego na stołach nie ma. wtedy to ma sens.
pozdrawiam.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Morok

Post autor: Morok »

Ja nie chcę grać by wygrywać bo Dla mnie klimat jest ważny. Tylko chciałem się dowiedzieć czy coś tym ugram i Tyle, mogę dostawać ale będę walczył dzielnie i z wiarą.

eBra
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: eBra »

Był kiedyś taki army list jak "Grimgor 'ard boyz". Oczywiście nie jest już aktualny ale możesz poszukać sobie tego, by załapać inspirację. Nie był to army list oparty w 100% na Black Orcs ale występowały w nim niemal same orkasy i motywem przewodnim były właśnie elitarne i nieliczne, napakowane do granic możliwości zielone koksy :)

Co do samego idei gry samymi (lub prawie samymi, z uwagi na ograniczenia związane z zasadami gry) Black Orcs... moim zdaniem pomysł chybiony. Po pierwsze tracimy główny atut armii - różnorodność. Po drugie - słaby "power" armii - BO nie są jakąś szczególnie dobrą jednostką, do tego nie będziemy w stanie zbudować zbalansowanej armii, w której poszczególne elementy uzupełniają się tworząc skuteczną całość. Po trzecie nudne hobbystycznie. Po czwarte drogie finansowo :)

Jeśli już bardzo chcesz proponował bym konwersje i traktowanie modeli na zasadzie "counts as".

Black Orcs = Orc Boyz
Jakieś mega orkasy z innej firmy niż GW (większe) = BO
Black Orcs on Boar (skonwertowani) = Boar Boyz
Trolle z podoklejanymi pancerzami = Trolls
BO na rydwanach = Orc Boar Chariot
Maszynki z BO jako bully

itp. itd...

Morok

Post autor: Morok »

mi chodzi tak chcę cory orki łucznicy za full ptk na euro zasadach do Tego 2 x 30 BLACK ORKI, 1 z lordem,a drugi z Hero do Tego zastanawiam sie nad łobuzami na dzikach lub rydwanami . Do Twgo w rarach 3 katapki i wszystko skoksować na maxa i Tyle :P

A i tu zadam Pytanie co lepsze dziki czy rydwan?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Rydwan.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

A można mieć trzy takie same rary?Tj.katapy?
Rydwany lepsze niż świniaki,zdecydowanie.
Podobają Ci się czarnuchy w klocku,jako specjal?Ja jakoś średnio ich lubię,wolę czarnuchy w innych zielonych jak kopią ich po tyłkach za niesubordynację.Jeszcze,żeby Warboss potrafił ubić tylu przeciwników co savago przu quelu #-o
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

2 takie same. Na 3000+ pkt 4 takie same.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Morok

Post autor: Morok »

czyli na euro zasadach mogę 2 katapulty Tylko mieć ? :shock:

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

tak, na takie punkty można mieć tylko dwa rary

ja jebie, co to za temat?
Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

Temat jak każdy inny do dyskusji

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Que, nie obraź sie ale przypomniała mi sie historia a propos Twojej ksywy:

Kumpel pojechał na pogrzeb JP2 do Rzymu. Siedzi na ziemi z mnóstwem ludzi, głownie z Polakami. Nagle podchodzi para obcokrajowców i siada na barierce zasłaniając kilkuset osobom widok na ołtarz/centrum obrzadku.

Kumpel sie zbulwersowal. Następuje taka wymiana zdań:
- Eee! - mówi kumpel
- Que? - pyta gość z barierki
- Jajco. Złaź.

Taki to wątek do dyskusji, Que. W pierwszym poscie zapomniales zadac pytania, ale teraz watek jest juz rozkrecony i wierze ze bedzie wartosciowy dla nowych graczy. Cieszymy sie ze przetestujesz za nas te Black orki i mamy nadzieje spotkać Cie na turnieju i spuścić Ci manto lepszymi build'ami.

Magnaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Magnaf »

Powergaming to the max!!!

Sam miałem ochotę spróbować zacząć czarnuchami, no ale. Po kilku kalkulacjach zwarta grupa uderzeniowa do niszczenia czegoś duużęgo lub ciężkozbrojnego (S7 na gw) to jeszcze mi wychodziło, a tak...

PS. nie ma to jak chmura NG z sieciami i fanatykiem na czele! Hail to the bad moon!

Morok

Post autor: Morok »

Właśnie wygrać czymś co cieżko to jest coś. Mógłbym stworzyć imerium bo też lubię mass dział czarodzieji i sami strzelający bo taka armia niszczy ale co z Tego? skoro nie ma klimatu. Ważny Jest klimat a nie by wygrywać jak dla mnie...

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Que pisze:Właśnie wygrać czymś co cieżko to jest coś. Mógłbym stworzyć imerium bo też lubię mass dział czarodzieji i sami strzelający bo taka armia niszczy ale co z Tego? skoro nie ma klimatu. Ważny Jest klimat a nie by wygrywać jak dla mnie...
Imperium z samymi strzelającymi niszczy? I że niby empire nie ma klimatu? Cool story.
Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

ma klimat ale nie jako samo strzelanie byłem teraz na turnirju i kolo wygrał z DoCH, WoCH i VC

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Ten sam, który w następnym turnieju miał 4 missfgire pod rząd i wybuchł?
Graj kim chcesz, kości i taktyka zdecydują.
Life's a game with save and load features disabled.

ODPOWIEDZ