Noobowe pytanie.

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Re: Noobowe pytanie.

Post autor: Belzebub »

Dziękuję za podpowiedzi.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

front ma mniejszy niż horda savagy. sięga się liderką zależnie od innych oddziałów ale 3 hordy da się ogarnąć w zwykłym bąblu 12".
Co do bycia warzywionym przez słoneczka to niestety fakt. Brak muzyka też boli ale odginaczki aby bolały? Po pierwsze mamy na tyle dużo chaffu i sposobów eliminacji śmieci przeciwnika, że jeśli dajesz się odginać to przeciwnik się musiał nieźle natrudzić, zrobił przy tym słabe wymiany albo zagrałeś źle lub masz złą rozpiskę (przynajmniej na duże punkty. Na mniejsze to czasem trzeba zaryzykować mało anty-chaffu). Jak już udaje się przeciwnikowi odginać to też nie uważam by było to jakieś bardzo złe o ile wciąż bronimy flanek trolli by ich ktoś nie zagonił. Wciąż nie tracimy punktów, jakieś tam zarabiamy.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak gralem na 500 punktow to 2 fanioli niesamowicie robilo gre :P

Mnie sie wydaje ze prprocja 2 na kazde 500 punktow wydaje sie ciekawa opcja :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

A mangler na tak małe punkty ma sens?

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

W sumie kosztuje tylko 65 pkt...
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Na tak małe punkty może zdziałać cuda, albo nie zrobić nic, ale taki to los gier na te punkty.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Pytania odnośnie fanoli i manglerów:

1. Czy można ich wypuszczać do walki? (czy jeśli wtedy przechodzą przez moje oddziały to im też zadają obrażenia?)

2. Leci fanol lub mangler przez oddział. Powinien się zatrzymać 1' za nim, ale akurat tam jest następny oddział (mój lub wroga). Przechodzi przez wszystkie napotkane oddziały aż będzie miał miejsce, żeby się zatrzymać?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tak mozna puszczac do walki i zranić swoich, w obelisk, jakkolwiek

tak jesli nie ma miejsca leci przez całą armię, FAQ do Orkow to opisuje zdaje sie, w necie powinno byc, bo ze strony GW zniknelo
nie to zostaw mail to ci przesle wieczorem
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Bylejak
Plankton
Posty: 2

Post autor: Bylejak »

Witam wszystkich.

Na przełomie 7 i 8 edycji zacząlem spełniać młodzieńcze marzenia i zacząłem kolekcjonować. Zdążyłem nabyć
40 boysów
5 chłopaków na dzikach
40 nocnych z dzidami
20 nocnych z łukami
20 spider riders
10 czarnych
6 fanoli
3 river trole
nocny hero
nocny szaman
orc szaman

w połowie malowania życie zmusiło mnie do przerwania zabawy ale trochę się poukładało i postanowiłem wrócić.
Wróciłem a tu AOS i teraz nastąpi seria pytań:
1. Czy na podforum O&G można zadawać pytania dotyczące AOS czy też na podforum AOS zadawać pytania dotyczące O&G?
2. Z tego co się zorientowałem ogromna część naszej rodzimej sceny WFB postanowiła się wypiąć na AOS i nadal rozwijać 8 ed. Czy i gdzie można znaleźć jakieś nowe zasady, czy też wszystko pozostaje bez zmian (RB + O&G AB).
3. Ostatnio znalazłem informacje że GW wyprzedaje obecne figurki po zmienionych cenach a potem wrzuci na okrągłych podstawkach i w nowych pudełkach. Patrząc na driady i ich zmiane ceny to się kalkuluje kupować 8 edycyjne. Czy ktoś wie czy jakieś oddziały zniknął z oferty GW (na razie są ale jak się wyprzedadzą zapasy to GW pokaże środkowego palca i powie nie bedzie użytego w AOS i nie będzie figórek do kupienia).
4. W 8 ed wyjątkowo dobrze działały Savage Orcs, trole, mangler squigi. Czy ktoś już ma wstępne rozpiski i pomysły dla O&G na zasadach AOS?

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

1. o AoS najlepiej pytać tu http://ageofsigmar.pl/ , ale tak lepiej pytać na podforum AoS to jest przecież niezależna forum WFB :mrgreen:
2. Dużo jest inicjatyw i pomysłów, popatrz sobie w dyskusji ogólnej, ale myślę że na naszym lokalnym podwórku najlepiej przyjmie sie 9 edycja by Furion http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=48859
3.Nwm to się nie wypowiem.
4. W AoS jako takim bez żadnego kompa rozpiski mieć nie musisz, Warscrolle są bardzo mocne do trolli(zwykłych), aroka i chyba grimgor z immortaluzami jest w miare w miare.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

ODPOWIEDZ